סרביה

סרביה היא אחת מרפובליקות יגוסלביה לשעבר, שצמחה להיות אתר תיירות מבוקש בזכות השילוב בין נופים מגוונים, ערים יפות ומזמינות, נהר הדנובה המקסים והפארקים הגדולים שלה. כמו כן, היא מאוד נגישה לתיירים, גם ברמת היצע האטרקציות וגם ברמת המחיר.  

 

סרביה גובלת בהונגריה בצפון, בקוסובו ואלבניה, בוסניה והרצגובינה בדרום, בבולגריה ורומניה במזרח, ובקרואטיה במערב. המדינה עברה תהפוכות רבות, ודילגה בין שלטון עצמי ובין חלק מקונפדרציה אזורית שוב ושוב, עד שגיבשה את פניה כרפובליקה דמוקרטית. כיום תיירות מהווה מקור הכנסה מרכזי עבורה, ולכן מתקבלים בה מבקרים בחיוך, ועם שלל אטרקציות ומסלולים.  

 

האקלים הסרבי ממוזג, ונוטה להיות חמים ונעים יותר בדרומה המישורי מאשר בצפון ההררי. המדינה מרוצפת אגמים והרים ירוקים, שמספקים המון הזדמנויות לטיולי קמפינג נעימים, ולצידם מסלולי שטח לחובבי הג'יפים והטרקינג. ערי סרביה לא נופלות ביופיין מבירות אירופה המפורסמות, והכי בולטת היא בלגרד המהממת. תמצאו בה שלל מוזיאונים וגלריות, כנסיות ופארקים, מסעדות מעניינות וחיי לילה. חובבי הקניות ישמחו לשמוע שיש בעיר קניונים גדולים, ביניהם אחד שמוקדש לאופנה ומתחם שופינג ייעודי לעיצוב הבית. כמו כן, יש במדינה מספר פארקי מים ושעשועים, אטרקציות לילדים ושווקים צבעוניים. לא פלא שתיירים מגלים את סרביה, ונוהגים לחזור אליה שוב ושוב.

destinations:country-destinations