תיאטרון פנטסטיקה (Ta Fantastika)

Karlova 8, Praguepois:visit-website

pois:about

תיאטרון פנטסטיקה (Ta Fantastika) הוא תיאטרון אור שחור (Black Light Theatre) ותיק המעלה מופע שהוא אדפטציה מקומית לסיפור עליסה בארץ הפלאות, בשם "היבטים של אליס" (Aspects of Alice). ההצגה מתרחשת על רקע סרט אנימציה של פראג העתיקה, אשר הופק במיוחד עבור המופע. התיאטרון שוכן בארמון יוניטריה (Unitaria), שנבנה בתחילת המאה ה-20 למען ארגון דתי של אוניטאריים (זרם דתי בנצרות).

pois:also-like

מבוך המראות בגבעת פטרין (Bludiste)

על גבעת פטז'ין, בתוך בניין דמוי טירה מהאגדות, נמצא מבוך משעשע. מי שיצליח לעבור דרכו בלי לתת למראות המתעתעות לבלבל אותו - ימצא את עצמו בסוף הדרך מול תמונת ענק תלת-ממדית שמתארת קרב עתיק על גשר קארל. אולם האטרקציה האמיתית מחכה בהמשך, ב"אולם הצחוק": 14 מראות קעורות וקמורות מעוותות את הדמות כך שקשה שלא לפרוץ בצחוק.

המזרקות המזמרות (Krizikova fontana)

באביב ובקיץ מתקיימות מדי ערב ארבע הופעות מדהימות במזרקות המזמרות, המשלבות מים, תאורה, מוזיקה ומחול. זרנוקי מים צבעוניים יוצרים באוויר שלל צורות ומסלולים, בהתאמה מלאה עם המוזיקה המתנגנת ברקע ועם הרקדנים המחוללים. קטעי סרטים, המוקרנים מדי פעם על המים, מוסיפים לקסם והופכים את המופע לחוויה מהפנטת. אין צורך להזמין מקום מראש, אך כדאי לבדוק באתר האינטרנט את התוכנייה כדי לבחור יצירה לטעמכם. בכל שעה עגולה מתחילה הופעה שונה.

הפלנטריום של פראג

ביקור בפלנטריום של פראג, הנחשב לאחד הטובים בעולם, יכול לקסום לכל ילד שוחר מדע ואסטרונומיה. מתחת לכיפה הגדולה, המעוצבת כשמיים מלאכותיים, מוצג על גבי מסך מיוחד מופע אינטר-גלקטי מרהיב העושה שימוש בפעלולי לייזר והדמיה של חלל. יש גם תערוכה אסטרונומית אינטראקטיבית, וכן אנימציות מחשב הפועלות בטכניקת מציאות מדומה (Virtual reality). למרבה הצער, רוב הפעילות בפלנטריום היא בשפה הצ'כית, אך בחודשי הקיץ מתקיימים בו מופעים גם בשפה האנגלית, כדאי לבדוק מראש את מועדיהם. שימו לב לא לבלבל בין הפלנטריום למצפה הכוכבים הפתוח המצוי על גבעת פטז'ין.

WOW - תיאטרון האור השחור

WOW - מופע התיאטרון האור השחור (Black Light Theater) הוא מופע אינטראקטיבי קסום ללא מילים ומלא הפתעות, המספר סיפור מוכר של משהו שקיים בכל אחד מאיתנו בשילוב נורות UV וצבעי פלורסנט. שימו לב: אורך המופע כ-65 דקות ללא הפסקה ומקומות הישיבה לא מסומנים, על בסיס "כל הקודם זוכה".
pois:referrer-text
create a trip