הייד פארק

Hyde Park, Rangers Lodge, Hyde Park, W2 2UHבקרו באתר

אודות

פעם היו אלה שטחי הצייד של המלך הנרי השמיני והיום זהו אחד הפארקים המרכזיים בלונדון. אדמות הייד פארק הוחרמו על ידי הנרי השמיני מנזירי מנזר ווסטמינסטר כדי לצרפם לשטחי הצייד שלו. הוא חסם את הנחל שעבר בשטח ואגר את מימיו כדי להשקות את עדרי הצבאים. במאה ה-18 נחשב הייד פארק מקום מפוקפק למדי, וזו אולי הסיבה לכך שהפך פופולרי דווקא בקרב בני האצולה. אלה ניצלו את מקומות המסתור שבו לצורכי דו-קרב, שהיה אסור על פי החוק. בראשית המאה ה-19 חל שיפור במעמדו של הפארק, והפופולריות שלו הלכה וגאתה. ב-1857 הועברה לכאן המ...

אתרים נוספים בסביבה

סנט ג'יימס פארק

הפארק העתיק ביותר בלונדון ןאחת מפינות החמד של העיר. הפארק גובל בשלושה ארמונות - בארמון בקינגהם מצידו האחד ובארמון סנט ג'יימס מצידו השני ובבית הפרלמנט מצידו השלישי. בפארק אגם שבו שני איים - האי המערבי ואי הברווזים. אי הברווזים כשמו כן הוא - משמש אכסניה למיני הברווזים , הברבורים ועופות המים האחרים ששוכנים בפארק. ניתן לצפות בהאכלת השקנאים יום - יום בשעה 15:00-14:30. באביב ניתן להנות מהפריחה הסוערת ובקיץ להנות מצלילי התזמורת המופיעה לעיתים בשעות הצהריים ואם חשקה נפשכם להשתזף בשמש הלונדונית תוכלו לשכור כסא נוח.

Royal Botanic Gardens Kew

"הגנים הבוטניים המלכותיים" משתרעים על שטח של 8,800 דונם, בפרבר ריצ'מונד על גדות נהר התמזה. הגנים נפתחו לציבור כבר בשנת 1841 והם אחד המרכזים החשובים בעולם לבוטניקה ומכילים אוסף צמחים מן הגדולים בעולם. משנת 2003 נחשבים גני קיו לאתר מורשת של אונסקו. פרט לגינות השונות יש בגנים חממות ענק: בהכנסכם דרך שער ויקטוריה תוכלו לבקר בחממת "בית הדקלים" (Palm House) בה ניתן לראות צמחים טרופיים ואקזוטיים. מבנה החממה תוכנן על ידי דזימוס ברטון בשנים 1844-1848. ליד החממה שורה של פסלי אבן של בעלי חיים המופיעים על מגיני האבירים וסמלי האצולה. שמאלה ל"בית הדקלים" נמצא "הבית הממוזג" שבנייתו הושלמה בשנת 1899. בחממה זו צמחים ועצים המסודרים לפי האזורים הגיאוגרפים מהם הגיעו. בקרבת מקום נמצאת "הפגודה" (סגורה לציבור) שנבנתה בשנת 1792. ב"בית האבולוציה" אפשר ללמוד ולהתחקות אחר התפתחות הצמחים לאורך השנים. לאחר מותה הטראגי של הנסיכה דיאנה נבנתה לכבודה חממה דמוית מבוך בתוך הגנים. ארמון קיו הנמצא בצדו המערבי של הפארק עשוי לבנים אדומות היה אחד הארמונות החביבים על ג`ורג` השלישי, הארמון מרוהט כפי שהיה בתקופה בה התגוררה בו המשפחה המלכותית ולידו נמצאת האורנג`רי (משתלת התפוזים לשעבר). בגנים אזורים בהם נשתמרה הצמחיה הטבעית של האזור וניתן לראות גם את אוכלוסיית בעלי החיים הטבעית לאזור. העונה המומלצת לביקור היא האביב. בקיץ עלול להיות צפוף ובייחוד בסופי שבוע.

Highgate Cemetery

בית קברות מדהים ביופיו עם מצבות גותיות, פסלים עוצרי נשימה וקברים מיוחדים כמו אחד בצורה של פסנתר כנף, כמו גם מאוזוליאום ענק. בבית הקברות קבורים גם כמה מפורסמים כמו קארל מארקס וג'ורג' אליוט. בכנסייה הקטנה שבמקום מתקיימים מידי פעם אירועים והרצאות בהשראת בית הקברות, כגון "שגעון נשי בתקופה הוויקטוריאנית", לבוגרי מדעי הרוח וחבריהם.

London Wetland Centre

שמורת הטבע ווטלנד נבחרה לריאה הירוקה המועדפת על תושבי העיר בשנת 2012. הגנים, האגמים והבריכות מושכים אליהם עשרות מינים של חיות בר ומעל ל-200 מינים של ציפורים. בכמה מן הבריכות מותקנות מצלמות תחת המים, כך שאפשר לראות את היצורים המיימיים מקרוב. גם ביום גשום אפשר להתחבא באחד ממתקני הצפייה המוגנים ולצפות בציפורים הנודדות או לבקר בגלריה או במתקני הילדים המקורים.