מדרחוב דיאק פרנץ (Deák Ferenc)

Deák Ferenc utca 15, Budapestpois:visit-website

pois:about

במדרחוב דיאק פרנץ (Deák Ferenc), המכונה גם "רחוב האופנה" (Fashion Street), תמצאו שפע חנויות הנעלה, ביגוד, אביזרים, מוצרי יופי ומסעדות. המדרחוב היפהפה נמצא בסמוך לכיכר אליזבת (Erzsébet) והגלגל הענק (Óriáskereke) שבמרכזה.

pois:also-like

גשר אליזבת (Erzsébet híd)

גשר אליזבת שאורכו 29 מטרים, נבנה בשנות השישים של המאה ה-20 במקומו של גשר תלוי שנבנה בתחילת המאה ונהרס כליל במלחמת העולם השנייה. הגשר מוביל ממרכז פשט אל מרגלות גבעת גלרט והסיטדלה. בימי עבר נחשב הגשר לפלא הנדסי ואף היה הגשר התלוי הארוך בעולם עד 1926. כאשר הגרמנים נסוגו מבודפשט ב-1945 הם פוצצו את הגשר; לא ניתן היה לשקם את הגשר ולהשיבו לצורתו המקורית ובשנות ה-60 נבנה במקום גשר בעיצוב שונה לגמרי. מומלץ במיוחד לראות את הגשר בערב ולהתרשם מהתאורה המיוחדת.

מבצר הדייגים (Halászbástya)

לאחר השלמת כנסיית מטיאש במאה ה-19 הוחלט לפארה, ובחזית גבעת המצודה, הפונה לכיוון פשט נבנתה מצודה דקורטיבית, בראש גרם מדרגות מפואר, בשם מבצר הדייגים. מקורו של השם במסורת מקומית עתיקה לפיה נהגו אנשי גילדת הדייגים להגן על צד זה של גבעת המצודה במלחמות ימי הביניים. למעשה, זוהי מצודה לצורכי קישוט בלבד, ואכן היא מרשימה ביותר ומספקת שפע אפשרויות צילום בזוויות מרהיבות. שימו לב: כניסה לקומה התחתונה היא ללא תשלום, אך עלייה למרפסת העליונה כרוכה בתשלום (אם כי לעיתים גם היא אפשרית ללא תשלום).

רחוב ואצי (Váci utca)

הרחוב המפורסם שבלב העיר הוא המרכז הקניות המסורתי והיוקרתי שלה, המתחיל בשוק העירוני ומסתיים בכיכר Vorosmarty. בימי הביניים הרחוב סימן את אחד מגבולותיה של העיר פשט, במאה ה-18 העיר התרחבה ובמקום נבנו בתי מידות נאים, ובתחילת המאה ה-20 הרחוב הפך לאזור קניות שוקק. כדאי לטייל ברחוב ולנסות לעמוד בשלל הפיתויים תוך התרשמות מהבוטיקים ומהחנויות המגוונות, המציעים לתיירים אביזרי אופנה, ספרים, מעדני גורמה אך גם סניפי מזון מהיר למיניהם. חובבי העתיקות לוודאי יבחינו בחנויות כלי החרסינה והעתיקות הפזורות בכמה נקודות ברחוב. אל בהלה - תוכלו למצוא כאן בקלות גם סניפים של הרשתות הבינלאומית האהובות, כמו זארה או H&M. גם אם קניות זה לא בשבילכם, כדאי לבקר כאן בשל שפע בתי קפה, סמטאות רומנטיות חבויות ובניינים יפיפיים.

כיכר החירות (Szabadsag ter)

הכיכר רחבת הידיים הוקמה ב-1886 במקום מבצר שעמד במקום, ובה כמה בניינים מרשימים: בניין הבנק הלאומי בסגנון אר-נובו, והבניין בצד המערבי, ששימש תחילה את הבורסה ומשנות ה-50 עד 2010 שכנו בו משרדי הטלוויזיה ההונגרית. ב-2006 פרצו סביב בניין זה המהומות העממיות נגד הממשל. האנדרטה במרכז הכיכר הוקמה כמחווה של כבוד לצבא האדום ששחרר את הונגריה מן הכיבוש הנאצי. זהו המונומנט היחיד בעיר המוקדש לסובייטים, לאחר שפסלו האחרון של לנין בעיר הוסר ב-1989. בכיכר הירוקה גם ספסלים ומגרש משחקים לילדים, מקום נפלא לאתנחתא באמצע היום.
pois:referrer-text
create a trip