Taller Boricua Gallery

1680 Lexington Avenue, NYC, NY 10029pois:visit-website

pois:about

גלריה עצמאית שיוסדה על ידי אמנים מהקהילה הפורטוריקנית של הארלם ומנוהלת על ידי אמנים. מלבד היותה חלל תצוגה, אשר מציג תערוכות קבועות ומתחלפות של אמנים מקומיים מקהילות שונות בניו-יורק, הגלריה מהווה גם מרכז לעידוד תרבות קהילתית ועורכת סדנאות וסמינרים לקהל הרחב.

pois:also-like

המוזיאון לאמנות מודרנית - MoMA

ביקור במוזיאון לאמנות מודרנית (MOMA), האורים ותומים של שדה האמנות המודרנית, מומלץ גם למי שאמנות יפה אינה בראש מעייניו. השיטוט בין שש קומותיו של המוזיאון ועצם הביקור בחלל המואר והפתוח של המבנה, הוא קורס מבוא (חובה) מרתק באמנות המאות ה-20 וה-21. המאמצים להקמת המוזיאון החלו בשנות ה-20 של המאה הקודמת כאשר שלוש פטרוניות אמנות אמידות ביקשו להקים עבור תושבי ניו יורק את "המוזיאון לאמנות מודרנית האדיר ביותר בעולם". המוזיאון נפתח לבסוף ב-1929 ובמשך העשור הבא נדד בין מבנים שונים, שכן היקף יצירותיו וכמות מבקריו גדלו ללא הפסקה. ב-1939 עבר המוזיאון למשכנו הנוכחי, במרכז העיר, שנבנה בידי פיליפ גודווין ואדוארד דרל סטון, ושופץ בידי אדריכל העל פיליפ ג'ונסון, בשנות ה-50 וה-60. ג'ונסון גם היה אחראי על עיצוב גינת The Abby Aldrich Rockefeller Garden שבין מבני המוזיאון, גינת פסלים מקסימה בלב גורדי השחקים של המידטאון. ב-2002 נסגר המוזיאון ונפתח רק בנובמבר 2004, אחרי שנתיים של שיפוצים יקרים ומעוררי מחלוקת, בניצוחו של האדריכל היפני יושיו טנגוצ'י. במסגרת העיצוב מחדש, המוזיאון הכפיל את גודלו ושב וחיזק את מעמדו כסמן הימני של עולם האמנות המודרנית. אוספי המוזיאון הם אוצר של ממש בתחומי האדריכלות והעיצוב, ציור, רישום ופיסול, הדפסים וספרים מאוירים, צילום וסרטים. בין 150,000 היצירות שברשות המוזיאון כמה פניני חן מהיבשת האירופית, התלויות על קירותיו באופן קבוע, כמו "חבצלות המים" של קלוד מונה, "ליל כוכבים" של ואן גוך, "הריקוד" של מאטיס ו"העלמות מאביניון" של פיקאסו. קומה שלמה במוזיאון מוקדשת לאמנים אמריקאיים פורצי דרך כמו ג'ספר ג'ונס, רוי ליכטנשטיין, ג'קסון פולוק, מארק רותקו ואנדי וורהול, חביב הקהל הנצחי. במוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות מקיפות, המוצגות כל פעם במשך מספר חודשים. ההכרזה על-ידי מבקרי אמנות נחשבים כי תערוכות אלו הם אירועי אמנות בלתי נשכחים כבר הפכה לדבר שבשגרה אחרי פתיחת כל תערוכה. כך קרה עם המיצג של האמנית הסרבית מרינה אברמוביץ ב-2010 ותערוכת הרטרוספקטיבה של וילם דה קונינג ב-2011. מומלץ להוריד את אפליקציית המוזיאון, בה הסברים ומידע על המוצגים. אם אתם שועלי מומה ותיקים - בחרו להתרכז בתערוכות המתחלפות בלבד. לפני תחילת הסיור אל תשכחו להרים את הראש אל ההליקופטר הירוק של ארתור יאנג, המרחף בחלל המוזיאון. אם אתם לא לחוצים בזמן ובאתם לכאן לסיור יסודי ומקיף, תוכלו להתרענן באחד מבתי הקפה שבמקום או במסעדת הגורמה שבבעלותה כוכב מישלן אחד, שהוקמו בידי השף הכוכב דני מאייר. אפשרות נוספת לרענון היא חנות הספרים והעיצוב של המוזיאון, מחלוצות ז'אנר חנויות המוזיאון המושקעות. אם לא תוכלו לרכוש עבודה מקורית של וורהול מאוסף המוזיאון, תוכלו להתנחם כאן בכרזה או בגלויה של היצירה.

מוזיאון גוגנהיים (Guggenheim)

הגוגנהיים, שנמצא בפינת השדרה החמישית ורחוב 89, תוכנן על ידי הארכיטקט הידוע פרנק לויד רייט בשנת 1959. המבנה הוא בעל צורה אצטרובלית מיוחדת, ועל קירותיו המשופעים מוצגות תערוכות קבועות של אמנות אימפרסיוניסטית ופוסט-אימפרסיוניסטית, מודרנית ועכשווית, וכן תערוכות מתחלפות. מוזיאון סולומון ר. גוגנהיים הוא מהאטרקציות הפופולריות ביותר עבור תיירים בניו יורק. יש בו כמעט הכל לחובבי אמנות ואדריכלות מודרנית והוא מכיל אוסף מדהים של תערוכות. סולמון גוגנהיים היה איש עסקים ואספן אמנות יהודי-אמריקאי שנולד בשנת 1861. הוא ואשתו, איירין רוטשילד, החלו לאסוף אמנות בשנת 1890. אחרי מלחמת העולם הראשונה סולמון פרש מעסקים והתמקד אך ורק באיסוף אמנות מודרנית. הוא הקים בשנת 1937 את קרן סולמון גוגנהיים במטרה לטפח הערכה לאמנות המודרנית. המקום הראשון בו הציגה קרן גוגנהיים היה המוזיאון לציור לא-אובייקטיבי שנפתח בשנת 1939. התערוכה הציגה את אוסף האמנות האקסצנטרי של סולמון גוגנהיים וסיפקה למבקרים את המפגש הראשון שלהם עם יצירות גדולות של ואסילי קנדינסקי, אליס מייסון, אוטו נבל ורולף סקרלט. הצורך בבניין קבע שיכיל את אוסף האמנות התגלה בתחילת שנות ה-40, ובשנת 43' קיבל האדריכל הנודע פרנק רייט את הזכות לתכנן את המוזיאון בעיר ניו יורק. המוזיאון נפתח ב-21 באוקטובר בשנת 1959. עד היום הקרן מוקדשת לקידום ההבנה וההערכה של אמנות מודרנית ועכשווית באמצעות תערוכות, תכניות חינוך, יוזמות מחקר ועוד. זוהי קבוצה בינלאומית הכוללת גם מוזיאונים בונציה, בילבאו ואבו דאבי. במוזיאון אוסף מרשים של אמנות מודרנית מאמנים גדולים כמו וינסנט ואן גוך, פבלו פיקאסו, פרנץ מארק ועוד. יצירות האמנות המפורסמות ביותר במוזיאון כוללות את "קומפוזיציה מספר 8" של ואסילי קנדינסקי, "אימפריית האור" של רנה מגריט ו"אלכימיה" של ג'קסון פולוק. ניתן גם לראות פסלים כמו The Matter of Time של ריצ'רד סרה. כדי לHהנות מהחוויה עד הסוף מומלץ להתחיל בקומה העליונה ולרדת לאט ובשיטתיות במורד המתפתל. כך לא תפספסו את התערוכות והגלריות השונות. כמו כן, כדי להעשיר את החוויה מומלץ לבחור בסיור אודיו מודרך וחינמי מטעם המוזיאון. שימו לב: המוזיאון סגור למבקרים בימי שלישי.

מוזיאון מאדאם טוסו

במוזיאון המפורסם, הממוקם בין השדרה השביעית לשמינית, בובות שעווה של ידוענים, מוכרים ובעלי שם בגודל טבעי בתצוגה המלוּוה באפקטים טכנולוגיים ואורקוליים מרשימים. יש לשקול בכובד ראש כניסה של הילדים ל"חדר האימים", שבו רק בעלי עצבים חזקים יוכלו לצפות בשחזור מזעזע של הוצאה להורג. סרטים בשלושה מימדים מוקרנים בתשלום נוסף. שום דבר שלא ראיתם באחד הסניפים האחרים של הרשת המפורסמת, דגש קל על תרבות הידוענים ההוליוודית.

הקלויסטרס

זהו למעשה סניף של המוזיאון הנודע The Metropolitan Museum of Art. מקום מיוחד במינו הנמצא ב-Fort Tryon Park בצפון מנהטן על גדת נהר ההדסון. מבנה ארכיטקטוני עם קשתות וגן יפיפה. במוזיאון מוצגת אמנות ואדריכלות ימי הביניים.
pois:referrer-text
create a trip