מוזיאון הצבא ז'יז'קוב (Armadni Muzeum)

U Památníku 2, Žižkov, Praguepois:visit-website

pois:about

מכון מחקר, ספריה ומוזיאון בבעלות משרד ההגנה הצ'כי. התערוכות במקום סוקרות את תולדות הצבא הצ'כי ותנועת ההתנגדות משנת 1914 ועד שנת 1945.

pois:also-like

מוזיאון הצעצועים (Museum hraček)

מוזיאון הצעצועים השוכן במתחם מצודת פראג נחשב למוזיאון הצעצועים השני בגודלו בעולם. בשבעה אולמות תצוגה המשתרעים על פני שתי קומות, מוצגים צעצועים מאיזור צ'כיה ומורביה, החל מצעצועים בני כמה מאות שנים וכלה במילה האחרונה של צעצועים מתוחכמים בני זמננו. בין המוצגים: מכוניות צעצוע, חיות, רובוטים, כלי טיס, רכבות, וגולת הכותרת - אוסף עצום של בובות ברבי מכל דגם, תקופה, סוג וצבע. חבל שאי אפשר לגעת בכלום אלא רק לראות.

מוזיאון לפידריום (Lapidárium)

עדכון: המוזיאון סגור לשיפוצים עד הודעה חדשה. מוזיאון לפידריום (Lapidárium) הוא למעשה שלוחה של המוזיאון הלאומי ואתר מומלץ לחובבי הפיסול: מוצגים כאן 400 פסלי אבן מהמאות ה-11 ועד ה-20. בין היתר שמורים כאן כמה מן הפסלים המקוריים מגשר קארל.

מוזיאון המיניאטורות

המוזיאון מכיל אוסף לא יאמן של מיקרו-מיניאטורות, פרי יצירתו של האמן הרוסי אנטולי קוננקו (Anatoly Konenko) שאת רובן ניתן לבחון רק באמצעות זכוכית מגדלת ועדשות מיוחדות: שיירת גמלים בתוך קוף של מחט, מודל של מגדל אייפל בגודל 3.2 מ"מ, רכבת בנויה על שערת אדם, ספינת מפרש על כנף יתוש וגם הספר הקטן בעולם: 0.9 על 0.9 מ"מ, וב-30 דפיו מסופר סיפור של צ'כוב. שימו לב: באופן די אירוני, גם המוזיאון עצמו קטנטן ומכיל חדר וחצי בלבד. עם זאת, חוויית ההתבוננות במיניאטורות היא נפלאה למדי ולכן הביקור במקום מומלץ.

מוזיאון החושים (Muzeu Smyslů)

במוזיאון החושים (Muzeu Smyslů) תוכלו ליהנות מחווית אמנות אינטראקטיבית שתעורר את כל החושים שלכם. תעברו בג'ונגל שהמים בו זורמים כלפי מעלה, תטפסו על גבי גורד שחקים, תגיעו למדבר של אשליות אופטיות מעוררות מחשבה ותבחנו מחדש את כל מה שחשבתם על מגע, צליל וריח.
pois:referrer-text
create a trip