הגלריה הלאומית (GHMP)

Staroměstské nám.13, Staré Město, Praguepois:visit-website

pois:about

אוספיה הקבועים של הגלריה הלאומית מוצגים בשבעה בתים שונים. זמן קצר לאחר הקמתה, בשנת 1963, הציגה הגלריה אוסף של פסלים, רישומים ועבודות גרפיות של הפסל פרנטישק בילק (František Bílek) בוילה של האמן בפראג. בשנת 1994 התווספה תערוכת קבע בבית הולדתו של בילק בעיירה צ'ינוב (Chýnov). חללי תצוגה נוספים המנוהלים על ידי הגלריה הם טירת טרויה (Troja Château) הבארוקית עם הגן הצרפתי, בית פעמון האבן הגותי (Dům U Kamenného zvonu) וארמון קינסקי (Palác Kinských) בכיכר העיר העתיקה, הספרייה העירונית (Městská knihovna), ארמון הבארוק קולורדו-מנספלד (Colloredo-Mansfeldský palác), ובית הצילום (Dům fotografie).

pois:also-like

מוזיאון הצעצועים (Museum hraček)

מוזיאון הצעצועים השוכן במתחם מצודת פראג נחשב למוזיאון הצעצועים השני בגודלו בעולם. בשבעה אולמות תצוגה המשתרעים על פני שתי קומות, מוצגים צעצועים מאיזור צ'כיה ומורביה, החל מצעצועים בני כמה מאות שנים וכלה במילה האחרונה של צעצועים מתוחכמים בני זמננו. בין המוצגים: מכוניות צעצוע, חיות, רובוטים, כלי טיס, רכבות, וגולת הכותרת - אוסף עצום של בובות ברבי מכל דגם, תקופה, סוג וצבע. חבל שאי אפשר לגעת בכלום אלא רק לראות.

מוזיאון הקומוניזם

המוזיאון מתמקד בתקופה אותה בילתה צ'כיה תחת המשטר הקומוניסטי, בין השנים 1989-1948. התערוכה עוסקת באידאה לעומת המציאות של המשטר במהלך התקופה. במוזיאון מודלים של חדרי חקירה, בתי ספר ותוכניות לימוד, מפעלים תעשייתיים וכו'. בין היתר מוצגים כאן אביזרים אותנטיים. התערוכה מסקרת את חיי היומיום, את הפוליטיקה והכלכלה, הספורט, ההיסטוריה, האומנות והתקשורת הכבולה. מתאים מאוד למתעניינים בהיסטוריה מודרנית. חובבי האירוניה שבינכם ישימו לב בוודאי שבצמוד למוזיאון סניף שוקק חיים של רשת מקדונלדס.

המוזיאון הצ'כי למוזיקה (České Muzeum Hudby)

המוזיאון למוזיקה שוכן במבנה של כנסייה בארוקית לשעבר והוא מכיל אוסף נדיר של כלי נגינה. המבנה המקסים עוצב בידי הארכיטקט האיטלקי פרנצ'סקו קראטי, ותפקד כמנזר דומיניקני במשך שנים רבות. המוזיאון, שהינו שלוחה של המוזיאון הלאומי, כולל המוני כלים היסטוריים ונדירים, ביניהם הפסנתר של וולפגנג אמדאוס מוצרט, כלים מפוארים כמו נבל עשוי פנינה ועוד. שימו לב: המוזיאון סגור למבקרים בימי שלישי.

מוזיאון לפידריום (Lapidárium)

עדכון: המוזיאון סגור לשיפוצים עד הודעה חדשה. מוזיאון לפידריום (Lapidárium) הוא למעשה שלוחה של המוזיאון הלאומי ואתר מומלץ לחובבי הפיסול: מוצגים כאן 400 פסלי אבן מהמאות ה-11 ועד ה-20. בין היתר שמורים כאן כמה מן הפסלים המקוריים מגשר קארל.
pois:referrer-text
create a trip