קניון טי פונדקו דה טדסצ'י

Rialto Bridge, Calle del Fontego dei Tedeschi, 30100 Venezia VE, איטליהpois:visit-website

pois:about

קניון אלגנטי המשדר אווירת יוקרה וממוקם בבניין מתקופת הרנסנס בקרבת גשר ריאלטו על הגרנד קאנאל. בקניון חנויות יוקרתיות המציעות למכירה תיקים, אביזרים, מוצרי אופטיקה, קוסמטיקה, שעונים ותכשיטים ומעדני אוכל. גולת הכותרת של הקניון היא מרפסת התצפית שבגג ממנה ניתן לצפות כל הנוף המרהיב מסביב 15 דקות ללא עלות. מומלץ להזמין תור לתצפית מראש באתר הקניון. בקניון מתקיימים אירועים תרבותיים שונים.

pois:also-like

Vintage a Go Go

חנות וינטג' מצוינת שמציעה בגדים, תיקים ונעליים לנשים, משנות החמישים עד שנות השמונים. כל הפריטים נבחרים בקפידה ועוברים ניקוי יבש והם כוללים מותגים רבים של אופנת עילית, כמו ולנטינו, דיור, שאנל, פוצ'י וסלין. טווח המחירים לרוב בינוני-גבוה, אך ניתן לאתר גם מציאות במחירים נמוכים.

ליברריה אקווה אלטה

אחת מחנויות הספרים הידועות בעיר, שכדאי לבקר בה גם אם אינכם מתכוונים לקנות דבר, ולו רק כדי ליהנות מהאווירה הייחודית ומתצוגות הספרים יוצאות הדופן. כל הספרים והמגזינים, חדשים ומשומשים כאחד, נערמים בתוך גונדולות עתיקות, אמבטיות, חביות וכלים שונים ומשונים שלא הייתם מצפים לראות בתוכם ספרים, ובכל פינה מתנמנמים חתולים ידידותיים להפליא. עם זאת, הדבר המוזר ביותר בחנות הוא דווקא הדלת האחורית, שנפתחת ממש לתוך התעלה כך שתוכלו, אם תרצו, להיכנס ישירות מהסירה שלכם לתוך החנות. לואיג'י, בעל המקום, מציע ספרים, מגזינים ומפות בכל השפות, כולל ספרי יד שנייה, ספרים עתיקים ומהדורות מיוחדות.

גשר ריאלטו (Ponte di Rialto)

גשר ריאלטו (Ponte di Rialto) הוא אחד מארבעת הגשרים שחוצים את התעלה הגדולה של ונציה, הקאנאל גראנדה (Canal Grande) והגשר הראשון שנבנה מאבן. הריאלטו נחשב לפנינה אדריכלית, אחד מסמלי העיר המוכרים ביותר. אדריכלים רבים התחרו ביניהם על הזכות להשאיר את חותמם בוונציה, בהם מיכלאנג'לו הגדול, ולבסוף היה זה דווקא האדריכל אנטוניו דה פונטה (Antonio da ponte) שנבחר למשימה. מדי שנה עוברים בגשר מליוני תיירים. הגשר מחבר את הנקודות הגבוהות ביותר באיי הלגונה הוונציאנית. בעבר הרחוק היה במקום גשר פשוט, מאוחר יותר נבנה במקום גשר עץ המורכב משתי רמפות משופעות, ולאחר שזה קרס פעמיים ואף נשרף חלקית, הוקם הגשר הנוכחי, קשת אבן אלגנטית שנבנתה בין השנים 1588-1591. הבנייה הייתה לא פשוטה, בין היתר בגלל תנאי חוסר היציבות וגובה קרקעית הים. המבנה, הדומה מאוד בסגנון לגשר העץ הקודם, נוצר על ידי שתי רמפות משופעות עם חנויות מכל צד, המקורות באכסדרה. כאשר ונציה הייתה מעצמה ימית שניווטה וסחרה בחלק ניכר מהעולם המודרני, עצרו לצד הגשר ספינות משא גדולות שהגיעו ממדינות אחרות כדי לפרוק ולמכור את הסחורה שלהן בסיטונאות. כאן התאספו ונציאנים עם משי ותבלינים מהמזרח, סוחרים מלומברדיה ופירנצה שהציעו פריטים ממתכת וטקסטיל וכן גם גרמנים ואיטלקים שהגיעו מעבר להרי האלפים. אזור זה היה גם המקום בו הוקמו הבנקים הראשונים ושם נערכו פגישות בית המשפט, אסירים נאסרו וחוקים חדשים הוכרזו. גם היום ממשיך האזור לתפקד כמרכז המסחרי של העיר. אם תעברו על הגשר מכיכר סן מרקו תתקלו בשוק ריאלטו, שוק צבעוני המוכר פירות, ירקות ודגים. השוק פתוח מדי יום מהשעה 9 בבוקר ועד הצהריים ב-Campo della Pescheria וברחובות הסובבים אותו. מאחורי השוק פועלות חנויות רבות מכל הסוגים, המושכות תיירים רבים. גשר ריאלטו יפה בכל שעה ביום, ואף מומלץ להגיע אליו בשעות שונות לאורך היום כדי לראות את התעלה הגדולה במלואה הדרה ולצלם את ונציה המדהימה השוכנת מתחת. מומלץ גם לעשות שיט בגונדלה שעובר תחת הגשר.

קניון נוה דה ורו

קניון חדש ומודרני, המתפרש על פני שתי קומות וכולל 92 חנויות מותגים פופולאריים ונחשבים לצד 14 מסעדות איכותיות. מעבר לקניות, בקניון מתקיימים מגוון אירועים לילדים כמו גם למבוגרים.
pois:referrer-text
create a trip