ארגנטינה

ארגנטינה, המדינה השמינית בגודלה בעולם והשנייה בגודלה בדרום אמריקה, ממוקמת בשכנות לברזיל, אורוגווי, פרגווי, בוליביה וצ'ילה ומהווה יעד תיירותי בולט בדרום אמריקה.

ארגנטינה מציעה למבקרים בה חוויה מגוונת ועשירה הכוללת אתרי טבע ונוף נדירים, תרבות אינדיאנית עתיקה המשולבת עם עבר אירופי וקולוניאליזם ספרדי, חיי חברה ופולקלור וגן עדן קולינארי שמימי הסובב כמובן סביב בשר, בשר ועוד בשר...

 

מדובר במדינה שהיא ללא ספק מהמעניינות שבארצות היבשת. זוהי ארץ של ניגודים, בעלת היסטוריה עקובה מדם של מאבקים אין קץ מבפנים ומבחוץ. מדינה זו שבעבר הלא רחוק הייתה כל כך עשירה, הידרדרה כתוצאה מניהול פוליטי כושל ושחיתויות שלטוניות, ומצבה הכלכלי כיום הוא בכי רע. חובות עצומים, אבטלה ואינפלציה דוהרת הן הבולטות שבבעיות הכלכלה הארגנטינאית, אם כי שורשי המשבר עמוקים הרבה יותר.

 

כשתטיילו במדינה תוכלו לראות הכל - החל מיער טרופי בצפון ועד קרחונים בדרום, מחופי האוקיאנוס האטלנטי במזרח ועד פסגות הרי האנדים במערב. נהרות ענק, אגמים, ימות ושאר תופעות ואתרי טבע, ערים גדולות, כפרים קטנים וחוות מבודדות. המראות הדרמטיים שתראו ישאירו אתכם לא פעם ולא פעמיים פעורי פה. כאן הטבע הוא השחקן הראשי והוא מתגלה במלוא הדרו.
 

בארגנטינה שמורות טבע רבות עם יערות גשם עצומים ובעלי חיים ייחודיים, מפלי האיגואסו (Cataratas del Iguazú) העצומים בצפון המדינה והמפל המרהיב ביותר "גרון השטן" (Garganta del Diablo), שנבחרו כאחד מפלאי העולם; שדות הקרח בפטגוניה ((Patagonia, ארץ האש (Tierra del Fuego), שבירתה אושואיה (Ushuaia) היא העיר הדרומית בעולם; העיר המקסימה ברילוצ'ה (Bariloche), המוקפת באגמים קסומים ומפורסמת בזכות השוקולד והגלידה שהיא מייצרת, אזור מנדוסה (Mendoza) היפהפה על כרמיו; חצי האי ואלדס (Península Valdés), הקרחון המתנפץ בפריטו מורנו (Glaciar Perito Moreno), ועוד לא אמרנו הכל. 

 

ארגנטינה משלבת בתוכה מסורת וגינונים אירופאיים עם הווי ואורח חיים לטינו-אמריקני, על מעלותיו וחסרונותיו. בכל קרן רחוב ניתן להבחין בארכיטקטורה אירופית בסגנון קולוניאלי יפהפה, באורחות תרבות ולבוש מערביים ובבתי אוכל המתמחים בהגשת מזון איטלקי וצרפתי, אך גם אם ממש תרצו, לא תוכלו להימלט מהטמפרמנט האופייני כל כך לדרום אמריקה, האיטיות, חוסר האכפתיות, השלווה והאדישות האופיינית.הארגנטינאים הם אנשים מלאי שמחת חיים, וחובבי כדורגל מושבעים. נבחרת ארגנטינה היא אחת הנבחרות המובילות בעולם וזכתה פעמיים בגביע העולם בכדורגל. ענף ספורט בולט נוסף הוא ריקוד הטנגו הסוחף שנולד בארגנטינה והוא מהווה את סימלה התרבותי.


במהירות רבה תכבוש ארגנטינה את לבכם, תקבל אתכם באופן פתוח וחביב ותפרוש בפניכם את מנעמיה. ארגנטינה ערוכה לקבלת תיירים יותר מכל ארץ אחרת בדרום אמריקה ותשתית השירותים הציבוריים המפותחת שלה מקלה על התייר את ההתמצאות והגישה, דבר ההופך את הטיול בה להתנסות מרתקת ונעימה, המתאימה לכל המשפחה.

בירתה של ארגנטינה, בואנוס איירס (Buenos Aires), היא עיר תוססת, מגוונת, שופעת אפשרויות בילוי והנאה, עיר שרחובותיה אינם שוקטים לעולם. יותר מכל עיר אירופאית או אמריקאית, מקיימת בירת ארגנטינה את עקרון "החיים מסביב לשעון" הלכה למעשה. בתי הקפה והמועדונים מלאים כאן בחמש לפנות בקור ממש כמו לפני חצות.

העונה המומלצת לטיולים בארגנטינה היא חודשים נובמבר-פברואר, אך ארגנטינה ארץ ענקית עם אזורי אקלים שונים ולכן מומלץ להתאים את זמן הביקור בהתאם ליעדים.