חוף פריבולוס

pois:about

דמיינו לעצמכם רצועת חוף כהה, שנוגעת בים טורקיז משגע ותחומה בצוקים – והבינו מיד למה חוף פריבולוס שבמזרח סנטוריני כל כך אהוב על כולם. זהו החוף הכהה הכי ארוך של האי, שהוא פוטוגני ביותר, ולא רק: זו נקודה נהדרת לשחייה במים הרגועים או לתפוס צבע, עם שלל שמשיות ומיטות שיזוף. פריבולוס הוא חוף מאוד חי ופעיל, עם הרבה פאבים צמודים, רשתות כדורעף חופים והרבה הזדמנויות לספורט ימי כמו אופנועי ים וגלישת רוח.

pois:also-like

חוף קמארי

רק 6 ק"מ מנמל התעופה ו-8 ק"מ מהעיר פירה, בירת האי, חוף קמארי רחב הידיים הוא המרכזי והפופולרי ביותר מבין חופי סנטוריני. החוף שוכן למרגלותיו של הסלע העצום מסה וואונו (Mésa Vounó) העולה מן הים, ומושך אליו מבקרים גם בשעות הלילה בזכות העובדה שהסלע זוהר בחושך. החוף בן חמישה קילומטרים, מהארוכים בסנטוריני, והחול בו כהה מאוד, כמעט שחור, בגלל שורשיו הוולקניים. תמצאו בו מתקני חוף מכל סוג, מיטות שמש, מקלחות, שמשיות, ומציל בתפקיד, כמו גם פעילויות ספורט ימי כגון צלילה, גלישה, סקי מים, שנורקלינג ואפילו סירות מפרש וסירות פדלים. על אף הפופולריות של החוף הן בקרב תיירים והן בקרב המקומיים, החוף נחשב לנקי ומסודר מאוד, ועל כן זכה בתו האיכות הסביבתי הבינלאומי "הדגל הכחול". כפר קמארי הסמוך מציע טיילת מקסימה לאורך החוף ובה שלל פאבים, בתי מלון, טברנות, בתי קפה, מסעדות ומועדוני לילה, מה שהופך את הכפר למוקד משיכה בפני עצמו עבור המבקרים. בקיץ קורה שמוזיקאים מפסטיבל הג'אז של כפר קמארי יורדים לנגן בחוף, להנאת הרוחצים.

המעיינות החמים באי ניאה קאמני

האי ניאה קאמני שוכן ממש קילומטרים ספורים מול העיר פירה, ואפשר להגיע אליו בקלות בסירה מנמל פירה הישן או מנמל אתיניוס. וגם שווה להגיע: יש בו מעיינות חמים וולקניים, בעלי תכונות רפואיות: המים עשירים בברזל ומינרלים, ותיירים רבים מעידים על תחושת חיוניות והתעוררות לאחר הביקור במעיינות. האי עצמו נוצר בהתפרצות געשית בשנת 1570, והר הגעש שעל פניו רדום, ובינתיים מחמם ומעשיר את המים סביבו.

החוף האדום (Kókkini Ammos)

החוף האדום, כעשרים דקות נסיעה מבירת האי פירה, הוא חוף חריג ומיוחד מאוד בנוף של סנטוריני, מה שהופך אותו לפופולרי למדי בקרב תיירים מרחבי העולם (אך לא עמוס לעייפה במבקרים). רוב החופים הקטנים של האי מכוסים חול וולקני כהה וחלוקי נחל, אבל החוף האדום נקרא כך פשוט משום שהחול שלו אדמומי למדי והוא מוקף בצוקים אדומים. מפוזרים עליו סלעים שחורים, וצורתו המעוגלת יוצרת תמונה לא שגרתית, כמעט חללית: לא סתם אומרים שהחוף האדום נראה כמו חוף ים על כוכב מאדים. אפשר ליהנות בו מהשמש, לצלול ולשנרקל (חיי המים באזור מעניינים במיוחד!), או לטייל לאורכו וליהנות מן הנוף הייחודי. החוף כמעט ולא מספק שירותים משום סוג, אבל הצוקים הגבוהים מבודדים אותו ועצים השזורים לאורכו מספקים את הצל. עם זאת, מומלץ למבקרים בחוף להגיע מצוידים במים, מגבות וכו'. בחוף האדום יש פאב נחמד, וממזרח לו גם ארבע מסעדות טובות, והוא מוגן תחת תוכנית נטורה 2000 ונחשב ל"חברותי לנודיסטים". החוף ממוקם לא רחוק מהכפר אקרוטירי (Akrotiri) ובו האתר הארכאולוגי החשוב ביותר בסנטוריני, בו התגלה ישוב מתקופת הברונזה שהשתמר ברובו בצורה מופלאה. יש לציין שאל קרבת החוף ניתן להגיע ברכב, אך אל החוף עצמו ניתן לרדת אך ורק על-ידי הליכה רגלית קצרה דרך המצוק הסלעי, כך שבעלי מוגבלויות וילדים קטנים יתקשו לרדת אל החוף.

המעיינות החמים בפלאה קאמני

המעיינות החמים שעל האי הפצפון פלאה קאמני ניזונים מהפעילות הגעשית התת-קרקעית שלו, ששומרת על מים בטמפרטורה של בין 30 ל-35 מעלות. המים גופריתיים, עשירים במינרלים וחומרים אחרים שמועילים לעור ולמפרקים, ורוב המבקרים מגיעים דרך סיורי סירות שיוצאים כל היום מנמל פירה ונמל כפר אויה. סיורים רבים מגיעים גם לאי ניאה קאמני שעליו נמצא הר הגעש של סנטוריני - אתר מרתק וססגוני בפני עצמו.
pois:referrer-text
create a trip