מתחם הבילויים לוצרן (Lucerna)

Vodičkova 36, Praguepois:visit-website

pois:about

מתחם לוצרן (Lucerna) הינו מרכז בילויים שכולל מועדון, בית קפה, מסעדות ואולם הקרנות, אבל האטרקציה העיקרית היא ההופעות החיות של מוזיקאים צ'כיים ובינלאומיים. אל תחמיצו את הפסל האמנותי וההומוריסטי של הסוס ההפוך התלוי מהתקרה. בתוך המועדון - אפקטים של קול וצבע ומסכי וידיאו מרצדים. מסיבות הוידיאו בנוסח שנות ה-80 וה-90. האווירה מחשמלת ולילות שישי ושבת סוערים במיוחד.

pois:also-like

קתדרלת ניקולאס הקדוש (במאלה סטראנה)

קתדרלת ניקולאס הקדוש ניצבת במרכז הרובע הקטן (מאלה סטראנה) ונחשבת למבנה הבארוק הגדול והבולט בפראג. זוהי יצירת המופת האולטימטיבית של שניים מחשובי הארכיטקטים של פראג, האב והבן כריסטוף וקיליאן-איגנץ דינצנהופר. היא נבנתה בשנים 1755-1704 על גבי הריסותיה של כנסייה גותית. כנסיית ניקולאס הקדוש היא דוגמה לאדריכלות בארוק מרהיבה. כל אדם שמגיע לבקר בה נדהם מהמבנה החיצוני המרשים ומהחללים הפנימיים המפוארים. נופה של פראג לא יהיה שלם ללא הצללית של הכנסייה, שנמצאת ממש מתחת למצודה. חזית הכנסייה מורכבת מגלים של צורות שקועות וקמורות, שהאפקט הדינמי שלהם מועצם על ידי שלישיית גמלונים גדולים המתנשאים מעל החלק המרכזי המוגבה ובו פסל גדול של ניקולאס הקדוש שפיסל הפסל יאן בדריך קוהל. סמל הפטרון הגדול של הכנסייה ופסלי האבן של האבות המערביים המעטרים את החזית הם דוגמה טהורה של בארוק רומי. גרמי מדרגות חצי עגולים מובילים לשלישיית כניסות מפוארת. למרות ההבדל בעיצובים ובסגנונות של האב והבן, הם שילבו את כל הפריטים העיצוביים ברגישות גבוהה והביאו להרמוניה מלאה. התדהמה ממשיכה גם כשתחצו את הכניסה המפוארת. תקרת הכנסייה מכוסה בפרסקו מרשים של יוהן קראקר, שנחשב לפרסקו הגדול באירופה. הציור מתאר סצנות מחייו של ניקולאס הקדוש. יוהן קראקר, האמן הווינאי שצייר את הפרסקו, דרש שאף אחד לא יראה את עבודתו עד שתסתיים. כומר ישועי שסקרנותו בערה בו, התגנב לכנסייה וצפה באמן המצייר. קראקר הרגיש בנוכחותו, לא אמר דבר, אך הנציח את הכומר הסקרן ביצירתו. חדי העין שיתבוננו בציורי התקרה יוכלו לראות דמות מסתתרת ומציצה מאחורי אחד העמודים. פנים הכנסייה מעוטר בזהב ושיש, כיאה ליצירה של דינצנהופר, והמראה מרהיב בעושרו. עוד פריט שאסור לפספס בביקור בכנסייה הוא העוגב הלבן הנפלא, שמלאכים זהובים עולים ויורדים בו. במקור היו שלושה עוגבים שנבנו על ידי בונה עוגבים ישועי בשם תומס שוורץ. שניים מהם השתמרו עד היום: העוגב הגדול בגלריה המרכזית (לא בשימוש כרגע) ואחד קטן יותר בגלריה הצדדית. העוגב הקטן נבנה בשנת 1745 והוא בעל שתי מקלדות ולוח פדלים. מוצרט ניגן עליו בשהותו בפראג בשנת 1787. העוגב פעיל גם כיום בקונצרטים המתקיימים במקום.

הרודולפינום (Rudolfinum)

אולם קונצרטים וגלריה לאמנות באחד הביניינים הניאו-רנסנסיים המרשימים ביותר בפראג. הבניין, שתוכנן בידי הארכיטקטים יוזף זיטק ויוזף שולץ במחצית השניה של המאה ה-19, הוא פנינה ארכיטקטונית - חיצוניותו מרהיבה ופנים הבניין אף יותר, הוא קרוי על שם הנסיך רודולף לבית האבסבורג שאף נכח בפתיחה החגיגית. כיום, הרודולפינום, שאולמותיו מצטיינים באקוסטיקה מצויינת, הוא ביתה של התזמורת הפילהרמונית של פראג והוא מארח את פסטיבלי האביב והסתיו של העיר. במקום נערכים סיורים מודרכים (בתשלום) לכל מי שרוצה להציץ אל מאחורי הקלעים של הבניין וללמוד על ההיסטוריה שלו כמו גם על פעילותו הנוכחית. גלריית האמנות פעילה בתחום אמנות בינלאומית וצ'כית עכשווית והכניסה לתערוכות ולסיורים המודרכים בה הם ללא עלות.

Lavka Bar & Club

מתחם בילויים הממוקם על גדת הנהר ובקיץ ניתן להנות ממסיבות במרפסת הפתוחה המשקיפה על הנהר. המוזיקה מגוונת וכוללת גם טרנס, האוס, אלקטרו, דיסקו ומוזיקת פופ משנות ה-80 וה-90. בחורף רקדניות הבית מפזזות על הפודיום ומשלהבות את האווירה. אין קוד לבוש.

Duplex Club & Restaurant

מתחם בילויים הכולל מועדון ריקודים, 5 ברים, שני חדרי לאונג' וגג ממנו נשקף נוף מדהים. במועדון מוזיקת ריקודים בכל הסגנונות והופעות של די.ג'ייז ידועים.
pois:referrer-text
create a trip