קניון אלכסה

Grunerstraße 20 10179 Berlin, Deutschlandpois:visit-website

pois:about

אחד ממרכזי הקניות הגדולים בברלין עם קרוב ל־200 חנויות, קומת מזון ואולמות קולנוע.

pois:also-like

האקשן הופה (חצרות האקשה)

האקשה הופה (Hackesche Höfe) הוא מתחם חצרות ייחודי וראשון-מסוגו הממוקם בין רחוב רוזנטלר, סופיין ואורנייבורגר שברובע מיטֶה (Mitte) המרכזי בברלין. המתחם, אחד מיעדי התיירות התוססים והחמים ביותר בבירה, ידוע כנקודת מפגש חברתית שוקקת חיים של קניות, אומנות ובילויים, מעוטרת בבניינים יפהפיים שנבנו בסביבות שנת 1907 בעיצובם של קורט ברנדט (Kurt Berndt) ואוגוסט אנדל (August Endell). האזור, שהיה פעם שכונה יהודית גדולה ובה בית קברות יהודי ובית כנסת ("בית הכנסת החדש" הידוע), מהווה היום נקודת פתיחה קלאסית לכל מי שמעוניין לחוות את חיי הלילה המפורסמים של ברלין. האזור כולו נפגע במהלך מלחמת העולם השנייה ובתקופה בה ברלין הייתה מחולקת סבל המתחם מהזנחה והיה כמעט נטוש, אך משנת 1993 עברה השכונה מתיחת פנים בעלות של עשרות מליוני מארקים, ועד מהרה הפכה להיות נקודת משיכה מרכזית עבור מקומיים ותיירים כאחד. כיום מכיל המתחם בן 27,000 המטרים הרבועים כארבעים בתי עסק, לרבות גלריות, מסעדות, בתי קפה, חנויות, פאבים, משרדים, דירות ובית קולנוע. לא רחוק מהמתחם תוכלו למצוא את קתדרלת ברלין המפוארת, את מגדל הטלוויזיה הגבוה, את בניין העירייה של ברלין ואת מתחם המוזיאונים היפהפה, ובית אנה פרנק ממוקם מטרים ספורים בלבד ממתחם החצרות. ברוזנטאלר שטראסה מספר 39 תוכלו להיכנס לחצר שנראית מעט מוזנחת - זהו בית שוורצנברג (Haus Schwarzenberg) המשכּן כמה מוזיאונים קטנים שעוסקים בזכר השואה. המרכזי שבהם הוא בית המלאכה לעיוורים של אוטו ויידט (Museum Blindenwerkstatt Otto Weidt). ברחבת האקשה הופה מתקיים שוק אוכל בימי חמישי ושבת, ובחודשי הקיץ תוכלו לחזות כאן במופעי רחוב.

קה-דה-וה

בית הכלבו הגדול והיוקרתי ביותר באירופה, מיועד לכל מי שמוכן לשכוח לרגע מתוכניות התקציב המקוריות שלו. זה מקום שכדאי לבקר בו גם אם שופינג אינו הבילוי החביב עליכם. הכלבו, התופס יותר מבלוק שלם, הוא לא רק הגדול ביותר בשטחו באירופה, אלא גם מהיוקרתיים ביבשת. את הכלבו הקים ב-1905 איש העסקים היהודי אלפרד יאנדורף. הוא עבר כמה ידיים עד שב-1933, עם עליית הנאצים לשלטון, החברה שהכלבו היה ברשותה עמדה בפני פשיטת רגל והולאמה. המשטר הגרמני והבנקים העמידו בפני בעליה היהודים, משפחת טיטץ, את הברירה הבאה: פשיטת רגל או העברת השליטה בחברה לאיש עסקים ממוצא ארי. כך, בעבור 50,000 מארק, רכש איש העסקים גיאורג קארג את החברה מהמדינה. במהלך מלחמת העולם השנייה התרסק מפציץ אמריקאי לתוך הבניין, ורק בשנות ה-50 של המאה ה-20 נפתחה החנות מחדש, לשמחתם של תושבי העיר שהפתיחה המחודשת סימלה בעיניהם את החזרה לשגרה. זוהי הזדמנות מצוינת לנוח ולאכול: בקומה השישית והשביעית של הכלבו תמצאו את מחלקת המזון הענקית ואת הקפטריה- מסעדה. ההיצע במסעדה מסחרר ונראה שהוא כמעט בלתי-נדלה. אם תצליחו גם למצוא מקום ליד החלון המשקיף על מערב העיר, מה טוב.

ברלין האופטבנהוף (Berlin Hauptbahnhof)

תחנת הרכבת המרכזית של ברלין. התחנה העצומה המשקיפה על נהר השפרה, נחנכה ב-2006 והיתה לתחנת הרכבת הגדולה באירופה. כ-300,000 נוסעים עוברים בה מדי יום. מומלץ להיכנס אליה ולהתרשם מהאדריכלות המפעימה שלה. בימי א', כשבשאר חלקי העיר רוב החנויות סגורות, החנויות בתחנה המרכזית של ברלין פתוחות.

גלריה קאופהוף

חנות כלבו גדולה, חלק מרשת בעלת סניפים רבים נוספים בברלין וברחבי גרמניה. מבחר גדול ומחירים סבירים.
pois:referrer-text
create a trip