הולנד

הולנד (בהולנדית: Nederland) שוכנת בצפון-מערב אירופה, וגובלת בדרום בבלגיה, במערב ובצפון בים הצפוני, ובמזרח בגרמניה. השם "הולנד" מקורו מן השם "הולטלנט" (Holtlant), בשפה ההולנדית העתיקה, שפירושו "ארץ היער" או "ארץ העץ".

 

למרות שבישראל, ובמדינות נוספות בעולם, המדינה נקראת "הולנד", בפועל שמה בהולנדית הוא "נדרלנד" (ארץ השפלה), ו"הולנד" הוא רק שמו של אזור אחד בתוכה – המחוזות דרום הולנד וצפון הולנד. העובדה כי בתולדות הממלכה שני המחוזות הללו מילאו תפקיד דומיננטי במדינה, תרמה לנוהג לכנות את המדינה כולה בשמם.

בשנת 2019 קיבלה המדינה החלטה למיתוגה מחדש, כך שמעתה יושם דגש על הצגתה בשמה הרשמי - נדרלנד, על מנת לעודד תיירות גם ב-10 המחוזות האחרים הקיימים בה.

 

הולנד הוקמה בשם "איחוד שבעת המחוזות" בשנת 1581, במהלך מלחמת שמונים השנה (1568–1648). בתקופה ההיא היתה הולנד תחת שלטונו של קרל החמישי, מלך ספרד, אבל רק עם סיום המלחמה הכיר בה פליפה השני (בנו ויורשו של קרל החמישי) כישות מדינית עצמאית.

הולנד הלכה והתפתחה כישות עצמאית והצליחה להפוך למעצמת סחר ימי, ולבעלת קולוניות.  במאה ה-17 החלו להיווצר בהולנד קהילות של יהודים אנוסים, אשר הגיעו מספרד ופורטוגל.

 

פתגם הולנדי עתיק טוען כי "אלוהים ברא את העולם, אבל ההולנדים בראו את הולנד". ויש משהו באמירה הזו.
כ-40 אחוזים משטחה של הולנד היו בעבר מכוסים במי ים. בשל הצורך ההולנדי להגדיל את השטחים למחיה ולחקלאות, חלקים גדולים משטחה של המדינה נמשו מהמים ו"נכבשו" חזרה מהטבע ע"י ההולנדים, באמצעות סכרים ומערכות ניקוז.

 

אמסטרדם, העיר הגדולה בהולנד, היא עיר הבירה של הולנד, אולם רוב מוסדות המדינה והשגרירויות, וכן ארמון המלוכה, שוכנים בעיר האג (Den Haag).

למרות היותה העיר הגדולה במדינה ואחד מיעדי התיירות המובילים בעולם, אמסטרדם היא עיר קטנה יחסית ורוב האתרים המרכזיים מרוכזים באותו מקום ובמרחק הליכה או במרחק נסיעה קצר בתחבורה ציבורית.

באמסטרדם תוכלו ליהנות משילוב מרתק של תרבות ואמנות עם מבנים היסטוריים יפים, מופעים, גלריות, מוזיאונים, אטרקציות וגם שופינג.
 

זה לא סוד שרבים מהמטיילים החושבים על ביקור בהולנד חושבים בעצם על טיול באמסטרדם התוססת. אבל הולנד היא ממש לא רק אמסטרדם. בהולנד יש ערים נוספות שהן לא פחות מסקרנות ממנה, כפרים מסורתיים, כפרי נופש משובחים, שמורות טבע, שפע של אטרקציות מקוריות לכל המשפחה וכמובן טחנות רוח.

 

הולנד תאפשר לכם חופשה בכל סגנון שתרצו: היא ידועה כגן עדן לטיולי משפחות, בזכות שפע האטרקציות המיוחדות שהיא מציעה ומגוון אפשרויות הלינה, כיעד מועדף לטיול רומנטי, הודות לשקט שבשיט תעלות או בטיולי אופניים בגנים המרהיבים לצד פריחת הצבעונים, כיעד חובה לשוחרי התרבות, הודות למוזיאונים הרבים שבה וחיי תרבות עשירים בתחומי המוזיקה, האמנות והקולנוע, והמקום המושלם לבליינים, הודות לחיי הלילה העשירים שלה, המסיבות הכי שוות, והאווירה החופשית והליברלית.