המעיינות החמים באי ניאה קאמני

Nea Kameni, Greece
pois:book-now

pois:about

האי ניאה קאמני שוכן ממש קילומטרים ספורים מול העיר פירה, ואפשר להגיע אליו בקלות בסירה מנמל פירה הישן או מנמל אתיניוס. וגם שווה להגיע: יש בו מעיינות חמים וולקניים, בעלי תכונות רפואיות: המים עשירים בברזל ומינרלים, ותיירים רבים מעידים על תחושת חיוניות והתעוררות לאחר הביקור במעיינות. האי עצמו נוצר בהתפרצות געשית בשנת 1570, והר הגעש שעל פניו רדום, ובינתיים מחמם ומעשיר את המים סביבו.

pois:also-like

חוף קמארי

רק 6 ק"מ מנמל התעופה ו-8 ק"מ מהעיר פירה, בירת האי, חוף קמארי רחב הידיים הוא המרכזי והפופולרי ביותר מבין חופי סנטוריני. החוף שוכן למרגלותיו של הסלע העצום מסה וואונו (Mésa Vounó) העולה מן הים, ומושך אליו מבקרים גם בשעות הלילה בזכות העובדה שהסלע זוהר בחושך. החוף בן חמישה קילומטרים, מהארוכים בסנטוריני, והחול בו כהה מאוד, כמעט שחור, בגלל שורשיו הוולקניים. תמצאו בו מתקני חוף מכל סוג, מיטות שמש, מקלחות, שמשיות, ומציל בתפקיד, כמו גם פעילויות ספורט ימי כגון צלילה, גלישה, סקי מים, שנורקלינג ואפילו סירות מפרש וסירות פדלים. על אף הפופולריות של החוף הן בקרב תיירים והן בקרב המקומיים, החוף נחשב לנקי ומסודר מאוד, ועל כן זכה בתו האיכות הסביבתי הבינלאומי "הדגל הכחול". כפר קמארי הסמוך מציע טיילת מקסימה לאורך החוף ובה שלל פאבים, בתי מלון, טברנות, בתי קפה, מסעדות ומועדוני לילה, מה שהופך את הכפר למוקד משיכה בפני עצמו עבור המבקרים. בקיץ קורה שמוזיקאים מפסטיבל הג'אז של כפר קמארי יורדים לנגן בחוף, להנאת הרוחצים.

כפר אויה (Oia)

כפר אויה הוא נקודה פופולרית לטיול, קניית מזכרות במשך היום וצפייה בשקיעה מדהימה בערב. למעשה, השקיעות באויה יפות כל-כך שאנשים מתאספים בכפר גם שעות לפני רדת השמש רק כדי לתפוס מקום מוצלח ונוח לצלם בו את השקיעה וליהנות מארוחת ערב אינטימית. בכפר, שהוקם עוד בימי הביניים, ישנם כמה וכמה רזורטים ומלונות יוקרתיים מאוד, ולצידם שלל טברנות ומסעדות קטנות, כמו גם מסעדות יוקרה שמחייבות הזמנת מקום מראש. מרבית המבקרים באויה מגיעים לכפר כדי לצפות בשקיעות המפורסמות שלו, להתרשם מהארכיטקטורה הייחודית, מכיפות המבנים הכחולות שכמו לקוחות מתוך גלויה, מהבתים הקטנים החצובים אל תוך מערות (בהם אפשר גם לבקר מבפנים!), מתחנות הרוח הרבות, מחנויות האופנה האיכותיות ומבתי הקפטנים - אחוזות גדולות ויפהפיות מקושטות בסלעים געשיים שהיו שייכים לקפטנים של ספינות שגרו בכפר ומכאן יצאו למסעותיהם ברחבי אירופה והים השחור, עושים את הונם הרב ממסחר בינלאומי. חורבותיו של הארמון העתיק של הקדוש ניקולס על קצה הצוק בחלקו הצפוני של האי מהווות את הנקודה המועדפת לצפייה בשקיעה ומושכות אליהן המוני תיירים מרחבי העולם. בנוסף, באויה ניתן למצוא את אחת הכנסיות העשירות ביותר בסנטוריני, כנסיית הבתולה מרי פלטסני (Panagía Platsáni) ובה איקונים רבים וחשובים. הכפר הוא גם ביתו של המוזיאון הימי של סנטוריני, בו ניתן למצוא דגמי סירות למיניהם ושלל חפצים ימיים מהאזור.

מנזר פרופטוס אליאס ומוזיאון הנצרות היוונית-אורתודוקסית

מנזר הר פרופיטוס אליאס נמצא על הפסגה הכי גבוהה בסנטוריני, שגובהה 565 מ'' מעל פני הים, בדרום האי. הוא נבנה בתחילת המאה ה-18 מאבנים גדולות שנותנות לו מראה של מבצר, ובתחילה זכה לעושר ופופולריות. הוא גם תפקד בתור בית ספר לתרבות יוונית תחת התקופה האפלה של שלטון הכיבוש הטורקי במדינה. ואולם, באמצע המאה ה-19 החלה להיחלש השפעת מנזר פרופיטוס אליאס, וב-1956 גם ניזוק קשות ברעידת אדמה. כיום שב המנזר לימיו הטובים: יש בו שלוש כנסיות שמתפקדות כמוזיאון ובו סמלים דתיים והיסטוריים משמעותיים של הנצרות היוונית-אורתודוקסית, לרבות יצירות אמנות, ספרי קודש עתיקים ועוד. הנזירים במקום יציגו לכם גם מלאכות יד בסגנון עתיק, ואפילו בישול והכנת יין מסורתית.

החוף האדום (Kókkini Ammos)

החוף האדום, כעשרים דקות נסיעה מבירת האי פירה, הוא חוף חריג ומיוחד מאוד בנוף של סנטוריני, מה שהופך אותו לפופולרי למדי בקרב תיירים מרחבי העולם (אך לא עמוס לעייפה במבקרים). רוב החופים הקטנים של האי מכוסים חול וולקני כהה וחלוקי נחל, אבל החוף האדום נקרא כך פשוט משום שהחול שלו אדמומי למדי והוא מוקף בצוקים אדומים. מפוזרים עליו סלעים שחורים, וצורתו המעוגלת יוצרת תמונה לא שגרתית, כמעט חללית: לא סתם אומרים שהחוף האדום נראה כמו חוף ים על כוכב מאדים. אפשר ליהנות בו מהשמש, לצלול ולשנרקל (חיי המים באזור מעניינים במיוחד!), או לטייל לאורכו וליהנות מן הנוף הייחודי. החוף כמעט ולא מספק שירותים משום סוג, אבל הצוקים הגבוהים מבודדים אותו ועצים השזורים לאורכו מספקים את הצל. עם זאת, מומלץ למבקרים בחוף להגיע מצוידים במים, מגבות וכו'. בחוף האדום יש פאב נחמד, וממזרח לו גם ארבע מסעדות טובות, והוא מוגן תחת תוכנית נטורה 2000 ונחשב ל"חברותי לנודיסטים". החוף ממוקם לא רחוק מהכפר אקרוטירי (Akrotiri) ובו האתר הארכאולוגי החשוב ביותר בסנטוריני, בו התגלה ישוב מתקופת הברונזה שהשתמר ברובו בצורה מופלאה. יש לציין שאל קרבת החוף ניתן להגיע ברכב, אך אל החוף עצמו ניתן לרדת אך ורק על-ידי הליכה רגלית קצרה דרך המצוק הסלעי, כך שבעלי מוגבלויות וילדים קטנים יתקשו לרדת אל החוף.
pois:referrer-text
create a trip