התיאטרון הספרדי

Calle del Príncipe, 25, Madrid, Españapois:visit-website

pois:about

התיאטרון הספרדי הוא העתיק ביותר באירופה, ליתר דיוק - הוא גלגולו של זה העתיק ביותר. התיאטרון המקורי נבנה ב-1583, אך המבנה חסר המזל נשרף כליל ב-1802. בשנת 1849 נפתח המבנה הנוכחי, אך ב-1975 פרצה שוב שריפה. השריפה לא השחיתה את חזית הבניין, והתיאטרון שב לפעול ב-1980. מכל מקום, כאן הוצגו המחזות הגדולים של תור הזהב ושל התקופה הרומנטית, והיום מציגים בו בעיקר מחזות קלאסיים.

pois:also-like

מופע פלמנקו חווייתי במדריד

כשאתם מבקרים במדריד, זה כמעט בגדר חובה לשלב בטיול שלכם מופע פלמנקו בלתי נשכח שיגרום לכם להתאהב במדיום האומנות המפורסם ביותר של ספרד. במסגרת המופע תיהנו מצפייה באומני הפלמנקו הגדולים בתחום שירקדו על במה ייחודית וילוו על ידי מוזיקה חיה, וכל זה באחד מאולמות הפלמנקו הגדולים והנחשבים ביותר של מדריד. מובטחת לכם חוויה עוצמתית ומרגשת שתוסיף לטיול שלכם את הצבעים העזים של התרבות המקומית. תהיו בטוחים שהתלבושות המסתחררות, התנועות המהירות ומחיאות הכפיים הקצביות יגרמו לכם לרקוד כל הדרך הביתה.

Teatro de la Zarzuela

בית אופרה ותיק במדריד המעלה כיום בעיקר מופעי סרסואלה (מופע ספרדי מסורתי המשלב בין תיאטרון ומוסיקה) ואופרטות קלילות בבניין מרשים מהמאה ה-19. כרטיסים ניתן לרכוש כל יום בקופות בין 12:00 - 18:00, והחל משעה 20:00 ביום המופע או להזמין בטלפון 90-233-2211.

תיאטרון ריאל

התיאטרון המלכותי או האופרה, כפי שהוא מכונה בפי תושבי העיר ממוקם מעל ככר איסבל השניה. במקום שעומד היום התיאטרון עבדו פעם כובסות העיר ועמד תיאטרון קטן כבר במאה ה-18, שהיה בבעלותה של להקת זמרים איטלקיים. ב-1817, בזמנה של איסבל ה-2, נהרסו המכבסות והתיאטרון הקטן ונבנה התיאטרון החדש. התיאטרון נחנך ב-1850, ביום הולדתה של איזבל ה-2, והפך להיות מה שנהגו לכנות "חצר הנפלאות". היו בו 2 תופרות, שטיפלו בבגדי הגבירות עד לפרט האחרון, חנות פרחים, בית קפה, קונדיטוריה ועוד. לאחר מלחמת העולם השניה נסגר התיאטרון לצורך שיפוצים שנמשכו שנים רבות, וחזר ופתח את דלתותיו כאולם קונצרטים רק ב-1960. שיפוץ מסיבי נוסף נערך במבנה בשנות התשעים. עונת הקונצרטים מתחילה באוקטובר ונמשכת עד מאי. מופיעים כאן בנוסף לתזמורות ספרדיות גם אמנים ותזמורות מכל העולם. גם אם אינכם מתכוונים לצפות במופע אופרה, תוכלו לבקר בתוך המבנה המרשים (ביקור בסיורים מודרכים בלבד, בימים ג'-א' בשעות 13:00-10:30, טל' 91-516-0996, במחיר 4 יורו)

Teatro La Latina

תיאטרון בעל כ-1000 מקומות ישיבה המציג בעיקר דרמות איכותיות גם באנגלית וגם כמה קומדיות מידי עונה.
pois:referrer-text
create a trip