Porta Borsari

Corso Porta Borsari, 59
pois:book-now

pois:about

כל מה שנותר מכניסה זו לעיר הרומית, שער קשת כפול זה עדיין מרשים מאוד עם גובהו וקומתו הכפולה של חלונות. נבנה במקור מלבנים בשנת 1 לספירה, הוא שופץ עם אבן גיר לבנה מקומית בשנת 265 לספירה על ידי הקיסר גלינו. בימי הביניים הוא זכה לשמו הנוכחי, כלומר בוררים, שכן כאן ישבו גובי המסים וגבו מכסים מסוחרים נודדים. מוביל אל השער הוא קורסו פורטה בורסארי, אחד מרחובות הקניות האלגנטיים ביותר של ורונה.

pois:also-like

המרכז ההיסטורי של ורונה (Verona Centro Storico)

המרכז ההיסטורי של ורונה (Centro Storico) הוא אוצר ארכיטקטוני שיש בו חורבות רומיות עתיקות, חדרי כנסיה תת-קרקעיים שהיוו השראה לשייקספיר (הבית של יוליה נמצא שם) וגם מבנים מפוארים בסגנון אוסטרי מהמאה ה-19. נקודות השיא כוללות את הארנה ורונה מהמאה ה-2, את קאזה די ג'ולייטה ואת קברי סקאליגר מהמאה ה-14. יש במרכז העיר מבנים רבים שהם מרשימים מבחינה אדריכלית, כיכרות יפות, רחובות קטנים, חנויות, בתי קפה ומקומות רבים לטיול רגלי.

מגדל למברטי (Torre dei Lamberti)

בלב ורונה נמצאת פיאצה דלה ארבה ובלב פיאצה זו נמצא מגדל למברטי. המגדל הצר, המתנשא גבוה מעל הכיכר, מתוארך למאה ה-12, אם כי מאז הוא השתנה. בשנת 1403, נפגע ראש המגדל ממכת ברק. כמה עשורים לאחר מכן, המגדל שוחזר ונוספו לו כמה מטרים לגובה. כיום זהו המגדל הגבוה ביותר בורונה ומתנשא לגובה של 84 מטרים. השעון שנמצא באמצע המגדל, נוסף למבנה במאה ה-18. המגדל נבנה כדי לשמור על ורונה ולהזהיר את העיר מפני אסונות קרובים כמו שריפה או התקפות של הוונציאנים. במגדל הותקנו שני פעמונים: הקטן יותר, המרנגונה, שימש להתרעות מפני שריפות והפעמון הגדול יותר, שנקרא רנגו, שימש כדי לקרוא לאזרחים להצטייד בנשק או לזמן את מועצת העיר לישיבות. אמנם הוונציאנים השתלטו על ורונה, בסופו של דבר, אבל המגדל נשאר עמדת תצפית מרהיבה גם היום, כאשר מגיעים לראש המגדל ונשקף ממנו נוף פנורמי של כל האזור.

מזרקת מדונה (Fontana di Madonna Verona)

פיאצה דלה ארבה אשר בעיר ורונה, הייתה פעם שוק רומי, אך עדיין ממשיכה את תפקידה ככזו עם דוכני פירות, ירקות ועשבי תיבול (ומכאן השם), מזכרות תיירותיות והרבה בתי קפה. באמצע כל ההמולה הזו נמצאת המזרקה העתיקה והידועה ביותר של ורונה: פונטנה די מדונה ורונה. דמות נשית מתקופת הרומאים עולה מהמים, אוחזת במגילה הנושאת את סמל העיר ורונה. בבסיס שעליו היא עומדת יש שמונה מסכות שמהן זורמים המים. המזרקה תוכננה בשנת 1368 כאשר קסינוריו דלה סקאלה, אז לורד ורונה ואחד ממשפחת סקאליארי החזקה, רצה לחגוג את תיקון אמות המים של העיר. חלק מהמזרקה נוצר משרידים רומאיים שנוספו אליהם חלקים, כולל של פסל המדונה עצמה.

הבית של יוליה (Casa di Giulietta)

מדי שנה מאות אלפי מטיילים מגיעים לוורונה כדי לראות את המרפסת שבה עמדה יוליה בזמן שרומיאו הכריז על אהבתו אליה. לאף אחד מאיתנו לא באמת משנה אם רומיאו ויוליה היו רק פרי דמיונו של שייקספיר. זהו סיפור האהבה העוצמתי ביותר בתרבות המערבית וכולנו רוצים לקחת חלק קטן מהחלום הזה, אם כי לא מהסוף הטרגי שלו. הבית בורונה הידוע כביתה של יוליה, היה בבעלות משפחת דל קאפלו, שם לא רחוק מהשם קפולט, שהוא שם המשפחה של יוליה בסיפור. הבית מתוארך למאה ה-13 ועדיין ניתן לראות את סמל המשפחה על הקיר. בעיה קטנה היא המרפסת עצמה הצופה אל החצר- המרפסת המפורסמת נוספה לבית במאה ה-20. אבל זה לא משנה למאות הנשים המגיעות בכל שנה אל המרפסת ויוצאות אליה כשהן מביטות למטה ואולי מחפשות את רומיאו שלהן בין התיירים.
pois:referrer-text
create a trip