קפריסין

קפריסין היא מדינת אי המהווה אטרקציית תיירים עולמית. היא שוכנת ממערב לסוריה ומדרום לטורקיה, על אי שהוא אחד הגדולים בים התיכון והתברך בחופים מהממים רבים ומזג אוויר נפלא.  

 

בעת העתיקה החליפה קפריסין הרבה ידיים; בין השאר, כבשו אותה האשורים והמצרים, הרומים והביזנטים – מה שהשאיר בשטחה לא מעט אתרים ארכיאולוגיים מעניינים ועתיקות נאות. בשנות השבעים של המאה ה-20 כמעט סופחה ליוון בעקבות הפיכה, ותחת זאת נכנס חציה המזרחי לשליטה טורקית. כל המאבקים הללו הותירו במדינה שלל סיפורים היסטוריים שמובאים היטב במוזיאונים. החצי המערבי של האי הוא רפובליקה נשיאותית עצמאית, והוא זה שקוסם לתיירים.  

קפריסין חיה על תיירות, ולכן מקפידים המקומיים להסביר פנים לכל מבקר, ולהציע לו אטרקציות ואתרי נופש במחירים שנחשבים לזולים ומשתלמים יותר ממדינות אחרות באגן הים התיכון. בערים המרכזיות תמצאו כל תשתית מודרנית שתצטרכו, אך באזורים הכפריים יש מגבלות תחבורה (למשל, אין רכבות). הדרך הנפוצה להגיע ממקום למקום הוא מוניות, וכל הערים המרכזיות בקפריסין מחוברות בכבישים מהירים.  

 

מזג האוויר בקפריסין דומה מאוד לשל ישראל, עם חורף קל וקצר וקיץ יבש למדי – אם כי הטמפרטורה בחופים לא מגיעה ליותר מ-30 מעלות בדרך כלל, מה שמאפשר ליהנות מבלי שיתיש אתכם החום. כשמתקדמים מהחוף אל פנים הארץ, נתקלים ברכסי הרים נאים, שמהווים הזדמנויות לטרקינג וטיולי ג'יפים.  

 

לקפריסין חמש ערים מרכזיות, אליהן נוהרים רוב התיירים. הבירה ניקוסיה המודרנית שבמרכז האי ובה קניונים ומוזיאונים; לימסול שבדרום משלבת טירות ומסעדות, היסטוריה ובילויים למשפחה; איה נאפה המזרחית מלאת האקשן ובה שלושה קרנבלים שנתיים, ריכוז עצום של פאבים ומסיבות, והמוני תיירים צעירים מכל העולם; לרנקה הרגועה והנינוחה שבדרום מזרח האי, בה עתיקות וטברנות מתוקות; ופאפוס מלאת החיים, בה שווקים ססגוניים, שבמערב. בכל ערי החוף תמצאו שלל פעילויות ספורט ימי, הפלגה, צלילה, ספורט חופים ואווירת נופש קלאסית בין אם חיפשתם חופשה של בטן-גב ובין אם אתם רצים בין מסיבות. גם משפחות ימצאו הרבה אטרקציות ופעילויות, עם פארקי מים מומלצים, סיורים בטבע, ועוד.