מרחצאות סצ'ני (Széchenyi)

Állatkerti krt. 9-11, Budapestpois:visit-website

pois:about

המרחץ היפה בפארק העירוני הוא מן הגדולים באירופה. הוא הוקם במאה ה-19 אחרי גילוי המעיינות החמים התת-קרקעיים בפארק, ועקב הדרישה הגוברת למרחצאות מודרניים, שופץ ב-1913 והורחב ב-1927 כדי לכלול אגף לגברים, אגף לנשים וחוף ציבורי. יש כאן בריכות פתוחות וסגורות כאשר טמפרטורת המים בבריכה הגדולה מגיעה ל-27 מעלות. מנוחה לצד הבריכות ובמשטחי הדשא שלידן יכול להוות סיום מצוין לביקור בפארק העירוני, אם כי מרחצאות אלו רועשים והמוניים בהשוואה לאחרים.

pois:also-like

פארק המים ומרחצאות חוף פאלאטינוס (Palatinus)

פארק מים פתוח באי מרגיט, שבו לא פחות מ-11 בריכות של מים מינרלים הנשאבים מן המעיינות, 2 בריכות ילדים, בריכת גלים, מגלשות מים, ובריכות תרמיות. כמו כן, במתחם מגרש כדורעף, שולחנות פינג פונג וספא.

מרחצאות גלרט (Gellért)

מספרים כי "מעיין פלאי" זה התגלה כבר במאה ה-15, אך בית המרפא והמרחץ הנוכחיים נבנו במקום זה רק ב-1918 ומאז מושכים אליהם תיירים רבים. מאז ועד היום המתחם חודש והורחב כמה פעמים, וכיום יש כאן בריכות תרמיות, בריכת ישיבה, בריכת זרמים, בריכת ילדים, בריכת גלים, סאונה, עיסויים וחבילות טיפולי בריאות.

מרחצאות לוקאס (Szent Lukács)

המרחצאות הראשונים במקום נבנו במאה ה-12 על ידי מסדרי אבירים ונזירים, שהתיישבו בסמוך למעיינות החמים. בשנות הכיבוש התורכי, המרחצאות הפכו ל"תחנת כח" והמעיינות שימשו לייצור אבק שרפה ולטחינת קמח. לאחר הכיבוש על ידי הצבאות הנוצריים המעיינות עברו לידי המדינה, וב-1884 נרכשו על ידי איש עסקים שבנה כאן בית מלון טיפולי אליו זרמן אנשים לטיפולי בריאות מכל העולם. כיום המרחצאות מציעים מגוון של שרותים: 2 בריכות שחייה, בריכה תרמית, בריכה עם זרמים תת-מימיים, סאונה, חדר מלח, סולאריום ומגוון טיפולים ועיסויים.

הפארק העירוני (Városliget)

הפארק הגדול ביותר של בודפשט נמצא בצפון-מזרח פשט, בשטח הציד המלכותיים. בשטחים הירוקים נמצאים מגרשי ספורט ומשחקים, גן החיות והגן הבוטני, מוזיאון התחבורה, הקרקס המלכותי, פארק שעשועים ועוד. אם תגיעו לכאן בקיץ תוכלו לשוט בסירה על האגם, שבחורף הופך למשטח הקרח המלאכותי הגדול ביותר בעיר - הזדמנות מופלאה לילדים ללמוד להחליק על הקרח.
pois:referrer-text
create a trip