שוק פראג (Prazska Tržnice)

Bubenské nábř. 306, Holešovice, Praguepois:visit-website

pois:about

שוק פראג ממוקם באזור ההיסטורי של בית מטבחיים לשעבר והוא בחלקו מקורה ובחלקו באוויר הפתוח. כאן תמצאו את שוק הירקות הגדול ביותר, חנויות, מסעדות, מתחם משאיות מזון (Food trucks) ופעילויות תרבות. בשוק המעורב ניתן למצוא כל מה שאתם רק מעלים על דעתכם: בגדים, חפצי בית, אביזרים שונים, תוצרת חקלאית ועוד הרבה דוכנים שמוכרים מכל הבא ליד וחנויות גדולות שמוכרות רהיטים וחפצי בית. הסחורות אינן יקרות ברובן והאיכות בהתאם. בשל ריחוקו ממרכז העיר משרת השוק בעיקר את האוכלוסיה המקומית. השוק פעיל כל השנה, מתחם המזון המקורה, הנקרא אולם 22 (Hall 22) סגור בימי ראשון.

pois:also-like

שוק האוול (Havelske Tržnice)

אחד השווקים העתיקים (הוקם בשנת 1232) והפופולאריים ביותר בפראג. השוק נמצא בסמטה קצרה שמחברת בין העיר העתיקה לכיכר ואצלאב והינו השוק הפתוח המרכזי של מרכז העיר. ניתן למצוא בו פירות וירקות, פרחים, חפצי אומנות, פריטי עור, צעצועי עץ וחפצי נוי מקרמיקה וזכוכית. המקום פופולרי גם בקרב תיירים והוא פתוח כל השנה.

שוק האיכרים נפלבקה (Náplavka)

שוק האיכרים נפלבקה (Náplavka) הוא אחד משווקי האיכרים הראשונים של פראג. בשוק, השוכן על גדות נהר הוולטאבה (Vltava) תמצאו יותר מ-90 דוכני מכירה המציעים תוצרת חקלאית טרייה, פרחים, קוסמטיקה טבעית, חפצי אמנות בעבודת יד, לצד דוכני מזון ומופעי רחוב. השוק מעודד חשיבה אקולוגית ומזמין את המבקרים לבצע את הקניות בשקיות ואריזות שהביאו איתם מהבית. שימו לב: השוק פעיל בימי שבת בלבד, עד שעות הצוהריים (14:00), מחודש פברואר עד דצמבר.

השוק הווייטנאמי סאפה (SAPA)

השוק הווייטנאמי סאפה (SAPA), המוכר גם כ"האנוי הקטנה", הוא השוק הווייטנאמי הגדול ביותר בצ'כיה ולב ליבה של הקהילה הווייטנאמית בפראג. הקהילה הוויאטנמית היא הקהילה הזרה השלישית בגודלה בצ'כיה. ההגירה הראשונה מוייטנאם החלה בתקופת הקומוניזם וכיום הדור השני והשלישי שלמשולבים באופן מלא בחברה הצ'כית. בשוק התוסס, שהוא למעשה מעין עיר בתוך עיר, תוכלו למצוא שפע חנויות מזון אקזוטיות, חנויות בגדים, חנויות מזכרות, מסעדות המציעות מנות מהמטבח הווייטנאמי ושפע מקומות המציעים מצרכים שאולי מעולם לא שמעתם עליהם. חשוב לציין שהביקור במקום לעיתים מבלבל, הרחובות עמוסים, השלטים רבים והסוחרים פורקים ומעמיסים סחורה, אבל גם זהו גם סוד קסמו של המקום, אל תהססו ללכת קצת לאיבוד.

שוק הפשפשים בלסי טרי (Bleší trhy)

שוק הפשפשים הענק בלסי טרי (Bleší trhy) הוא מקום בו האמרה שדברים מיותרים של אדם אחד הופכים לאוצר של אחר הופכת למציאות. תוכלו למצוא בו פריטים יד שנייה לצד סחורה חדשה, הכל מהכל, וגם אם אתם לא מחפשים לקנות, עדיין שווה להגיע בשביל החווייה. שימו לב: השוק פעיל בימי שבת וראשון בלבד עד השעה 14:00 והכניסה למתחם בתשלום.
pois:referrer-text
create a trip