חנות הצעצועים פלאו (Palau)

C. de Balmes 72, Barcelonapois:visit-website

pois:about

חנות צעצועים נהדרת (לא רק לילדים) בה ניתן למצוא צעצועים אלקטרונים כמו מסלולי מרוצים, רכבות, טיסנים ודגמים מינייטורים הנשלטים בעזרת שלט רחוק.

pois:also-like

מוזיאון השעווה (Museo de Cera)

מוזיאון השעווה (Museo de Cera), הנמצא במרחק של מטרים ספורים בלבד מהרמבלה, מעל 360 דמויות של אישים מפורסמים וגיבורי סרטים ידועים. בשנת 2020 מהמוזיאון עבר תהליך של עיצוב מחדש ועבר ליצירת דמויות שעווה ריאליסטיות עוד יותר עם טכנולוגיה חדשה. לעתים קרובות הדמויות כל כך דומות למקור, עד שלא נתפלא אם הן יזוזו פתאום. לכל אחד מ-28 האולמות של המוזיאון נושא משלו - תוכלו לראות אישים מההיסטוריה הספרדית-קטלאנית והעולמית כמו ברק אובמה, ליונל מסי, אלברט איינשטיין, בראד פיט, פבלו פיקאסו, סלבדור דאלי, סטיבן הוקינג ועוד רבים. גם אישי קולנוע מפורסמים זוכים לאולם משלהם: קפטן ג'ק ספארו מ"שודדי הקאריביים", הגיבורים השונים מ"מלחמת הכוכבים" ועוד.

מוזיאון המדע קוסמוקאישה (CosmoCaixa)

קוסמוקאישה הינו אחד המוזיאונים המובילים למדע באירופה, דגש רב מושם על פעילויות לילדים. בניגוד למוזיאונים אחרים, שאוסרים לגעת במוצגים, כאן מוזמנים הילדים (והמבוגרים) להפעיל מכשירים במו ידיהם. הבניין נחנך לאחר שש שנות עבודה, שבמהלכן שופץ ועודכן המוזיאון הישן למדע, ונוסף לו אגף תת קרקעי ענק. גולת הכותרת במקום היא יער גשם ענקי. היער, בסגנון הג'ונגלים של האמזונס, משתרע על שטח נרחב והוא כולל כ-100 מינים של בעלי חיים וצמחים.

האקווריום של ברצלונה (L'Aquarium Barcelona)

האקווריום הענקי כולל 35 מכלים המדמים ריף אלמוגים, בהם שוחים להנאתם יותר מ-11 אלף דגים ויונקים ימיים מ- 450 מינים שונים שהובאו מכל האוקיינוסים. כדאי ללכת במנהרה, 80 מטר אורכה, ולצפות מבעד לדפנות הזכוכית בכרישים. המבנה הארכיטקטוני העגול, שבו שוכן האקווריום, מרשים ומעניין בפני עצמו.

מגדל אגבר (Torre Agbar)

מגדל אגבר (Torre Agbar), או מגדל גלוריס (Torre Glòries), שלא ניתן להתעלם ממנו בקו הרקיע של העיר, תוכנן ע"י האדריכל המפורסם ז'אן נובל (Jean Nouvel) בהשראת גאודי והר מונטסראט והוא מתנשא לגובה של 144 מטר. המגדל מאכלס את משרדי חברת המים המקומית, ושמו נגזר מראשי התיבות של שמה (Aguas de Barcelona). כיום ניתן לבקר (בתשלום) בקומת התצפית המרהיבה וליהנות מנוף של 360 מעלות של העיר כולה. ביקור בנקודת התצפית מתחיל דווקא במתחם הייפר וויו (Hyperview Barcelona) המופלא הממוקם בקומת המרתף. החלל הדינמי מציג נתונים על העיר בזמן אמת באמצעות מיצבים אמנותיים המשלבים מוזיקה וטכנולוגיה. בביקור גם תוכלו ליהנות מיצירת האמנות האינטראקטיבית "ערי הענן" (Cloud Cities) של האמן תומאס סרסינו (Tomás Saraceno) התלויה בגובה של כ-130 מטר. שימו לב: ביקור מתחם "ערי הענן" כרוך בתשלום נוסף והכניסה אליו היא מגיל 12 בלבד (בליווי מבוגר).
pois:referrer-text
create a trip