חוף ברצלונטה (Playa de La Barceloneta)

Passeig Marítim de la Barceloneta, Barcelonapois:visit-website

pois:about

חוף ברצלונטה (Playa de La Barceloneta) הוא חוף סואן בסגנון ישראלי קלאסי: המון אנשים, המון ספורט, המון אקשן. לא פלא שזה החוף הכי פופולרי בעיר, ומקום שיתאים גם למי שמחפש ספורט חופים, וגם למי שרוצה רק לנוח ולתפוס קצת צבע. היתרון הגדול של החוף, השוכן בין החופים סומורוסטרו וסן מיגל, הוא כל מה שסביבו: מסעדות אוכל רחוב, מופעים ודוכנים.

pois:also-like

פארק הסיוטדלה (Parc de la Ciutadella)

פארק הסיוטדלה (Parc de la Ciutadella), או גן המצודה, הינו אחד הפארקים האהובים בעיר. המצודה עצמה כבר לא קיימת, אך הפארק מציע מרחבי דשא עבור הילדים, בעוד ההורים יכולים לנוח על הספסלים או לערוך פיקניק. במרכז הפארק תמצאו מזרקה עם פסלים ואגם מלאכותי שאפשר לשוט בו בסירות משוטים. בימי א' קיציים הפארק מתמלא בנגנים ובלהטוטנים צעירים. מומלץ!

מזרקת הקסם במונז'ואיק (Font Màgica)

מזרקת הקסם במונז'ואיק (Font Màgica), אשר נבנתה בשנת 1929 עבור תערוכה בינלאומית והפכה לאחת האטרקציות הפופולריות ביותר של ברצלונה, מציעה תצוגה מרהיבה של מוזיקה, אקרובטיקה מימית ואורות אשר יוצרים למעלה מ-50 סוגי גוונים. צהלות הילדים מכיוון המונז'ואיק נשמעות למרחוק עם תחילת החזיון האורקולי המרהיב, המועלה מדי חצי שעה ונמשך כעשר דקות. מומלץ להגיע לאחר השקיעה. שימו לב: בחורף המזרקה סגורה למספר שבועות לצורך תחזוקה.

רכבל מונז'ואיק (Telefèric de Montjuïc)

מול רציפי הנמל מתנשאים שני מגדלי מתכת גדולים הנושאים את קרוניות הרכבל המעפילות לגבעת מונז'ואיק. אפשר להסתפק בעלייה במעלית לתצפית על הסביבה, ובמיוחד על אזור הנמל.

פארק טירת אורנטה (Parc de l'Oreneta)

פארק טירת אורנטה (Parc de l'Oreneta) הינו פארק נפלא ורחב ידיים שמתאים מאד למשפחות. הפארק נפתח לציבור הרחב בשנת 1978 באתר שבעבר שכנו בו שתי אחוזות כפריות, קאן בונביה (Can Bonavia) וטירת אורנטה (Oreneta), שממנה קיבל הפארק את שמו וניתן לראות במקום שרידים של חומתה. למבוגרים הפארק הוא אזור של חורש עירוני בו הם יכולים להרגע ולצפות במגוון הרחב של הצמחייה הים תיכונית. עבור הקטנים, זהו גן שעשועים של ממש. בפארק, המשקיף על העיר ברצלונה, גני משחקים שונים, קירות טיפוס, רכיבה על פוני ורכבת מיניאטוריות שעוברת דרך מנהרות. הרכבת, "רכבת אורנטה" (Tren de l'Oreneta), פעילה בימי ראשון בלבד בין השעות 10:30-13:30, ואם מתאפשר לכם, תאמו את הביקור ליום זה, מאחר והנסיעה ברכבת מהנה במיוחד. במקום גם מסעדה ממנה נשקף נוף עוצר נשימה על העיר.
pois:referrer-text
create a trip