מוזיאון הנדל והנדריקס (Handel & Hendrix)

25 Brook Street, Mayfair, Londonpois:visit-website

pois:about

* עדכון: המוזיאון סגור לרגל שיפוצים. פתיחה מחודשת צפויה בשנת 2023 * מוזיאון הנדל והנדריקס (לשעבר מוזיאון בית הנדל) מוקדש לחייהם ויצירותיהם של מלחין הבארוק הבריטי יליד גרמניה ג'ורג' פרידריק הנדל וזמר הרוק-גיטריסט הרוק האמריקאי ג'ימי הנדריקס הנדל השתכן בלונדון בשנת 1712 ובסופו של דבר הפך לאזרח בריטי בשנת 1727. הנדל היה הדייר הראשון ברחוב ברוק 25 , אותו שכר מ-1723 ועד מותו שם ב-1759. כמעט כל יצירותיו לאחר 1723, ביניהן רבות של האופרות הידועות ביותר שלו, האורטוריות והמוזיקה החגיגית, הולחנו ועב...

pois:also-like

המוזיאון הבריטי

המוזיאון הבריטי (British Museum) הוא אחד המוזיאונים המוכרים והמתויירים בעולם – הוא בחינם ופתוח לכולם. בשנת 1753, הפרלמנט הבריטי העביר חוק שיצר את המוזיאון החינמי, הלאומי והציבורי הראשון בעולם, והוא נפתח ל'כל החפצים והסקרנים' בשנת 1759. בתחילה, המבקרים הגישו בקשה כדי לראות את אוספי המוזיאון בשעות ביקור מוגבלות. בעקבות כך, הכניסה הוגבלה למבקרים בעלי קשרים טובים שקיבלו סיורים אישיים באוספים על ידי נאמני המוזיאון ואוצריו. משנות ה-30 ואילך שונו התקנות ושעות הפתיחה הורחבו. בהדרגה, המוזיאון הפך להיות פתוח ונגיש לכולם, וכעת המוזיאון מקבל בברכה יותר משישה מיליון מבקרים מקומיים ובינלאומיים מדי שנה. במהלך השנים גדלו האוספים רחבי ההיקף של המוזיאון לכדי שמונה מיליון חפצים המכסים שני מיליון שנות היסטוריה אנושית. חלק מהחפצים הללו נלקחו, נרכשו או נתרמו באזורים שהיו אז תחת שלטון קולוניאלי בריטי, בעוד שאחרים הגיעו בעקבות מכירות ועיזבונות. במוזיאון הבריטי אוספים מהמאות ה-18 וה-19, ממצאים ארכיאולוגיים ומסמכים עתיקים ובין מוצגיו הידועים ציורים והדפסים של אלברכט דירר, מומיות מצריות ואבן הרוזטה ששימשה כמפתח לפענוח כתב ההירוגליפים (כתב החרטומים המצרי). חצר המוזיאון, בעלת תקרת הזכוכית המיוחדת, היא החצר המקורה הגדולה ביותר באירופה. מפאת גודלו של המוזיאון ועושר האוספים, רצוי לתכנן היטב ומראש את הביקור בו ומומלץ להצטייד במדריך הקולי שיסייע להתמצא ויספק הסברים. משפחות עם ילדים ישמחו לדעת שישנה מפה המיועדת לילדים וערכות יצירה מחולקות חינם בכניסה. ערכה אינטראקטיבית לילדים בעלות סמלית.

הגלריה הלאומית

הגלריה הלאומית (National Gallery) נוסדה בשנת 1824 ומכילה את אחד מאוספי הציורים החשובים, הגדולים, העשירים והטובים בעולם. האוסף מגוון להפליא, וכולל 2,000 ציורים אירופאים מהמאות ה-13 עד ה-19. הגלריה הלאומית ממוקמת בצד הצפוני של כיכר טרפלגר (Trafalgar Square) הסואנת והאייקונית של לונדון. בניגוד למוזיאונים ברמה עולמית אחרים כמו גלריית אופיצי (Uffizi Gallery), הלובר (Louvre) או הפראדו (Prado), הגלריה הלאומית לא התחילה מאוסף של בית מלוכה. היא נוסדה מכמה עיזבונות ופשוט גדלה באופן אורגני עם מתנות ורכישות. בגלריה הלאומית יש את האוסף הטוב ביותר של יצירות הרנסנס האיטלקי מחוץ לאיטליה. יש גם אוספים מרשימים של ציירים בריטים, הולנדים, צרפתים, ספרדים ופלמים. תמצאו יצירות של אמנים חשובים כמו רמברנדט, לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו, בוטיצ'לי, מונה, ואן גוך ועוד. הגלריה היא חוויה אמנותית בפני עצמה. יש לה תקרות גבוהות וכיפות מכוסות זכוכית. רצפת הכניסה מכוסה בפסיפסים יפים המתארים את מלאכת החיים, הנאות החיים והמעלות המודרניות. משפחות עם ילדים? בדקו מראש באתר הגלריה הלאומית אילו פעילויות יש לילדים. הכניסה למוזיאון היא ללא עלות, מלבד תערוכות מיוחדות.

טייט מודרן (Tate Modern)

גלריית טייט או מוזיאון טייט מודרן (Tate Modern) הוא המוזיאון הלאומי הבריטי לאמנות מודרנית, ונחשב לאחד המוזיאונים האיכותיים והמוערכים ביותר בעולם. אוספיו כוללים יצירות של אמנים חשובים כמו פאבלו פיקאסו, סלבדור דאלי ואנדי וורהול. עוד תמצאו בקומות המוזיאון יצירות אמנות עכשווית ותערוכות מתחלפות, בדגש על אמנות מודרנית. הביקור במבנה עצמו הוא חוויה מדהימה לאוהבי אמנות. המוזיאון שוכן במבנה תחנת הכוח של סאות'וורק, שתכנן האדריכל סר גיילס גילברט סקוט. המכונות הענקיות הוסרו והמבנה הופשט בחזרה למבנה הפלדה והלבנים המקורי שלו. אולם הטורבינות הפך לאזור כניסה ותצוגה דרמטי ובית הדוודים הפך לגלריות. בשנת 2000 הוסב המבנה למוזיאון בתכנון האדריכלים השווייצרים ז'אק הרצוג ופייר דה מרון ואדריכלות הפנים והחוץ היא חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור במקום. מאז פתיחתו במאי 2000, יותר מ-40 מיליון איש ביקרו בטייט מודרן וזהו אחד משלושת האטרקציות התיירותיות המובילות בבריטניה. שימו לב לזה: הכניסה אליו היא חינם, למעט תערוכות מיוחדות. מלבד שיטוט בין האוספים המרשימים, באספרסו בר שבקומה הרביעית של הטייט מודרן תוכלו ליהנות מקפה איכותי במרפסת, ובמסעדה שבקומה העליונה ובבית הקפה שבקומה השנייה תוכלו לאכול ולצפות מבעד לחלונות השקופים בנוף היפהפה של התמזה וסביבותיה.

לונדון סי לייף אקווריום (Sea Life)

בלונדון סי לייף אקווריום (Sea Life), השוכן ממש מתחת ללונדון איי, תוכלו לצלול לממלכה תת-ימית קסומה, ביתם של למעלה מ-400 מינים ימיים מרחבי העולם. תוכלו לעבור בלא פחות מ-14 אזורים נושאיים, בהם גשר הכרישים (Shark Walk), בו כרישים ישחו מתחת לרגליכם; מתחם החופים האטלנטיים (Atlantic Coasts), בו תפגשו צלופחים ותמנונים; מנהרת האוקיינוס (Ocean Tunnel) העשויה זכוכית, בה דגים צבעוניים וצבי ים ישחו מעל ראשיכם; ממלכת האלמוגים (Coral Kingdom), בה תוכלו לצפות בשונית האלמוגים הגדולה ביותר בבריטניה; מתחם הרפתקאות הקוטב (Polar Adventure) בו תפגשו בפינגוונים ומתחם פולשי האוקיינוס (Ocean Invaders) שייקח אתכם למסע אל העולם המרתק של המדוזות דרך שלושה מיצגים אינטראקטיביים ייחודיים. חוויה נהדרת, צבעונית ומעשירה לכל הגילאים.
pois:referrer-text
create a trip