איחוד האמירויות הערביות

איחוד האמירויות הערביות היא מדינה מדברית ערבית מוסלמית שעשירה בנפט, ונמצאת בצפון מזרח חצי האי ערב, לחופי המפרץ הפרסי. זו מדינה עשירה ומרתקת שפתחה את שעריה לתייר הישראלי, ומציעה פאר והדר נדירים שצריך לראות כדי להאמין.  

 

איחוד האמירויות מורכבת משבע נסיכויות – אבו דאבי, דובאי, עג'מן, פוג'ירה, ראס אל חימה, אום אל קיוין ושארג'ה. האמירויות קמו במקור ככפרי דייגים, וכוננו יחסי שלום ומסחר עם הבריטים, שעברו מול חופיהן. בשנות החמישים זכו לעצמאות והפכו לישות מדינית – שהתעצמה פלאים עם גילוי מצבורי נפט עצומים בשנות השישים.  

 

רמת החיים באיחוד האמירויות היא מהגבוהות ביותר בעולם, וזה מתבטא ממש בכל פינת רחוב במגה-ערים כמו דובאי; איחוד האמירויות מפורסמת באיים המלאכותיים העצומים שלה, בפארקי השעשועים המפוארים והמוגזמים, באטרקציות מפתיעות כמו אתר סקי שלם שנמצא מתחת לאדמה, קניון שהוא מהגדולים ביותר בעולם ומתהדר באקווריום ומצפה תת ימי, וכמובן – במגדל בורג' ח'ליפה שהוא הגבוה ביותר בעולם. האמירויות לא שכחו את שורשיהן, ותוכלו למצוא בערי המדינה מוזיאונים היסטוריים מרהיבים ומושקעים מאוד, עתיקות ושכונות שנראות כאילו נלקחו ישירות מסיפורי אלף לילה ולילה, וכמובן שווקים ססגוניים מלאי חיים.  

 

האקלים באיחוד האמירויות הוא חם מאוד בקיץ, ברמה שמקשה על הסתובבות ברחוב - אך המבקר בערים לא ירגיש בו בשל מיזוג אוויר שיש ממש בכל מבנה. בשאר השנה נוח ונעים. ברחבי איחוד האמרירויות ישנן מספר שמורות טבע שמציעות מסלולי טיול וטרקינג, אך רוב השטח הוא חולי ועל כן מתמקדים רוב התיירים בערים – בעיקר אבו דאבי ודובאי, שהיא ממש עולם ומלואו. משפחות יוכלו ליהנות מספורט ימי, מגוון כמעט חסר תחרות של פארקי שעשועים ופארקי מים, מוזיאונים היסטוריים וכאלה שמראים את התרבות המקומית (למשל, מוזיאון שמוקדש לציד באמצעות בזים) ועוד.  

 

איחוד האמירויות, כמדינה דתית, אוכפת נהלי קוד לבוש שאולי ייראו מוזרים לתייר הממוצע: למשל, אסור להסתובב עם בגדי ים שלא בחופי הרחצה, ויש להקפיד על כיסוי הכתפיים, הברכיים ולהימנע מללכת עם מחשופים. כמו כן, אסור להביע חיבה, להתנשק ולהתגפף בפומבי והמקסימום המותר הוא להחזיק ידיים. כמו כן, לא מקובל לשתות אלכוהול ברחוב והחקיקה הנוגעת להפרת העניינים הנ"ל חמורה. חשוב לזכור שאיחוד האמירויות אינה מדינה דמוקרטית, ועל אף שהשלטון מנסה להיראות פתוח וסובלני לתייר הישראלי, עדיף לא להיעצר או להישפט באיחוד.