Ischia

pois:book-now

pois:about

קאפרי הוא אולי האי המפורסם ביותר במפרץ נאפולי, אבל איסקיה יכולה לטעון שהוא הגדול ביותר. וזה דבר טוב, כי אנשים אוהבים לבוא לבקר; איסקיה מקבלת בברכה כ-6 מיליון מבקרים מדי שנה. התיירות היא הענף העיקרי באיסקיה, בין היתר הודות לפעילות געשית שיצרה מעיינות חמים מבוקשים. אתרי ספא תרמיים מושכים מבקרים רבים לאי, אבל עם 37 ק"מ (23 מייל) של קו חוף, יש הרבה דברים שכדאי להעריך על חיי האי ומציאת מקום להתקשר אליו הוא לא בלתי אפשרי. הקפד לבקר ב-Castello Aragonese (טירה אראגונית) באיסקיה פונטה. נבנה במאה ה-15, פעם הוטל עליו להגן על האי מפני פיראטים.

pois:also-like

Castel dell'Ovo

טירת הביצה (Castel dell'Ovo באיטלקית), שוכנת בחוף של נאפולי, במימי המפרץ של העיר. טירת הביצה היא המבנה המבוצר הישן ביותר העומד בנאפולי, כשהיסודות של האזור מתוארכים למאה השישית לפני הספירה. המבנה הרומאי נהרס ובמקומו נבנתה הטירה הנוכחית במאה ה-12. שמה של הטירה הגיע בעקבות אגדה על המשורר הרומי ורגיליוס. לפי האגדה, ורגיליוס קבר ביצה מיוחדת בין יסודות הטירה והבטיח שכל עוד הביצה תישאר שלמה, כך יישמר המקום כולו. נוהגים לומר כי בתקופת שלטונה של המלכה אן הטירה נפגעה מאוד כאשר קרס הגשר המחבר בין שני הסלעים עליהם נבנתה הטירה. המלכה אן טענה כי החליפה את הביצה, כדי לא לגרום לפאניקה ובהלה בקרב הנתינים שחששו מצרות ואסונות נוספים. הטירה ניצבת על האי מגאריד, אי של שני סלעים המחוברים על ידי גשר גדול, בו התיישבו היוונים לראשונה במאה ה-7 לפני הספירה. הטירה נבנתה במאה ה-1 לפני הספירה והייתה לה חשיבות אסטרטגית מובהקת בגלל התצפית שלה על מפרץ נאפולי. במאה ה-5 לספירה, בשל הכוח הגובר של הכנסייה והתפוררות האימפריה הרומית, היא הפכה למנזר ונשארה כך במשך 500 מאות שנה, עד אשר הנורמנים השתלטו על המבנה והפכו אותו בחזרה לטירה. במהלך השנים הטירה הייתה יעד לרצף אירועים היסטוריים וסבלה לא מעט נזק ממלחמות. הטירה הייתה וילה רומית מפוארת, בהמשך שימשה מקום לשליטים מקומיים (בין היתר המעון המלכותי של בני הזוג אנג'ווין), מקום מעצר לחלקם, הפכה למנזר, הפכה למבצר מגן על העיר, שרדה רעידת אדמה חזקה והותקפה במלחמות בסוף המאה ה-15. במאה ה-18 הטירה חדלה מלשמש כמקום מושבם של שליטים והפכה להיות מוצב צבאי. במהלך המאה ה-19, החלה התיישבות של כפר דייגים ליד הטירה - כיום זהו אזור המרינה. בשנת 1975 החל שיקום ושיפוץ של הטירה. בעשורים האחרונים המקום שמור ומשמש כמוזיאון הפתוח למבקרים. כיום הטירה משמשת לתערוכות אמנות זמניות וכוללת אולמות וחדרים המשמשים לאירועים פרטיים וכנסים. ניתן לטייל ברחבי הטירה ובחלליה הגדולים. בעוד שהטירה עצמה כמעט ריקה, שיטוט סביב חומות האבן המבוצרות נותן למבקרים תחושה קסומה של היסטוריה ארוכה. מיקומה מאפשר נקודת תצפית בנופים פנורמיים מרהיבים הכוללים את מפרץ נאפולי, העיר עצמה והר וזוב הקורץ מאחור. הכניסה לטירה היא בחינם, וניתן לקחת סיור מודרך בתשלום.

Procida

האי הקטן ביותר בארכיפלג הקמפני, טיול לפרוצ'ידה יכול לעשות רושם גדול. בהשוואה לשכני האי הידועים יותר, מספר קטן של מבקרים יוצא לפרוצ'ידה, מה שהופך אותה ליעד מצוין למטיילים שאינם נהנים מהמונים. בעוד חוף Chiaiolella הוא רצועת החול הפופולרית ביותר באי, החוף ב-Pozzo Vecchio ידוע בתפקידו בסרט Il Postino. עם קשת פסטל של מבנים, עצם השיטוט ברחובות הצרים יכול לספק שעות של הנאה. יש ספק למי יש נוף טוב יותר, הבתים והכנסיות לאורך החוף, או הסירות הרבות שעוגנות מהחוף.
pois:referrer-text
create a trip