מרוקו

יש המון סיבות לאהוב את מרוקו: האווירה הקסומה של אלף לילה ולילה, השווקים הצבעוניים, האוכל הנהדר – ובעיקר האווירה הפתוחה והמזמינה, של מקומיים שבאמת אוהבים מבקרים. תיירים ישראלים רבים כבר גילו את מרוקו, והפכו אותה ליעד מועדף אליו חוזרים שנה אחר שנה.  

 

מרוקו היא מונרכיה חוקתית ששוכנת בקצה אפריקה, לחופי הים התיכון בצפון והאוקיינוס האטלנטי במערב. ממזרח לה שוכנת אלג'יריה ובדרום – סהרה המערבית. מזג האוויר שלה צחיח, והקיץ מתאפיין ברוחות חמות שמגיעות מהמדבר. ואולם, האביב והסתיו נעימים ביותר, ואז גם מגיעים אליה רוב התיירים.  

 

ערי מרוקו הן פנינים נדירות של חוויות לתייר: הבירה רבט היא מרכז כלכלי מודרני שמשלב חופים לבנים מהממים ואתרי נופש; קזבלנקה המפורסמת היא העיר הכי קוסמופוליטית, בה מפגש של תרבויות אירופה ואפריקה, קניונים ואתרי מורשת; העיר הכחולה שפשאוון שמתאפיינת בקסם ייחודי של בתיה הצבעוניים; ומרקש העתיקה והאדמדמה היא פנינה היסטורית נוספת, ובה שלל מופעי רחוב ושווקים בסגנון אלף לילה ולילה. קל לטעות ולחשוב שבין הערים נמצא סתם מדבר. בפועל, תמצאו במדינה גם יערות ושטחים חקלאיים נרחבים, ותגלו שהיא הרבה יותר ירוקה ממה שנהוג לחשוב. ואולם, גם חובבי המדבריות יוכלו למצוא טיולי ג'יפים, קמפינג וטרקים בדרום המדברי, מרכס הרי האטלס דרומה עד לסהרה.  

 

תיירים רבים אוהבים את האותנטיות של מרוקו, השווקים והכפרים, ואת הייחוד הבולט של כל עיר בפני עצמה. לכן בוחרים בה רבים כיעד לחופשה רומנטית, ירח דבש, או טיול שורשים משפחתי. ואולם, גם חובבי היסטוריה, ארכיטקטורה וקולינריה יתענגו על מה שיש למדינה להציע, במיוחד במחירים הנגישים שלה – שהם זולים בצורה מורגשת ביחס למדינות אירופה.