נחל צ׳ונגצון (Cheonggyecheon)

Cheonggyecheon-ropois:visit-website

pois:about

אחד מפרויקטי ההחייאה השאפתניים ביותר של סיאול בעשורים האחרונים היה הפיכת זרם נחל צ׳ונגצון (Cheonggyecheon) לאחד מאזורי הולכי הרגל הטובים ביותר בעיר. צ׳ונגצון, נחל קטן העובר במרכז העיר סיאול, שוחזר בשנת 2005 כדי לתת לעיר אזור חיצוני שהיהה נחוץ נואשות. הפרויקט כלל התקנת שבילי הליכה נרחבים, 22 גשרים, מזרקה מרכזית גדולה וכמה ציורי קיר ומיצבי אמנות המציגים עבודות של אמנים מקומיים. הנחל משתרע כעת כמעט 11 קילומטרים, כך שבדרך כלל תוכל למצוא מקום לשבת ולהירגע. בעיר שבעבר הייתה נטולת מרחבים טבעיים, צ׳ונגצון הוא אחד המקומות הטובים ביותר בסיאול להליכה או פשוט לקחת הפסקה מסיור רגלי ברובע ההיסטורי שמסביב. במהלך הקיץ, מתקיימים בעיר פסטיבלי תרבות וקונצרטים כחלק מפסטיבל התרבות של צ׳ונגצון.

pois:also-like

Gyeongbokgung Palace

המכונה לרוב הארמון הצפוני בגלל מיקומו בהשוואה לארמונות האחרים של סיאול, Gyeongbokgung הוא תזכורת מדהימה לשושלת ג'וסון, עם אלמנטים מהמתחם עדיין שלמים מאותה תקופה, למרות המלחמות והכיבושים שקרו מאז. . ביתן Gyeonghoe-ru ובריכת Hyangwonjeong הם דוגמאות נוצצות לתזכורת הזו, ועוזרות ל-Gyeongbokgung להפוך ללא ספק לארמונות המהממים ביותר מבין חמשת הארמונות. נבנה במקור במאה ה-14, השער הראשי של הארמון הוא הדבר היחיד שמפריד בין הרובעים המלכותיים של פעם מאחד החלקים העמוסים ביותר של העיר. שטחי הארמון מכילים מספר מבנים שאולי לא תראו את כולם בטיול הראשון שלכם, כולל Geunjeongmun (השער הפנימי השלישי), Geunjeongjeon, (היכל הכס) ו-Sajeongjeon (משרד ההנהלה). הארמון מכיל גם אולם אירועים מלכותי, חדר עבודה מלכותי, וכמובן, מגורי המלכה והמלך.

Bukhansan National Park

אם אתה צריך בריחה ירוקה מסיאול, אתה אפילו לא צריך לעזוב את גבולות העיר, הודות לפארק הלאומי בוקאנסאן. עם יותר מ-1,300 מינים של צמחים ובעלי חיים, הפארק עשיר הן באקולוגיה והן ביופי טבעי, והחזיק בשיא גינס כפארק הלאומי המתויר ביותר לפי אזור. בשל קרבתה לעיר, סביר להניח שתתקלו במקדשים ומבצרים ישנים הפזורים ברחבי הפארק. הפארק הוקם בשנת 1983 - הפארק הלאומי החמישה עשר של קוריאה - עם שטח של 50 מיילים רבועים (80 קמ"ר) המתפרסים על פני סיאול ומחוז Gyeonggi-do הסמוך ומוקף באזורים עירוניים. בפארק יש הכל, החל ממסלולי הליכה קלים ועד פסגות גרניט, כך שמטיילי יום, מטפסים חופשיים וכל מי שביניהם יכולים למצוא את השביל המושלם הזה. אם אתם מתכננים לשהות בפארק מספר ימים, תוכלו לבחור בין קמפינג או לינה בבקתות הרים צנועים.

Bongeunsa Temple

נבנה במקור במאה ה-10, מקדש Bongeunsa, שפעם היה ידוע כמקדש Gyeonseongsa, הוא מקדש בודהיסטי פופולרי בסיאול. נחשבת למרכז המוקד של כת Seon של הדת, היא גם קישוט חי וגם פנינה תרבותית של העיר. זה גם כר גידול חשוב לטקסטים קוריאניים, ושם תורגמו סוטרות מסינית מאז שנות ה-70. שטחי המקדש מכילים מספר מבנים גדולים וקטנים יותר, כולל אולם בודהה הראשי, אולם גרדראקוטה, אולם סוטרה ובאופן מפורסם, היכל הבחירה בודהה, אולם אונהדאנג ואולם בוודאנג. הוא מכיל גם בית תה מסורתי וסטופות היסטוריות ומסורתיות. מול אולם Maitreya ניצב פסל האבן הגבוה ביותר של Maitreya Buddha במדינה, בגובה 74.5 רגל (23 מטר), ואם במקרה אתם נמצאים שם במהלך חג, האזור משמש לרוב לטקסי חוצות והופעות מסורתיות.

Bukchon Hanok Village

Bukchon Hanok Village היא שכונת מגורים מקסימה הממוקמת בין ארמונות גיונגבוק וצ'אנגדוק, והיא מלאה בבתים מסורתיים של האנוק. זהו מקום המגלם בצורה מושלמת את המורשת והתרבות של דרום קוריאה. הכפר מפורסם בכך שהיה פעם מקום מגורים של פקידי ממשל בכירים, וכיום הכפר הוא יעד שליו למבקרים המעוניינים לטייל בסמטאותיו המנחמות ובנופו השליו והציורי. מתגאה ביותר מ-600 שנות היסטוריה, הכפר משקף את זו של הנופים השלווים והטבע של הניאו-קונפוציאניזם. כיום יש בו מוזיאון וחנויות מלאכה שונות חבויות בסמטאותיו האחוריות, הבנויות בצורה אחידה שבה נראה כי גנים הנפגשים בנכסים סמוכים גורמים לכל רעיון הרכוש להיעלם. ממוקם ממש בפתח הכפר, מרכז התרבות המסורתי בוקצ'ון הוא מקום נהדר להתרשם ממנו לא רק על הכפר עצמו.
pois:referrer-text
create a trip