רואנדה

רואנדה הידועה בכינויה "ארץ אלף הגבעות" היא ארץ קטנטנה ומדהימה בעלת נופים מופלאים, הרים אינסופיים, ואנשים חמים וידידותיים. תודות לגודלה הקטן- ניתן לבקר בה בטיול אחד. כשתגיעו לשם תגלו ארץ בעלת מגוון ביולוגי יוצא דופן ונדיר שלא תראו בשום מקום אחר בעולם.  מגוון ביולוגי זה נמצא ברחבי הרי הגעש שלה, ביער הגשם ההררי ובמישורים.

 

רואנדה נמצאת דרומית לאוגנדה, כשממזרחה טנזניה, בדרומה בורונדי ובמערבה הרפובליקה העממית של קונגו. היא ממוקמת על השפה המזרחית של הבקע האלברטיני בין הנילוס וקונגו ובעלת מינים אנדמיים ייחודיים - שימפנזים, קופים זהובים, גורילות ועוד מיני חיות בר ייחודיות החיות לצד מאות ציפורים צבעוניות, סחלבים ופרפרים.

 

על אף תדמיתה השלילית, רואנדה היא אחת המדינות הבטוחות לביקור ביבשת. המדינה אמנם נושאת בנטל עברה האלים וגורמת לתחושות של פחד וחשש בקרב מטיילים, אך לאחר סיום מלחמת האזרחים הפכה המדינה ליעד טיול בטוח, מסודר ומבוקש.

 

רואנדה התברכה באקלים טרופי המאוזן בגלל גובהה, ולאורך השנה הטמפרטורות כמעט ואינן משתנות בגלל מיקומה דרומית לקו המשווה. הזמן האידיאלי לבקר ברואנדה הוא בתקופה היבשה והקרירה בחודשים יוני עד ספטמבר בהם יש סיכוי שניתן יהיה לראות את גורילות ההרים. עם זאת, אל תירתעו מלבקר בעונה הגשומה החלה בין מרץ למאי ובחודש נובמבר היות ובתקופה זו רואנדה פחות צפופה וניתן ליהנות מהיערות האגמים וההרים ברוגע ואפילו יש סיכוי לראות שימפנזים.

 

רואנדה ידועה כיעד תיירותי אהוב במיוחד בקרב חובבי טבע ובעלי חיים. מטיילים רבים מגיעים לכאן כדי לצפות בגורילות ההרים החיות בפארק הלאומי וירונגה (Virunga) הנמצא בקונגו וגובל בפארק הלאומי וולקנוס (Volcanoes) שברואנדה. פארק וירונגה הוא האזור המוגן בעל המגוון הביולוגי הרב ביותר באפריקה והוא מהווה ביתם של שליש מגורילות ההרים הנמצאות בסכנת הכחדה בעולם ויותר מאלף מינים של יונקים, ציפורים, זוחלים ודו-חיים.  פארק וולקנוס הגובל בפארק וירונגה גם הוא ביתם של גורילות ההרים שבסכנת הכחדה ושל סוגים רבים של צפורים צבעוניות וקופים זהובים. בפארק הרי געש, יער גשם וחורשות במבוק. דעו  כי הביקור בפארק וולקנוס הוא חוויה של ממש!  

הפארק הלאומי אקגרה Akagera)) הנמצא מזרחית לבירה קיגאלי מהווה גם הוא מקלט לחיות בר ותושביו הם אריות, קרנפים, נמרים, פילים, ג'ירפות, היפופוטמים, זברות ותאואים. כאן תוכלו לעשות טיולי ספארי מוצלחים במרחבי הסוואנה העצומים. אטרקציה נוספת לחובבי הטבע היא יער ניונגווה  (Nyungwe) היפהפה, אחד מיערות הגשם העתיקים ביותר באפריקה, הממוקם בדרום מערב המדינה ועשיר במגוון הביולוגי שלו. ביער מאות צמחים, ויותר מ-1000 מינים של חיות בר , כולל אוכלוסיית  שימפנזים ופרימטים אחרים. בפארק גשר תלוי ממנו ניתן לצפות בנוף המרהיב מסביב.

 

במידה ותרצו לנוח מהרפתקאות תוכלו להירגע על גדות אגם קיוו (Kivu) המרהיב הנמצא על הגבול עם קונגו. אגם קיוו הוא האגם הגדול ביותר ברואנדה והשישי בגודלו באפריקה. האגם בעל מים בצבע ירוק אזמרגד והוא מוקף בהרים מרהיבים, כפרים ועיירות נופש קטנות. סיור בעיירות ובכפרים המקיפים את האגם יפגיש אתכם עם האוכלוסיה המקומית שהיא חוויה עוצמתית ומרגשת בפני עצמה. ההרפתקנים שבחבורה יוכלו לצאת לטיול קיאקים באגם .

 

מי שמחפש חוויה עירונית יוכל לבקר בקיגאלי (Kigai) בירת רואנדה, אחת הערים היפות באפריקה הממוקמת במרכז המדינה על גבעות ועמקים.  קיגאלי היא עיר נעימה ונקיה בעלת שווקים שוקקים וססגוניים כמו גם קניונים ומבנים מודרניים, סצנת אמנות ותרבות מתפתחת, בתי קפה ומסעדות משובחות. במידה ותגיעו לכאן מומלץ ללכת למוזיאון Genoside המספר את סיפורו של רצח העם הנורא.

 

destinations:country-destinations