הפארק העירוני (Városliget)

Kós Károly sétány, Budapestpois:visit-website

pois:about

הפארק הגדול ביותר של בודפשט נמצא בצפון-מזרח פשט, בשטח הציד המלכותיים. בשטחים הירוקים נמצאים מגרשי ספורט ומשחקים, גן החיות והגן הבוטני, מוזיאון התחבורה, הקרקס המלכותי, פארק שעשועים ועוד. אם תגיעו לכאן בקיץ תוכלו לשוט בסירה על האגם, שבחורף הופך למשטח הקרח המלאכותי הגדול ביותר בעיר - הזדמנות מופלאה לילדים ללמוד להחליק על הקרח.

pois:also-like

פארק מילנאריש (Millenáris)

קומפלקס תרבותי מודרני הממוקם בבודה וכולל אולמות המיועדים לתערוכות, פארק גדול לילדים, אולמות למופעים הצגות וקונצרטים, פעילויות לילדים, בתי קפה וחנויות. מקום אולטימטיבי לבילוי משפחתי. שימו לב: הכניסה לפארק ללא תשלום, אך כניסה לחלק מהתערוכות והפעילויות הינן בתשלום.

האי מרגיט (Margit-sziget)

האי נמצא בין גשר ארפאד לגשר מרגיט. האי, שנקראה בעבר "אי הארנבות", נקרא על שמה של הנסיכה מורגין, בתו של המלך בלה ה-4. האגדה מספרת שהמלך נשבע להקדיש את בתו לנזירות, אם יעלה בידו לגבור על הפולשים המונגולים. ואכן, לאחר הניצחון נכנסה הנסיכה בת התשע למנזר שנבנה באי, ובו חייתה עד מותה (1271). ברבות השנים התפתח כאן מרכז שעשועים ונופש לאצילי הונגריה, והוקמו בו מלונות, ארמונות וגנים, במיוחד בתקופת השלטון ההאבסבורגי. כיום תופס את שטח האי הפארק היפה ביותר בעיר, ומהמבקרים יכולים לשוטט בו אופניים או אפילו בגלגיליות המושכרות לתיירים. אם אתם מגיעים לעיר בחברת ילדיכם, לא תוכלו שלא להגיע לכאן: הם ימצאו כאן כר נרחב למשחקיהם, בריכות דגים חמות וגני פרחים מזמינים, בעוד שאתם תוכלו לחכות בסבלנות בבית קפה או לשוטט בגן היפני הרגוע.

פארק המים ומרחצאות חוף פאלאטינוס (Palatinus)

פארק מים פתוח באי מרגיט, שבו לא פחות מ-11 בריכות של מים מינרלים הנשאבים מן המעיינות, 2 בריכות ילדים, בריכת גלים, מגלשות מים, ובריכות תרמיות. כמו כן, במתחם מגרש כדורעף, שולחנות פינג פונג וספא.

גבעות בודה (Budai hegység)

גבעות בודה, הממוקמות בצד המערבי של בודה, הן יותר מפארק ירוק נוסף בעיר. זהו אזור שעשועים ענק, המאפשר מפגש עם הטבע בטווח נסיעה עירונית אחת בלבד. תמצאו במקום שבילים מסומנים לטיולים רגליים ולטיולי אופניים. תוכלו לעצור בנקודות תצפית מרהיבות וגם לבקר בנקודת התצפית שבמגדל אליזבת' (Erzsébet-kilátó), על גבעת יאנוס (János hill), הנקודה הגבוהה ביותר בבודפשט. חלק פופולרי בגבעות הוא פארק נורמפה (Normafa) הידוע בזכות הנוף הפנורמי והאוויר הצח שלו. זהו גם אחד מהאזורים העשירים בעיר, אז קחו את הזמן ושוטטו בין הוילות הנאות.
pois:referrer-text
create a trip