מיני גולף זוהר בחושך (Glow Mini Golf)

Prins Hendrikkade 194, Amsterdampois:visit-website

pois:about

במתחם קטן, צבעוני וכיפי, הממוקם סמוך לתחנת הרכבת המרכזית, תוכלו ליהנות ממשחק מיני גולף בעיצוב תלת מימד הזוהר בחושך. חוויה מהנה לכל הגילים.

pois:also-like

גן החיות ארטיס

גן החיות, שנוסד עוד בשנת 1838, הוקם במטרה ליצור קשר בין הקהילה העירונית לבין הטבע, ולספק לבעלי החיים מכלאות המדמות ככל האפשר את בית גידולם הטבעי. בביקור בגן החיות תוכלו לפגוש באוסף משובח של ציפורים טרופיות, וחוות שבהן יכולים הילדים לשחק ולטפל בחיות. בארטיס גם גן זואולוגי, חממה עם 45 מיני פרפרים, פלנטריום שבו ניתן לראות הדמיה של המפץ הגדול, מוזיאון גיאולוגי שבו אפשר לפגוש דגמי דינוזאורים, וכן אקווריום עם 300 מיני דגים. החל משנת 2020 גן החיות קיבל הכרה רשמית כגן בוטני, זאת בגלל אוסף העצים המיוחד הכולל יותר מ-700 עצים, מלמעלה מ-200 מינים שונים. חלק מהעצים במתחם אפילו עתיקים יותר מגן החיות עצמו, כמו העץ העתיק ביותר באמסטרדם (Heimans Oak), שננטע בסוף המאה ה-18. עץ מיוחד נוסף בגן הוא "עץ אנה פרנק", ייחור של עץ הערמונים שגדל בחצרה של אנה פרנק ומוזכר מספר פעמים בספר "יומנה של אנה פרנק". בשנת 2010 קרס העץ המקורי, וייחורים רבים ממנו נשתלו במקומות שונים בעולם, ביניהם גם בגן החיות. נקודה יהודית מעניינת נוספת היא שבמהלך מלחמת העולם השנייה, כ-300 יהודים הסתתרו מפני הנאצים במחסנים מעל בתי החיות, ומצאו מקום מסתור בלופט מעל גלריית הטורפים, בית הזאבים וכלוב הציפורים העגול.

נמו - מוזיאון המדע והטכנולוגיה (NEMO)

מוזיאון נמו (Nemo) הוא מוזיאון המדע הגדול בהולנד, הבנוי כספינת ענק ירוקה שעומדת לטבוע. נמו מציג תצוגות אינטראקטיביות בנושאי מדע וטכנולוגיה, והילדים מוזמנים להפעיל את המוצגים ולהשתעשע איתם. מגג המוזיאון, הנראה כאמפיתיאטרון, אפשר לצפות בנוף היפה של העיר גם דרך טלסקופ. המוזיאון מתאים במיוחד לילדים המתעניינים בשאלות הקשורות לתופעות טבע, לחשמל ולאלקטרוניקה, וגם להורים שיכולים לשבת בבית הקפה של המקום (Cafe Deck 5) המשקיף לנוף נפלא. טיפ חשוב: לנמו אפשר להביא אוכל מהבית, אבל אסור לאכול ליד התצוגות אלא רק במקומות המיועדים לכך. ושימו לב: המוזיאון סגור למבקרים בימי שני (פרט לחופשות בתי הספר המקומיים).

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו

אחיו ההולנדי של מוזיאון מאדאם טוסו הלונדוני הידוע משלב בובות שעווה של ידוענים - שלפעמים צריך לצבוט כדי להאמין שהן לא בשר ודם - עם אפקטים טכנולוגיים ואורקוליים מרשימים. כאן יכולים הילדים להגשים חלום ולהצטלם עם מפורסמים מעולם הקולנוע והבידור, עם שחקני כדורגל הולנדים, עם אלילי פופ ועם שועי עולם לדורותיהם.

הגנים הבוטניים דה הורטוס (Hortus)

פרחים טרופיים, עשבי מרפא מיוחדים ושלל עצים יפים נטועים בגנים הבוטניים הקסומים המשתרעים על פני שטח רחב ידיים - חוויה ירוקה, מרגיעה, נעימה ומעניינת. במקום יש גם חממות עם פרפרים, תערוכות מתחלפות ובית קפה חמוד. במהלך תקופת הקיץ, נערכות במקום הופעות מוזיקה חיות (בעיקר של מוזיקה קלאסית קלה) כל יום ראשון.
pois:referrer-text
create a trip