הגלגל הענק (Óriáskereke)

Erzsébet tér 1051, Budapestpois:visit-website

pois:about

מהגלגל הענק (Óriáskereke), המכונה גם "בודפשט איי", תוכלו לגלות את בודפשט מנקודת מבט שונה לגמרי. גובהו של הגלגל, השוכן בכיכר אליזבת (Erzsébet), הוא 65 מטרים ומלמעלה תוכלו לאתר בקלות כמעט את כל המראות המפורסמים של העיר כמו בזיליקת סטפן הקדוש, הפרלמנט ההונגרי או שדרת אנדראשי. בעונת השיא אולי תחכו בתורים ארוכים, אבל הנוף הפנורמי המרהיב בהחלט יפצה על זה.

pois:also-like

גשר אליזבת (Erzsébet híd)

גשר אליזבת שאורכו 29 מטרים, נבנה בשנות השישים של המאה ה-20 במקומו של גשר תלוי שנבנה בתחילת המאה ונהרס כליל במלחמת העולם השנייה. הגשר מוביל ממרכז פשט אל מרגלות גבעת גלרט והסיטדלה. בימי עבר נחשב הגשר לפלא הנדסי ואף היה הגשר התלוי הארוך בעולם עד 1926. כאשר הגרמנים נסוגו מבודפשט ב-1945 הם פוצצו את הגשר; לא ניתן היה לשקם את הגשר ולהשיבו לצורתו המקורית ובשנות ה-60 נבנה במקום גשר בעיצוב שונה לגמרי. מומלץ במיוחד לראות את הגשר בערב ולהתרשם מהתאורה המיוחדת.

פארק מילנאריש (Millenáris)

קומפלקס תרבותי מודרני הממוקם בבודה וכולל אולמות המיועדים לתערוכות, פארק גדול לילדים, אולמות למופעים הצגות וקונצרטים, פעילויות לילדים, בתי קפה וחנויות. מקום אולטימטיבי לבילוי משפחתי. שימו לב: הכניסה לפארק ללא תשלום, אך כניסה לחלק מהתערוכות והפעילויות הינן בתשלום.

מדרחוב דיאק פרנץ (Deák Ferenc)

במדרחוב דיאק פרנץ (Deák Ferenc), המכונה גם "רחוב האופנה" (Fashion Street), תמצאו שפע חנויות הנעלה, ביגוד, אביזרים, מוצרי יופי ומסעדות. המדרחוב היפהפה נמצא בסמוך לכיכר אליזבת (Erzsébet) והגלגל הענק (Óriáskereke) שבמרכזה.

הפארק העירוני (Városliget)

הפארק הגדול ביותר של בודפשט נמצא בצפון-מזרח פשט, בשטח הציד המלכותיים. בשטחים הירוקים נמצאים מגרשי ספורט ומשחקים, גן החיות והגן הבוטני, מוזיאון התחבורה, הקרקס המלכותי, פארק שעשועים ועוד. אם תגיעו לכאן בקיץ תוכלו לשוט בסירה על האגם, שבחורף הופך למשטח הקרח המלאכותי הגדול ביותר בעיר - הזדמנות מופלאה לילדים ללמוד להחליק על הקרח.
pois:referrer-text
create a trip