ארמון צ'אנגדאוקגונג (Changdeokgung)

99, Yulgok-ro, Jongno-gu
pois:book-now

pois:about

ארמון צ'אנגדאוקגונג (Changdeokgung), שנבנה בשנת 1405 על ידי המלך טאיג'ונג, תוכנן להשתלב בהרמוניה עם הסביבה הטבעית. בעוד שחלק ניכר מהמתחם נהרס בשריפה בפלישה היפנית ב-1592, הוא נבנה מחדש ב-1609 ומאז הוחזר לפארו המקורי. הארמון הראשי של קיאנגבוק (Gyeongbokgung) נהרס גם הוא בשנת 1593, ובמשך 300 שנה החל משנת 1609, צ'אנגדאוקגונג שימש כמקום מושבו של הכוח בזמן שקיאנגבוק נבנה מחדש. הוא שימש שוב כמקום המלוכה בשנת 1907 על ידי המלך סונג'ונג, המלך האחרון של קוריאה. אונסק"ו קבע את ארמון צ'אנגדאוקגונג כאתר מ...

pois:also-like

DMZ

בשום מקום המתח בין צפון ודרום קוריאה אינו מוחשי יותר מאשר בשטח ההפקר המכונה האזור המפורז, או DMZ. כאומה המפוצלת היחידה על פני כדור הארץ, רק 2.5 מייל (4 ק"מ) מפרידים בין הצפון לדרום במה שהוא הגבול החמוש ביותר על פני כדור הארץ. האזור באורך 150 מייל (241 קילומטר) שימש כחיץ מאז הפסקת האש ב-1953 שהעמידה את מלחמת קוריאה. האזור בטוח למדי לתיירים והוא כנראה טיול היום המרתק ביותר שתוכלו לעשות מסיאול. בזמן סיור ב-DMZ, תקבל את ההזדמנות לבקר באזור האבטחה המשותף, הידוע גם בשם Panmunjeom. כשהצפון והדרום נפגשו לשיחות שלום במהלך מלחמת קוריאה, הם נפגשו בפאנמונג'ום, וכאן אתה באמת יכול להרגיש את המתח כשחיילים צפון קוריאנים מביטים בתיירים חולפים מהצד שלהם בזמן שחיילים דרום קוריאה בוהים לאחור.

Blue House (Cheong Wa Dae)

על שם הרעפים הכחולים המכסים את הגג, הבית הכחול של סיאול (Cheong Wa Dae או Cheongwadae) משמש כבית הנשיאות, בדומה לבית הלבן בוושינגטון הבירה. הבית הכחול שוכן בגן מלכותי ישן של שושלת ג'וסון, והבית הכחול יושב עם הר בוגקסאן כרקע שלו במקום שנחשב מוצלח. הבית הכחול, שנבנה בסגנון האדריכלי הקוריאני המסורתי, כולל יותר מ-150,000 רעפים על הגג, כל אחד מהם נוצר ונאפה בנפרד ונחשב חזק מספיק כדי להחזיק מעמד במשך מאות שנים. בסיור בשטח של הבית הכחול, תזכו לבקר בכמה מהגנים, כמו גם בבניין הראשי בו מתגורר נשיא הרפובליקה של קוריאה ומנהל עסקים ובבית הארחה של המדינה, כל זאת תוך כדי למידה על ההיסטוריה הסוערת של המדינה. אתה יכול לראות את משמר הכבוד והלהקה הצבאיים מופיעים מדי שבת בשעה 10:00 ממש מחוץ לבית הכחול גם כן.

Gyeongbokgung Palace

המכונה לרוב הארמון הצפוני בגלל מיקומו בהשוואה לארמונות האחרים של סיאול, Gyeongbokgung הוא תזכורת מדהימה לשושלת ג'וסון, עם אלמנטים מהמתחם עדיין שלמים מאותה תקופה, למרות המלחמות והכיבושים שקרו מאז. . ביתן Gyeonghoe-ru ובריכת Hyangwonjeong הם דוגמאות נוצצות לתזכורת הזו, ועוזרות ל-Gyeongbokgung להפוך ללא ספק לארמונות המהממים ביותר מבין חמשת הארמונות. נבנה במקור במאה ה-14, השער הראשי של הארמון הוא הדבר היחיד שמפריד בין הרובעים המלכותיים של פעם מאחד החלקים העמוסים ביותר של העיר. שטחי הארמון מכילים מספר מבנים שאולי לא תראו את כולם בטיול הראשון שלכם, כולל Geunjeongmun (השער הפנימי השלישי), Geunjeongjeon, (היכל הכס) ו-Sajeongjeon (משרד ההנהלה). הארמון מכיל גם אולם אירועים מלכותי, חדר עבודה מלכותי, וכמובן, מגורי המלכה והמלך.

Bukhansan National Park

אם אתה צריך בריחה ירוקה מסיאול, אתה אפילו לא צריך לעזוב את גבולות העיר, הודות לפארק הלאומי בוקאנסאן. עם יותר מ-1,300 מינים של צמחים ובעלי חיים, הפארק עשיר הן באקולוגיה והן ביופי טבעי, והחזיק בשיא גינס כפארק הלאומי המתויר ביותר לפי אזור. בשל קרבתה לעיר, סביר להניח שתתקלו במקדשים ומבצרים ישנים הפזורים ברחבי הפארק. הפארק הוקם בשנת 1983 - הפארק הלאומי החמישה עשר של קוריאה - עם שטח של 50 מיילים רבועים (80 קמ"ר) המתפרסים על פני סיאול ומחוז Gyeonggi-do הסמוך ומוקף באזורים עירוניים. בפארק יש הכל, החל ממסלולי הליכה קלים ועד פסגות גרניט, כך שמטיילי יום, מטפסים חופשיים וכל מי שביניהם יכולים למצוא את השביל המושלם הזה. אם אתם מתכננים לשהות בפארק מספר ימים, תוכלו לבחור בין קמפינג או לינה בבקתות הרים צנועים.
pois:referrer-text
create a trip