מרכז המדע ארמון הפלאים (Csopa)

Bécsi út 38-44, Budapestpois:visit-website

pois:about

מוזיאון מדע ידידותי ואינטראקטיבי לכל המשפחה. במוזיאון יותר ממאה מיצגים, המופעלים על ידי המבקרים, ושפעילותם מדגימה עקרונות בסיסיים של פיזיקה, כימיה, אווירונאוטיקה וכל מה שגורם לעולם לנוע בדרך פשוטה ומעוררת סקרנות.

pois:also-like

מוזיאון החקלאות ההונגרית (Mezőgazdasági)

מוזיאון החקלאות הגדול ביותר באירופה נמצא בתחומיה של טירת ויידהוניאד (Vajdahunyad), טירה "חדשה", שבנייתה הושלמה ב-1897. המבנה המקורי של המוזיאון היה ביתן מקרטון ומעץ, שנבנה עבור יריד המילניום שנערך כאן ב-1896, אך עיצובו זכה לתשבוחות רבות והביתן הרעוע הפך למבנה של קבע. כיום מוצגים כאן אוספים קבועים המתארים את חייהם של אנשי הכפר ברחבי הונגריה, אמצעי הפרנסה שלהם וכלי החלקאות והעבודה ששימשו אותם עם התפתחותה של המהפכה התעשייתית. תוכלו גם ללמוד כיצד בעלי חיים הפכו ממושא למרדפי צייד לחיות בית חביבות, על תעשיית היין המקומית, וכיצד איכות הסביבה נשמרת כאן באדיקות כיום.

מוזיאון התחבורה (Közlekedési)

במוזיאון תערוכות קבע של דגמי רכבות, כרכרות, מכוניות ואופנועים לצד הסברים מלומדים על ההיסטוריה של תחבורה עירונית. זהו אחד ממוזיאוני התחבורה הוותיקים באירופה, והוא מבטיח בילוי מרתק לילדים ומבוגרים כאחד. המוזיאון הוותיק שכן בעבר בפארק העירוני של בודפשט. המוזיאון הועבר זמנית לכתובת זו באזור התעשייה קובניה (Kőbánya) לקראת בנייה של מבנה חדש שיכלול גם מתחם חיצוני.

המוזיאון להיסטוריה של הטבע

המוזיאון מציע מגוון של תערוכות העוסקות בהיסטוריה של כדור הארץ ועולם החיות. מחוץ לבניין מוצגים סלעים בני עשרות מיליוני שנים, כולל מאובנים ולצידם - גן של פסלי דינוזאורים בגודל טבעי. בפנים מעל הכניסה יחכה לכם שלד תלוי של לוויתן, ובאולמות גם מספר תערוכות קבע: תהליך האבולוציה - מן התא הבודד עד למגוון צורות החיים הקיימות כיום, תערוכה על מינרלים וקריסטלים, שבה תוכלו ללמוד כיצד לגדל אבנים בתנאי מעבדה, תצוגה של ביצת פאפירוסים, ותצוגה של שונית אלמוגים.

מוזיאון האשליות (Illúziók Múzeuma)

מוזיאון האשליות (Illúziók Múzeuma) מציע חוויה ויזואלית, חושית וחינוכית מעניינת וייחודית. תוכלו להיכנס לעולם מרתק של אשליות שיתעתעו בכם וידהימו אתכם בו זמנית. תוכלו ליהנות מהחדר ההפוך, חדר האינסוף, חדר האנטי-כוח המשיכה, מנהרת המערבולת וגם מחדר משחקים לכל הגילים בו תוכלו לשחק וללמוד.
pois:referrer-text
create a trip