בית העירייה הישן

60 Queen St W Torontopois:visit-website

pois:about

בניין העירייה היה מקום מושבה של מועצת העיר בין השנים 1889-1966. הבניין שתוכנן על ידי הארכיטקט אדוארד ג'יימס לנוקס (שבנה גם את ה- Casa Loma) היה הבניין הגדול ביותר בצפון אמריקה עם השלמת בנייתו. כיום המבנה משמש את מערכת בתי המשפט של העיר. בתוך הבנייין עצמו תוכלו להתרשם מציורי קיר מעניינים, חלונות זכוכית צבעוניים וריצוף מוזאיקה. לבנין מגדל פעמונים ושעון הנראים למרחוק.

pois:also-like

The Distillery Historic District

אזור המזקקות ומבשלות הוויסקי של טורנטו נבנה בשנת 1832 ובנייני האבן האדומה הוויקטוריאנים ורבי הקסם שבו השתמרו עד היום. האזור כולל כ-45 מבנים שונים, בהם תוכלו למצוא גלריות לאמנות, מסעדות, ברים, בוטיקים וסדנאות של אמנים מסוגים שונים. מומלץ מאוד לביקור בחודשי הקיץ, אז מתקיימים ירידים והופעות מוזיקה תחת כיפת השמיים.

בית העירייה החדש

בית העירייה החדש, שבנייתו הושלמה ב-1965, מורכב משלושה מבנים שעוצבו בידי האדריכל הפיני Viljo Revell ותוכננו בידי Hanns Kark Bandel לאחר שזכו בתחרות וגברו על 500 הצעות מתחרות. העיצוב המודרני והמיוחד של הבניין - שני מגדלים גבוהים מעוגלים וביניהם מבנה נמוך שיזכיר לכם בוודאי צלחת מעופפת - נבעה משאיפת העירייה ליצור בניין מודרני וחדשני לאותה עת. בחזית המבנה נמצאת כיכר נתן פיליפס, שהיה ראש העיר בין השנים 1962-1955 ואשר יזם את הפרויקט. ברחבת הכיכר בריכה שביום בהיר משתקפים בה המגדלים כתמונת מראה, ובעונת החורף משמשת זירה להחלקה על הקרח. עוד בקרבת המבנים: פסל הברונזה של הפסל הבריטי הנרי מור הנקרא The Archer בפי המקומיים, לזכר אסון הירושימה. בלובי הבניין המרכזי נמצא דגם מוקטן של המתחם. ניתן לערוך במקום סיור באופן עצמאי בעזרת חוברת הניתנת ללא עלות בדלפק המידע שבמקום.

טירת לומה

טירה עתיקה שנבנתה בשנת 1911 בהשראת הטירות האנגליות, בסגנון גותי יפייפה. בטירה 89 חדרים והיא מתפרסת על פני 407 מטר-מרובע. בחדרים מוצגים רהיטים עתיקים, ספריות, חדרי עישון וביליארד ומן החלונות של הקומה העליונה נשקף נוף מדהים של אזור מרכז העיר. מסביב לטירה גנים מטופחים ואורוות שאפשר להגיע אליהם מאחד מן המעברים הסודיים המחברים בין המרתפים והחדרים.

בית הפרלמנט

מבנה ארכיטקטוני מרשים שהוקם בשנת 1885 ונבנה בהשראת המבנים האירופאים של אותה תקופה. כדאי לקחת את הסיור המאורגן ולהציץ לדיוני הפרלמנט שמתקיימים בלהט במקום. מסביבו גני Queens Park המטופחים.
pois:referrer-text
create a trip