יוון

יוון היא ערש התרבות המערבית ואוצר בלום של אמנות קלאסית ויצירות נפלאות שהשפיעו על מדינות בכל רחבי העולם. תיירים אוהבים את השילוב בין נכסי תרבות מרשימים, עתיקות שאין בשום מקום אחר ובין מזג אוויר כיפי, מחיר נגיש ובילויים משפחתיים. יוון מורכבת מחלק יבשתי וחלק ימי. היבשתי גובל בצפון בבולגריה, מקדוניה הצפונית ואלבניה ומוקף מים מכל עבריו – הים האגאי במזרח, התיכון בדרום והיווני במערב. החלק הימי של יוון כולל שלל איים, שהמפורסמים בהם הם כרתים, רודוס, סנטוריני, מיקונוס, קוס, קורפו ועוד.  

 

הרפובליקה ההלניסטית של יוון היא מדינה דמוקרטית שנחשבת ענייה ביחס לשאר חברותיה באיחוד האירופי בשל משבר כלכלי ממושך, וזה משחק לטובת תיירים: מחירי הנופש ביוון זולים מאוד ביחס למדינות אחרות באגן הים התיכון, ועדיין תוכלו למצוא בערים קניונים מלאי כל טוב, מותגי יוקרה, ותשתיות מפותחות ונוחות. כמו כן, העם היווני מאוד חם ומסביר פנים, ונוהג בכבוד בכל מבקר. האווירה ביוון נעימה וצבעונית, והופכת לחגיגה של ממש בשעות הלילה – במיוחד באיים.  

מזג האוויר היווני הוא חלומה של כל מדינה: אקלים נעים וממוזג עם חורף קצר וקליל, אביב וסתיו נעימים ביותר וקיץ חם כמו בישראל. בצפון יוון היבשתית תמצאו אקלים קצת יותר קריר, כמעט אירופי, עם חורף קצת יותר מורגש. ועדיין, כמעט שאין ביוון ימים בהם מזג האוויר לא מאפשר לצאת החוצה וליהנות ממה שיש למדינה להציע בחבלי הארץ השונים שלה.  

 

אתונה, בירת יוון, היא סמל עולמי לתרבות עתיקה, עם מבנה האקרופוליס שמתנשא מעליה ועוד עתיקות מרהיבות בנות אלפי שנים. כל מי שמכיר ואוהב את סיפורי המיתולוגיה היוונית יתענג על המוזיאונים בעיר, ויראה אילו תפקידים שיחקה אתונה לאורך ההיסטוריה. לצד המונומנטים, מלאה אתונה שווקים חמודים, סמטאות צבעוניות, טברנות מתוקות ואווירה ים תיכונית אותנטית – ביחד עם מרכזי קניות מרשימים, פארקי שעשועים ומודרנה אירופית.  

 

בצפון המדינה שוכנת סלוניקי, העיר השנייה בגודלה במדינה, שמציגה אופי אחר – יותר אירופי, קוסמופוליטי, ופחות עתיקות של ימי קדם. ואולם, בסלוניקי מתגלמת יוון של העת החדשה, עם השפעות הכיבוש העות'מני ואתרים היסטוריים מעניינים.  

 

בחלקה הימי של המדינה תמצאו את האיים המהפנטים שהפכו את יוון לכזה מין ממתק לתיירים מכל העולם. לכל האיים יש חופים בתוליים מהממים, ושילוב בין אווירה נינוחה של כפרי דייגים ביום וחיי לילה סוערים כשהשמש שוקעת. בכולם תוכלו למצוא הזדמנויות נהדרות לצלילה, ספורט ימי ובטן-גב על החוף. ואולם, לכל אחד יש מאפיינים ייחודיים וכובשים משל עצמו. למשל, בסנטוריני ישנם כפרים לבנים עם גגות כחולים מהממים וקולינריה מפותחת ועשירה, בזקינטוס תוכלו למצוא שמורות טבע עם סיורים שיפגישו אתכם עם צבי ים ויצורים נדירים נוספים, בחצי האי פליון ישנם מסלולי טיפוס וטרקינג מומלצים ומהממים ורכבת קיטור שעוברת בין נופים משכרים ועוד. 

 

יוון מתאימה להרבה מאוד סוגים של טיולים: ביקור בעיר, מעבר בין איים, ואף טיול שמשולב עם טורקיה השכנה או בולגריה בצפון. בזכות הגישה הנוחה לים, תמצאו בה שלל אטרקציות ופעילויות ספורט ימי, הפלגות וסיורים ועוד. כמו כן, יוון מלאה אטרקציות לילדים בדמות פארקי שעשועים, פעילויות עם בעלי חיים, סירות מהירות ועוד. פעילויות בדמות מוזיאונים חינוכיים יש בעיקר בערים, אם כי גם באיים תמצאו הרבה מוקדי עניין שיעשירו ויבדרו ילדים כאחד.