פארק המים ומרחצאות חוף פאלאטינוס (Palatinus)

Soó Rezső stny. 1, Budapestpois:visit-website

pois:about

פארק מים פתוח באי מרגיט, שבו לא פחות מ-11 בריכות של מים מינרלים הנשאבים מן המעיינות, 2 בריכות ילדים, בריכת גלים, מגלשות מים, ובריכות תרמיות. כמו כן, במתחם מגרש כדורעף, שולחנות פינג פונג וספא.

pois:also-like

פארק מילנאריש (Millenáris)

קומפלקס תרבותי מודרני הממוקם בבודה וכולל אולמות המיועדים לתערוכות, פארק גדול לילדים, אולמות למופעים הצגות וקונצרטים, פעילויות לילדים, בתי קפה וחנויות. מקום אולטימטיבי לבילוי משפחתי. שימו לב: הכניסה לפארק ללא תשלום, אך כניסה לחלק מהתערוכות והפעילויות הינן בתשלום.

הפארק העירוני (Városliget)

הפארק הגדול ביותר של בודפשט נמצא בצפון-מזרח פשט, בשטח הציד המלכותיים. בשטחים הירוקים נמצאים מגרשי ספורט ומשחקים, גן החיות והגן הבוטני, מוזיאון התחבורה, הקרקס המלכותי, פארק שעשועים ועוד. אם תגיעו לכאן בקיץ תוכלו לשוט בסירה על האגם, שבחורף הופך למשטח הקרח המלאכותי הגדול ביותר בעיר - הזדמנות מופלאה לילדים ללמוד להחליק על הקרח.

מרחצאות סצ'ני (Széchenyi)

המרחץ היפה בפארק העירוני הוא מן הגדולים באירופה. הוא הוקם במאה ה-19 אחרי גילוי המעיינות החמים התת-קרקעיים בפארק, ועקב הדרישה הגוברת למרחצאות מודרניים, שופץ ב-1913 והורחב ב-1927 כדי לכלול אגף לגברים, אגף לנשים וחוף ציבורי. יש כאן בריכות פתוחות וסגורות כאשר טמפרטורת המים בבריכה הגדולה מגיעה ל-27 מעלות. מנוחה לצד הבריכות ובמשטחי הדשא שלידן יכול להוות סיום מצוין לביקור בפארק העירוני, אם כי מרחצאות אלו רועשים והמוניים בהשוואה לאחרים.

האי מרגיט (Margit-sziget)

האי נמצא בין גשר ארפאד לגשר מרגיט. האי, שנקראה בעבר "אי הארנבות", נקרא על שמה של הנסיכה מורגין, בתו של המלך בלה ה-4. האגדה מספרת שהמלך נשבע להקדיש את בתו לנזירות, אם יעלה בידו לגבור על הפולשים המונגולים. ואכן, לאחר הניצחון נכנסה הנסיכה בת התשע למנזר שנבנה באי, ובו חייתה עד מותה (1271). ברבות השנים התפתח כאן מרכז שעשועים ונופש לאצילי הונגריה, והוקמו בו מלונות, ארמונות וגנים, במיוחד בתקופת השלטון ההאבסבורגי. כיום תופס את שטח האי הפארק היפה ביותר בעיר, ומהמבקרים יכולים לשוטט בו אופניים או אפילו בגלגיליות המושכרות לתיירים. אם אתם מגיעים לעיר בחברת ילדיכם, לא תוכלו שלא להגיע לכאן: הם ימצאו כאן כר נרחב למשחקיהם, בריכות דגים חמות וגני פרחים מזמינים, בעוד שאתם תוכלו לחכות בסבלנות בבית קפה או לשוטט בגן היפני הרגוע.
pois:referrer-text
create a trip