יקב סנטו

Pyrgos Kallistis 847 00, Greecepois:visit-website

pois:about

יקב סנטו נמצא על צוק מדרום לעיר פירה, והוא משקיף על נופי ים מהממים. הוא מציג הרבה יותר מאשר שיטות לגידול ענבים, הכנת יין ושיפור שלו, ויספק לכם גם הצצה אל ההיסטוריה של הכנת היין בסנטוריני. תוכלו לטעום יינות מעניינים, בעודכם מתרשמים מהטבע סביבכם.

pois:also-like

צוק סקרוס (Vráchos Skáros)

לא פלא שצוק סקרוס הוא אחת מהנקודות המפורסמות ביותר של סנטוריני: הוא בולט מתוך היבשה ומתנשא עשרות מטרים מעל פני הים האגאי שמתחתיו, מציע נוף מדהים לכל הכיוונים ומושך אליו אלפי תיירים מכל רחבי העולם, ביניהם זוגות מאושרים שבוחרים להתחתן או לעשות את ירח הדבש שלהם במקום. מהצוק הנודע אפשר לראות את עיר הבירה פירה ואת הכפר אויה, להשקיף על הים האגאי המרהיב ולצלם תמונות מהממות גם במהלך היום וגם בזמן השקיעה, כשקרני שמש אחרונות מלטפות את האיים השכנים. הצוק ממוקם בקצהו של הכפר הציורי אימרוויגלי (Imerovigli), שבתיו ורחובותיו מהווים דוגמא מושלמת לארכיטקטורה קיקלאדית אותנטית, ועל אף גודלו הקטן הוא מכיל מגוון של מלונות יוקרה, מסעדות ובתי קפה שמציעים נוף עוצר נשימה אל המצוק ומעבר לו. הצוק של סקרוס נוצר לאורך מאות רבות ותחילתו בהתפרצות וולקנית של הר הגעש סנטוריני לפני עשרות אלפי שנים, ומאוחר יותר, בשל צורתו המיוחדת, שימש את האימפריה הביזנטית לבניית מבצר שעמד על תלו מאוד בשנים עד להתפרצות נוספת של הר הגעש ורעידות אדמה במאה ה-18 אשר הרסו אותו עד היסוד והבריחו את מרבית תושבי סקרוס לגור באזורים הסמוכים. מעט מתחת לצוק ממוקם מנזר הידוע כ"כנסיית פנאגיה תאוסקפסטי (Panagia Theoskepasti)" ופעיל עד היום.

כיכר תאוטוקופולאו

הכיכר המרכזית של העיר פירה. היא לא מיוחדת למראה, אך תמצאו סביבה הרבה מאוד חנויות מזכרות, בתי קפה ותוכלו לספוג קצת אווירה מקומית. יוצאים ממנה כמה וכמה רחובות קטנים וססגוניים, למי שאוהב להסתובב ולהרגיש את העיר ברגליים. מי ששכר רכב יוכל להחנותו בחינם בחניית בית החולים, שסמוך לכיכר.

מוזיאון היין של סנטוריני

לסנטוריני יש היסטוריה עשירה של הכנת יין מיוחד, בעל טעם וולקני יוצא דופן. מוזיאון היין של האי נמצא במערה טבעית שעומקה 6 מ' ואורכה כ-300 מ', ובו מוצגת ההיסטוריה של ייצור היין בסנטוריני מאז 1500 לפנה"ס. אפשר גם להצטרף לטעימת יין מודרכת, ולחוות את הסגנונות השונים.

כפר התרבות הסנטורינית בפירגוס

כפר התרבות הסנטורינית בפירגוס משלב אלמנטים היסטוריים וחברתיים שמציגים את החברה באי וכיצד התפתחה מימי קדם ועד ימינו. במרכזו מוזיאון "סנטוריני של העבר", ובמקום שוכנים גם מסעדה מומלצת, דוכן טעימות יין וחנויות מזכרות.
pois:referrer-text
create a trip