האוצר הארכיאולוגי באי דלוס

האי דלוס

pois:about

האי דלוס שוכן ממש קילומטרים ספורים ממיקונוס, והוא פשוט מטמון של ארכיאולוגיה מהממת ואתר מורשת עולמי של אונסק"ו. יש בו פסלי אריות מרהיבים מהמאה השביעית לפני הספירה, מקדשים והריסות מינואיות, אמפיתאטרון ושלל פסיפסים – וכמובן מזכרות. ישנם סיורים רבים שיוצאים אליו מנמל מיקונוס בכל יום.

pois:also-like

תחנות הרוח של מיקונוס

אחד הסמלים של מיקונוס סיטי הוא שבע טחנות הרוח הללו, אותן בנו מתיישבים מוונציה במאה ה-16. הן נותנות לאזור הנמל סגנון מיוחד ותמצאו סביבן דוכנים ומזכרות – כמו גם שלל הזדמנויות לצילומים מעולים.

רחוב מאטוגיאני

רחוב מאטוגיאני הוא השדרה המרכזית של מיקונוס סיטי, והרחוב הכי מפורסם באי שעובר מצפון לדרום. תמצאו בו חנויות אופנה ותכשיטים, בעבודת יד לצד חנויות מותגי אופנה ואיפור עולמיים, חנויות מזכרות, ושלל מסעדות, טברנות ובתי קפה. הסגנון המיוחד של הרחוב, שמרוצף בפריחה נאה, יוצר אווירה רומנטית ונעימה גם למי שלא בא רק לשופינג.

ונציה הקטנה (אלפקנדרה)

שכונה מתוקה ומקסימה ששוכנת בחלק המערבי של הנמל הישן, ומתאפיינת ברחובות בריצוף אבן ומבנים לבנים בוהקים. זה מקום נהדר למצוא בו מסעדה טובה בכל שעות היום, ואפשר גם להגיע לשם בערב ולהתענג על השקיעה. כל המסעדות יושבות ממש על המים, ומדובר בחוויה נהדרת.

כנסיית פנגאיה פארפורטיאני

הכנסייה המיוחדת הזו היא בעצם חמש כנסיות שצמחו אחת אל תוך השנייה במאות ה-15 וה-17, ומושכת תיירים חובבי צילום וארכיטקטורה לא שגרתית.
pois:referrer-text
create a trip