הטרופיקאריום (Tropicarium)

1222 Budapest, Nagytétényi út 37-43pois:visit-website

pois:about

באקווריום העצום ביותר במרכז אירופה תוכלו לראות כרישים, את הדגה השוחה במימי הנהר המתוקים של הונגריה, ועוד בעלי חיים טרופיים צבעוניים, מסוכנים בחלקם אך בהחלט מסקרנים. במקום גם אולם המדמה את תנאי יערות הגשם המאפשרים את קיומן של ציפורים ססגוניות, נחשים ומגוון של זוחלים, תנינים ולטאות, ואם תקרבו את ראשכם לזכוכית, תבחינו גם בעקרבים ובעכבישים ארסיים. כדאי לתכנן מראש את הביקור בהתאם לשעות האכלת הכרישים, התנינים והקופים. מידע על שעות ההאכלה תוכלו למצוא באתר הרשמי של הטרופיקאריום.

pois:also-like

גן החיות והגן הבוטני של בודפשט

גן החיות של בודפשט הוקם ב-1866 והוא גן החיות הוותיק השני באירופה. בעת הפתיחה היו בו כ-500 בעלי חיים, מספר שיא במונחים של המאה ה-19. במשך השנים הגן עבר שיפוצים והרחבות רבות - התווספו כאן מבנים בסגנונות שונים כך שתוכלו גם לראות מבנים בסגנון הארט נובו של תחילת המאה ה-20. הגן ניזוק במלחמת העולם השנייה, ומעטות היו החיות ששרדו אז. לאחר המלחמה החל שיקום הגן, ובמהלך השנים הוא התפתח לכדי רמה של גני החיות המודרניים בעולם. כיום יש כאן כ-2,000 בעלי חיים המאורגנים במתחמים מרווחים, המדמים ככל הניתן את סביבתם הטבעית. אל תפספסו את ביתן הפילים, שבו מגדל המשקיף על הפארק, ביתן טרופי שופע סחלבים אציליים, וכן עופות, זוחלים ודגים אקזוטיים, ביתן פרפרים, ביתן קופי אדם וכמובן, פינת ליטוף לקטנטנים. בקיץ תוכלו ליהנות כאן גם מהופעות חיות.

פארק מילנאריש (Millenáris)

קומפלקס תרבותי מודרני הממוקם בבודה וכולל אולמות המיועדים לתערוכות, פארק גדול לילדים, אולמות למופעים הצגות וקונצרטים, פעילויות לילדים, בתי קפה וחנויות. מקום אולטימטיבי לבילוי משפחתי. שימו לב: הכניסה לפארק ללא תשלום, אך כניסה לחלק מהתערוכות והפעילויות הינן בתשלום.

הפארק העירוני (Városliget)

הפארק הגדול ביותר של בודפשט נמצא בצפון-מזרח פשט, בשטח הציד המלכותיים. בשטחים הירוקים נמצאים מגרשי ספורט ומשחקים, גן החיות והגן הבוטני, מוזיאון התחבורה, הקרקס המלכותי, פארק שעשועים ועוד. אם תגיעו לכאן בקיץ תוכלו לשוט בסירה על האגם, שבחורף הופך למשטח הקרח המלאכותי הגדול ביותר בעיר - הזדמנות מופלאה לילדים ללמוד להחליק על הקרח.

מוזיאון החקלאות ההונגרית (Mezőgazdasági)

מוזיאון החקלאות הגדול ביותר באירופה נמצא בתחומיה של טירת ויידהוניאד (Vajdahunyad), טירה "חדשה", שבנייתה הושלמה ב-1897. המבנה המקורי של המוזיאון היה ביתן מקרטון ומעץ, שנבנה עבור יריד המילניום שנערך כאן ב-1896, אך עיצובו זכה לתשבוחות רבות והביתן הרעוע הפך למבנה של קבע. כיום מוצגים כאן אוספים קבועים המתארים את חייהם של אנשי הכפר ברחבי הונגריה, אמצעי הפרנסה שלהם וכלי החלקאות והעבודה ששימשו אותם עם התפתחותה של המהפכה התעשייתית. תוכלו גם ללמוד כיצד בעלי חיים הפכו ממושא למרדפי צייד לחיות בית חביבות, על תעשיית היין המקומית, וכיצד איכות הסביבה נשמרת כאן באדיקות כיום.
pois:referrer-text
create a trip