לוקסמבורג

לוקסמבורג, ששמה הרשמי הוא הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג, היא שילוב של כל היופי שיש באירופה רק בפורמט קטן. 

על אף גודלה הקטנטן, לוקסמבורג היא מדינה דינמית ורב-תרבותית המציעה שלל אטרקציות מרתקות מהיפות באירופה הנמצאות במרחק נסיעה קצר אחת מהשניה. לוקסמבורג שוכנת באירופה במקום טוב באמצע, וגובלת בבלגיה (בצפון ובמערב), בגרמניה (בצפון מזרח ובמזרח) ובצרפת (בדרום) וניתן לשלבה תוך ביקור במדינות השכנות.

 

לוקסמבורג בעלת נופים בתוליים מדהימים שופעי מים, יערות, מבנים היסטוריים, מבצרים וטירות קסומות כמו באגדות, עיר בירה מודרנית, עיירות מימי הביניים וכפרים ציוריים. שלל הפתעות מצפות לתיירים המגיעים ללוקסנבורג, בין אם מחפשים חופשה בטבע, חופשת התרגעות או חופשה משפחתית עם פארקי הרפתקאות ואקשן.

 

לוקסמבורג היא הדוכסות האחרונה שנותרה בעולם, והשליט בה הוא דוכס המקבל את תפקידו בירושה. הדוכסות הוקמה ב-1815 ומאז היו לה תשעה דוכסים כולל הדוכס המכהן כיום. ארמון הדוכס נמצא בלוקסמבורג הבירה, אליו מגיע הדוכס מידי יום.

 

לוקסמבורג נחשבת כיום לאחת המדינות העשירות בעולם בזכות התמחותה בתחומ הבנקאות, הביטוח והמסחר וכן בהיותה משמשת מקלט מס עבור חברות בינלאומיות רבות.

מספר שפות נהגות במדינה – "לצבורגש" שהיא תערובת של גרמנית וצרפתית, צרפתית, גרמנית ואנגלית, כך שאם אתם דוברים אחת משפות אלה תוכלו להסתדר.

 

האקלים בלוקסמבורג מורכב מעונת קיץ נעימה וקרירה ועונת חורף קרה. מכיוון שכך, מומלץ לבקר במדינה באביב (מרץ-מאי), בקיץ (יוני-אוגסט) ובסתיו (ספטמבר-נובמבר).

 

לוקסמבורג סיטי (Luxemburg City) עיר הבירה הממוקמת על רמה שממנה יורדים מצוקים תלולים, היא עיר הדורה המציעה מסעדות נפלאות, מוזיאונים רבים ומעניינים, מבנים אלגנטיים ומבחר חנויות. לעיר רובע עתיק שהוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ושנעים לטיול רגלי רגוע. העיירה ויאנדן (Vianden) שבקרבת הגבול עם גרמניה היא עיירה יפהפיה בעלת מראה ימי בינייני הטובלת בירוק ובנופים מרהיבים ובעלת מבחר מוזיאונים. גם העיירה אכטרנך (Echternach) הנמצאת במזרח המדינה נראית כאילו הקפיאו בה את הזמן: חלקיה העתיקים נראים כמו בימי הביניים והיא טובלת בירוק ובפלגי מים רבים, ודיקירך (Diekirch) שבמרכז לוקסמבורג אידיאלית כנקודת מוצא לטיולים ובעלת אטרקציות הקשורות לתעשיית היין באזור.

 

מיקומה של לוקסמבורג בלב הנוף המרהיב של אירופה הופך אותה ליעד נפלא לאינסוף מסלולי טיול  לתיירים: אפשר לנסוע בין עמקים צרים בעלי מדרונות מיוערים בפארק הטבע היפהפה אפר סור בעל האגם, לטייל באזור העיירה אכטרנך (Echternach) באתר המהמם המזכיר את אזור האלפים בשוויץ "שוויצריה הקטנה" הטובל בנוף מרהיב ובעל מגוון שבילי הליכה, לטייל בין הכרמים ולבקר ביקבים באזור עמק המוזל ולהתרשם מהשרידים הארכיאולוגיים הרומיים באזור, ליהנות מהנופים היפים של חבל הארדנים שבצפון המדינה, ולהתפנק במרחצאות שבעיירה מונדורף לה-ביין (Mondorf-les-Bains) המפורסמת במעיינות התרמיים שלה.

 

במידה ותגיעו עם ילדים – מומלץ לבקר בפארק מארביו ParcMerveilleux)) שבדרום לוקסמבורג, במרכז המדע שבדיפרדאנג (Differdange), בפארק החבלים בויאנדן או באקווריום בוואסרביליג (Wasserbillig) שבדרום מערב לוקסמבורג על הגבול הגרמני.

 

 

 

destinations:country-destinations