בריטניה

הממלכה המאוחדת שוכנת באיים הבריטיים, ממערב לחופי אירופה, מול צרפת. מאז האיחוד של 1801, כוללת הממלכה ארבע מדינות: אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.  

 

מדובר בישות עשירה ויציבה ביותר, בעלת היסטוריה מפוארת והשפעות מרחיקות לכת על האנושות שמורגשות כבר מאות שנים. העניין מתבטא גם בשפה ובתרבות, גם בממשל ובפוליטיקה, ולכוחות עולמיים רבים יש שורשים בריטיים. החיבור של הממלכה המאוחדת לאירופה הוא פיזי; ישנה מנהרה שעוברת תחת תעלת למאנש ומאפשרת למשל, להתחיל טיול באנגליה ולסיימו בצרפת גם בלי לעלות למטוס. כמרכז תרבותי, חברתי, עסקי ופוליטי, אפשר למצוא בממלכה המאוחדת רבבות אטרקציות ממש עבור כל טעם וסגנון.  

 

האקלים באיים הבריטיים ממוזג: בגלל ריבוי משקעים וגשם שיורד בתכיפות גבוהה, השדות ירוקים כל השנה, הפריחה נאה והנוף מלא חיים. זרמי אוויר שמגיעים מהאוקיינוס מבטיחים שהחורף יהיה מתון ולא יכלול סופות שלגים, ושגם בשיא הקיץ לא יטפסו הטמפרטורות ליותר מ-25 מעלות.  

 

כמעט כל חופי הממלכה סלעיים, חלקם ממש מצוקים שנישאים אל מעל לים ויוצרים נופים מרהיבים בכל שעות היום, ומספקים המון הזדמנויות לתצלומים מהממים. בצפון הממלכה תמצאו את האגמים המקסימים של צפון אירלנד וסקוטלנד – שמול חופיה המוני איים קטנים ופסטורליים. מטיילים רבים אוהבים לקחת רכב ולנסוע בין האגמים, ליהנות מכפרים ציוריים, מבשלות וויסקי עתיקות, אתרים ארכיאולוגיים ושמורות טבע יוצאות דופן.  

 

בלב שטיחי הנוף הירוק, שוכנות כמה מהערים הכי אהובות ופופולריות בעולם, בראשן בירת הממלכה לונדון, שיושבת בדרום אנגליה. גם אם תשהו בה חודשים שלמים לא תשבעו ממגוון המוזיאונים, ההופעות, הפאבים, מופעי הרחוב, הרחובות הססגוניים, האתרים ההיסטוריים – וגם השווקים ומרכזי הקניות לא מאכזבים. אך הממלכה המאוחדת היא הרבה יותר מאשר לונדון: במרכז אנגליה יושבת עיר המוזיקה מנצ'סטר עתירת הגלריות והתרבות, וממערב ניצבת ליברפול האדמונית – עיר הנמל התוססת גדושת הפארקים וההיסטוריה הרומית העתיקה. מי שיעלה צפונה יוכל להתענג על הפסטיבלים והאווירה המיוחדים של אדינבורו, הקתדרלות העתיקות ומרכזי הקניות של גלזגו, ומי שמחפש טיולי טבע בדרום יאהב את קארדיף שבוויילס – אולי העיר הכי נינוחה וחייכנית בממלכה, ממנה אפשר לצאת לגיחות נהדרות.  

 

בין עיר לעיר תמצאו המוני כפרים שנראו כאילו נלקחו מאגדה אירופית עתיקה, ובה שלל שווקים ומקומיים מסבירי פנים. כמו כן, יש באזורים הכפריים שלל אטרקציות, מסלולים רגליים מומלצים ונכסי תרבות – למשל, אתר סטונהנג' המסתורי, שנמצא רק שעה וחצי נסיעה מלונדון עצמה.  

 

הממלכה המאוחדת מומלצת מאוד לטיולים משפחתיים: לצד שלל האטרקציות בערים, מרבים תיירים לשכור קרוואן ולנסוע בין הכפרים וליהנות מהטבע. כמו כן, יש באיים הבריטיים גני שעשועים עולמיים כמו לגו-לנד, אתר הלונה פארק ת'רופ, צ'סינגטון, פולטון פארק שמוקדש כולו לפפה החזרזירה, ועוד המוני המונים. אפשר לתכנן בממלכה המאוחדת טיולים ממש מכל סוג: גיחה של סוף שבוע ארוך ללונדון בשילוב הופעה, טיול טבע בוויילס, סיבוב מבשלות וויסקי בסקוטלנד, טרקינג אירי שמסתיים בשופינג באדינבורו ועוד. יתרון עצום נוסף של הממלכה הוא פשוט השפה: כולם מבינים אתכם בכל מקום, כולם פתוחים אליכם ושמחים שהגעתם, וכולם יתאמצו כדי שתחזרו עם חוויות וסיפורים טובים.