סין

סין היא מדינה עצומה וככל שהיא גדולה כך רב בה מגוון המסורות, המנהגים, והתרבויות, וזהו בעצם סוד קסמה.     

טיול לסין הוא מפגש עם מורשת היסטורית עתיקה בת 5,000 שנה, קבוצות אתניות רבות, נופים מדהימים, מטבח מרהיב, עושר אמנותי רב, ערים מודרניות, כפרים עתיקים, קניוני ענק ושווקים אותנטיים. התרבות הסינית שונה מזו המערבית וכדי להבינה יש להכיר את ההיסטוריה שלה, מימי כינון הקיסרות הפיאודלית ועד לשושלות הרבות ששלטו בסין, הקמת הרפובליקה הסינית שאנו מכירים כיום בשנת 1912, וייסוד סין הקומוניסטית בשנת 1949. 

שינויים רבים מתרחשים בסין הן בתחום הכלכלי והן בתחום המדיני אך על אף אימוץ כללי המשחק המערביים, סין עדיין נשלטת על ידי המפלגה הקומוניסטית.

 

הרפובליקה העממית של סין, הממוקמת במזרח אסיה, היא המדינה הרביעית בגודלה בעולם אחרי ארצות-הברית, קנדה ורוסיה והיא גובלת ב-14 ארצות. היא בעלת כמות האוכלוסייה הגדולה בעולם, חמישית מאוכלוסיית כדור הארץ ומרבית תושביה הם בני האן. בסין 22 מחוזות, מספר מחוזות אוטונומיים ומחוזות עירוניים ושני אזורים מנהליים מיוחדים הונג-קונג ומקאו.

 

נופה של סין מגוון ביותר, במערב רמות והרים גבוהים, בצפון מזרח אזור מישורי ופורה ובדרום מזרח מישור נרחב של נהר היאנגצה (Yangtze River). אזור זה הוא סין הפנימית, האזור הפורה והמיושב ביותר בסין ואחד מאזורי המסחר הראשיים בו מתפתחת סין המודרנית ובו ממוקמות הערים שנחאי וגְוָאנְגְג'וֹאוּ (Guangzhou). החוף הדרומי של היאנגצה מפורץ ובו נמלים טבעיים.

 

האקלים בסין מגוון מאד עקב גודלה והטופוגרפיה שלה והוא משתנה מקור עז בחורף לחום בלתי נסבל בקיץ. בצפון, האקלים ממוזג עם טמפרטורות קיץ חמות אך סבירות וחורף קר מאוד. בדרום האקלים סובטרופי עם קיץ לוהט וחורף מתון. בקיץ, יורדים גשמי מונסון עצומים ממזרח, בעוד שבחורף, נושבות רוחות יבשות וקרות מצפון-מערב. העונות המומלצות לביקור בסין הן עונות המעבר, מרץ-מאי באביב וספטמבר-אוקטובר בסתיו בהן מזג האוויר מתייצב, והטמפרטורות נוחות ומתאימות לטיול.

 

הערים הגדולות בסין הן בייג'ינג הבירה (Beijing( ושאנגחאי (Shànghǎi).

בייג'ינג המכונה גם פקין היא מקור גאוותם של הסינים, עיר יפהפיה ססגונית ועתיקה המהווה את המרכז הפוליטי כלכלי מדעי ותרבותי של סין. בייג'ין יכולה לשמש כנקודת מוצא מצוינת לטיול בסין אך היא מרתקת כשלעצמה וניתן לבלות בה לא מעט זמן. בביג'ין נמצאות כמה מהאטרקציות התיירותיות המפורסמות ביותר במדינה כגון קטע מהחומה הסינית המפורסמת במעבר באדלינג, העיר האסורה, ארמון הקיץ, ככר טיאנמן, מקדש השמיים ושווקים אטרקטיביים.

 

שנחאי, הגדולה שבערי סין, יושבת על  שפך היאנגצה, ובעלת מוניטין של מרכז בינלאומי, כלכלי, פיננסי, מסחרי, ימי וחדשני מבחינה טכנולוגית. שנחאי עמוסה בגורדי שחקים מהודרים, במרכזי קניות מודרניים ובבניינים המעוצבים בסגנונות בניה שונים, אך יש בה גם אזורים מסורתיים עם בניינים עתיקים המעידים על עברה. כתוצאה מכך, המורשת האדריכלית המגוונת של שנגחאי אינה דומה לאף עיר אחרת בעולם. "מגדל פנינת המזרח" המהווה את סימלה של העיר נמצא ברובע העסקים המפואר והזוהר פודונג. בנוסף תוכלו להנות כאן מפארקים מוריקים, מקדשים מעניינים וקולינריה נפלאה.

 

ולא נרשה לכם לעזוב את סין ללא ביקור בלפחות אחת מטרסות האורז המרשימות המהוות אטרקציית חובה למבקרים בסין. הטרסות, מעשה ידי השבטים החיים בהרים, מתפרשות על פני המדרונות ההרריים לצורך עיבוד האורז, ויוצרות מראה מרהיב וססגוני בגלל שבירת האור על המים. בין הטרסות הבולטות בסין - לונג ג'י טיטיאן (LongJi Titian) , יואן יאנג (Yuanyang) וטרסות האורז בחונְגְחֶה הָאנִי (Hónghé hāní). טרסות האורז הוכרו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.