גלריית סרפנטיין (Serpentine)

Kensington Gardens, Londonpois:visit-website

pois:about

בין הייד פארק לגני קנסינגטון, ליד אגם סרפנטיין ממוקמת גלריית סרפנטין המוקדשת לאמנות מודרנית. בקומת הקרקע מוצגת תערוכת קבע של האמן איאן המילטון פינלי המוקדשת לזכרה של הנסיכה דיאנה שבחייה היתה הפטרונית של הגלריה. הגלריה פופולרית מאוד הן בקרב תושבי לונדון והן בקרב המטיילים והתיירים הרבים הפוקדים את העיר. כל שנה בתקופת הקיץ מוקם במקום ביתן מרהיב פרי עיצובו של אדריכל בעל שם, ביקור בו הוא בגדר חובה לכל חובבי האדריכלות. חנות הספרים של הגלריה מתמקדת בספרי אמנות, ארכיטקטורה וצילום. בעת החלפת תערוכות הגלריה סגורה לקהל למעט חנות הספרים. לגלרייה סניף נוסף ב-West Carriage Drive.

pois:also-like

המוזיאון הבריטי

המוזיאון הבריטי (British Museum) הוא אחד המוזיאונים המוכרים והמתויירים בעולם – הוא בחינם ופתוח לכולם. בשנת 1753, הפרלמנט הבריטי העביר חוק שיצר את המוזיאון החינמי, הלאומי והציבורי הראשון בעולם, והוא נפתח ל'כל החפצים והסקרנים' בשנת 1759. בתחילה, המבקרים הגישו בקשה כדי לראות את אוספי המוזיאון בשעות ביקור מוגבלות. בעקבות כך, הכניסה הוגבלה למבקרים בעלי קשרים טובים שקיבלו סיורים אישיים באוספים על ידי נאמני המוזיאון ואוצריו. משנות ה-30 ואילך שונו התקנות ושעות הפתיחה הורחבו. בהדרגה, המוזיאון הפך להיות פתוח ונגיש לכולם, וכעת המוזיאון מקבל בברכה יותר משישה מיליון מבקרים מקומיים ובינלאומיים מדי שנה. במהלך השנים גדלו האוספים רחבי ההיקף של המוזיאון לכדי שמונה מיליון חפצים המכסים שני מיליון שנות היסטוריה אנושית. חלק מהחפצים הללו נלקחו, נרכשו או נתרמו באזורים שהיו אז תחת שלטון קולוניאלי בריטי, בעוד שאחרים הגיעו בעקבות מכירות ועיזבונות. במוזיאון הבריטי אוספים מהמאות ה-18 וה-19, ממצאים ארכיאולוגיים ומסמכים עתיקים ובין מוצגיו הידועים ציורים והדפסים של אלברכט דירר, מומיות מצריות ואבן הרוזטה ששימשה כמפתח לפענוח כתב ההירוגליפים (כתב החרטומים המצרי). חצר המוזיאון, בעלת תקרת הזכוכית המיוחדת, היא החצר המקורה הגדולה ביותר באירופה. מפאת גודלו של המוזיאון ועושר האוספים, רצוי לתכנן היטב ומראש את הביקור בו ומומלץ להצטייד במדריך הקולי שיסייע להתמצא ויספק הסברים. משפחות עם ילדים ישמחו לדעת שישנה מפה המיועדת לילדים וערכות יצירה מחולקות חינם בכניסה. ערכה אינטראקטיבית לילדים בעלות סמלית.

הגלריה הלאומית

הגלריה הלאומית (National Gallery) נוסדה בשנת 1824 ומכילה את אחד מאוספי הציורים החשובים, הגדולים, העשירים והטובים בעולם. האוסף מגוון להפליא, וכולל 2,000 ציורים אירופאים מהמאות ה-13 עד ה-19. הגלריה הלאומית ממוקמת בצד הצפוני של כיכר טרפלגר (Trafalgar Square) הסואנת והאייקונית של לונדון. בניגוד למוזיאונים ברמה עולמית אחרים כמו גלריית אופיצי (Uffizi Gallery), הלובר (Louvre) או הפראדו (Prado), הגלריה הלאומית לא התחילה מאוסף של בית מלוכה. היא נוסדה מכמה עיזבונות ופשוט גדלה באופן אורגני עם מתנות ורכישות. בגלריה הלאומית יש את האוסף הטוב ביותר של יצירות הרנסנס האיטלקי מחוץ לאיטליה. יש גם אוספים מרשימים של ציירים בריטים, הולנדים, צרפתים, ספרדים ופלמים. תמצאו יצירות של אמנים חשובים כמו רמברנדט, לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו, בוטיצ'לי, מונה, ואן גוך ועוד. הגלריה היא חוויה אמנותית בפני עצמה. יש לה תקרות גבוהות וכיפות מכוסות זכוכית. רצפת הכניסה מכוסה בפסיפסים יפים המתארים את מלאכת החיים, הנאות החיים והמעלות המודרניות. משפחות עם ילדים? בדקו מראש באתר הגלריה הלאומית אילו פעילויות יש לילדים. הכניסה למוזיאון היא ללא עלות, מלבד תערוכות מיוחדות.

טייט מודרן (Tate Modern)

גלריית טייט או מוזיאון טייט מודרן (Tate Modern) הוא המוזיאון הלאומי הבריטי לאמנות מודרנית, ונחשב לאחד המוזיאונים האיכותיים והמוערכים ביותר בעולם. אוספיו כוללים יצירות של אמנים חשובים כמו פאבלו פיקאסו, סלבדור דאלי ואנדי וורהול. עוד תמצאו בקומות המוזיאון יצירות אמנות עכשווית ותערוכות מתחלפות, בדגש על אמנות מודרנית. הביקור במבנה עצמו הוא חוויה מדהימה לאוהבי אמנות. המוזיאון שוכן במבנה תחנת הכוח של סאות'וורק, שתכנן האדריכל סר גיילס גילברט סקוט. המכונות הענקיות הוסרו והמבנה הופשט בחזרה למבנה הפלדה והלבנים המקורי שלו. אולם הטורבינות הפך לאזור כניסה ותצוגה דרמטי ובית הדוודים הפך לגלריות. בשנת 2000 הוסב המבנה למוזיאון בתכנון האדריכלים השווייצרים ז'אק הרצוג ופייר דה מרון ואדריכלות הפנים והחוץ היא חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור במקום. מאז פתיחתו במאי 2000, יותר מ-40 מיליון איש ביקרו בטייט מודרן וזהו אחד משלושת האטרקציות התיירותיות המובילות בבריטניה. שימו לב לזה: הכניסה אליו היא חינם, למעט תערוכות מיוחדות. מלבד שיטוט בין האוספים המרשימים, באספרסו בר שבקומה הרביעית של הטייט מודרן תוכלו ליהנות מקפה איכותי במרפסת, ובמסעדה שבקומה העליונה ובבית הקפה שבקומה השנייה תוכלו לאכול ולצפות מבעד לחלונות השקופים בנוף היפהפה של התמזה וסביבותיה.

מוזיאון המדע

במוזיאון המדע שפע של מוצגים טכנולוגיים מתקופת הקיטור ועד עידן החלל, אוספים הממחישים את התפתחות הספנות והשימוש באנרגיה לצד תאה של החללית אפולו 10 שטייסיה הקיפו את הירח ואפילו הקשרים בין מדע לאמנות. קולנוע איימקס הנמצא במתחם הוא אטרקציה נוספת. במקום גם ספרייה עשירה לתולדות המדע. הכניסה ללא תשלום, למעט לבית הקולנוע, התערוכות המתחלפות וחלק מהפעילויות- לכולם כדאי להזמין מקום מראש. מתאים לגילאי7 ומעלה.
pois:referrer-text
create a trip