בית יוהן שטראוס

Praterstraße 54 1020 Wien, Österreich
בקרו באתר

אודות

בית יוהן שטראוס, הבית שבו התגורר מלך הוואלסים בשנים 1878-1863, ואף כתב את הוואלס המפורסם שלו "הדנובה הכחולה", פתוח לקהל ומציג חפצים השייכים לאמן - כינור אמאטי יקר ערך, הפסנתר הגדול שלו, שולחן עבודתו ועוד.

אתרים נוספים בסביבה

ארמון הופבורג

קומפלקס המבנים, שבו נמצא ארמון הופבורג בלב העיר העתיקה, היה מרכז השלטון של האימפריה ההבסבורגית במשך מאות שנים, וכיום הוא מאפשר הצצה מרתקת לשגרת חיי היומיום של המשפחה. תוכלו לרכוש כרטיס כניסה משולב לשלושת האתרים העיקריים בקומפלקס - אוסף התכשיטים המלכותי המרשים, הדירות המלכותיות בהן התגוררו הקיסר פרנץ יוזף והמלכה אליזבת וכן מוזיאון סיסי, שבו מוצגים פריטים אישיים רבים של המלכה אליזבת לבית הבסבורג. למבקרים עם ילדים מומלץ בחום להגיע ל- Schonbrunn Palace ולחוות את חייהם של ילדי משפחת הבסבורג באמצעות גלגל זמן המראה את ההבדלים בין חיי ילדי האצולה לבין אלו של משפחות הנתינים ואף לשחק בצעצועים מקוריים, שבהם שיחקו בעבר. __

ארמון בלבדר

יש הרואים במעון הקיץ של הגיבור הצבאי, הנסיך Eugene of Savoy, היפה שבארמונות וינה. איש הצבא הצרפתי, שהיה גם פטרון נלהב של האמניות ושוחר ספרות, בנה במאה ה-18 את שני הארמונות הבארוקיים המפוארים. כיום, ניצבים המבנים זה מול זה וביניהם גינת פרחים עשירה בצמחייה ומזרקות שופעות ובמורד השביל הירוק עומד ה-21er Haus המוזיאון החדש לאמנות עכשווית.

רובע המוזיאונים

רובע המוזיאונים של וינה הוא קומפלקס של מספר מוזיאונים עשירים באוצרות תרבות מהחשובים בעולם. זהו אחד מעשרת רבעי האמנות הגדולים והמרשימים בעולם.

גלריית אלברטינה

ברשות מוזיאון Albertina אחד האוספים היקרים והמקיפים ביותר בעולם, הכולל יצירות של Durer ,Cezanne, Kokoschka, Picasso ,Rauschenberg ו-Klimt. האוסף, אשר החל להתגבש בשנת 1776 על ידי הדוכס אלברט מסקסוניה, חתנה של הקיסרית מריה תרזה, כולל כיום למעלה ממיליון הדפסים ו-60,000 ציורים. שני תחומים משמעותיים הבולטים באוספי המוזיאון הם ארכיטקטורה וצילום: כ-50,000 דגמים ושרטוטים של מבנים, שהפכו אבני-דרך בהסטוריה של הארכיטקטורה, מוצגים באופן קבוע וכן בתערוכות ייחודיות; המוזיאון החל לאסוף צילומים באמצע המאה ה-19, והקפו המרשים התגלה במלואו כשהוא הורכב סופית ב-1999.