מוזיאון סמטנה (Smetana)

Novotného lávka 1, Praguepois:visit-website

pois:about

המוזיאון מוקדש לחייו ויצירתו של המלחין הצ'כי הדגול בדז'ין סמטנה (Bedřich Smetana) אשר נודע גם בשל דעותיו הלאומניות ונחשב בצ'כיה לגיבור לאומי. סמטנה, יליד פראג, החל לנגן כבר בהיותו בן חמש. כשבגר ניגן לפרנסתו בהופעות בכפרים שמסביב לפראג, ולימד את בני האצולה מוזיקה. הוא נחשב למורה מעולה והקים בית ספר למוזיקה בפראג. נוסף על ניהול בית הספר הוא ניצח על מקהלות, כתב יצירות, הלחין אופרות ושימש מבקר מוזיקלי. הוא הצטיין בלהט לאומני ובאהבת ארצו, עובדה שמצאה ביטוי ברבות מיצירותיו. בערוב ימיו איבד סמטנה את הש...

pois:also-like

מוזיאון הצעצועים (Museum hraček)

מוזיאון הצעצועים השוכן במתחם מצודת פראג נחשב למוזיאון הצעצועים השני בגודלו בעולם. בשבעה אולמות תצוגה המשתרעים על פני שתי קומות, מוצגים צעצועים מאיזור צ'כיה ומורביה, החל מצעצועים בני כמה מאות שנים וכלה במילה האחרונה של צעצועים מתוחכמים בני זמננו. בין המוצגים: מכוניות צעצוע, חיות, רובוטים, כלי טיס, רכבות, וגולת הכותרת - אוסף עצום של בובות ברבי מכל דגם, תקופה, סוג וצבע. חבל שאי אפשר לגעת בכלום אלא רק לראות.

מוזיאון הקומוניזם

המוזיאון מתמקד בתקופה אותה בילתה צ'כיה תחת המשטר הקומוניסטי, בין השנים 1989-1948. התערוכה עוסקת באידאה לעומת המציאות של המשטר במהלך התקופה. במוזיאון מודלים של חדרי חקירה, בתי ספר ותוכניות לימוד, מפעלים תעשייתיים וכו'. בין היתר מוצגים כאן אביזרים אותנטיים. התערוכה מסקרת את חיי היומיום, את הפוליטיקה והכלכלה, הספורט, ההיסטוריה, האומנות והתקשורת הכבולה. מתאים מאוד למתעניינים בהיסטוריה מודרנית. חובבי האירוניה שבינכם ישימו לב בוודאי שבצמוד למוזיאון סניף שוקק חיים של רשת מקדונלדס.

המוזיאון הצ'כי למוזיקה (České Muzeum Hudby)

המוזיאון למוזיקה שוכן במבנה של כנסייה בארוקית לשעבר והוא מכיל אוסף נדיר של כלי נגינה. המבנה המקסים עוצב בידי הארכיטקט האיטלקי פרנצ'סקו קראטי, ותפקד כמנזר דומיניקני במשך שנים רבות. המוזיאון, שהינו שלוחה של המוזיאון הלאומי, כולל המוני כלים היסטוריים ונדירים, ביניהם הפסנתר של וולפגנג אמדאוס מוצרט, כלים מפוארים כמו נבל עשוי פנינה ועוד. שימו לב: המוזיאון סגור למבקרים בימי שלישי.

מוזיאון לפידריום (Lapidárium)

עדכון: המוזיאון סגור לשיפוצים עד הודעה חדשה. מוזיאון לפידריום (Lapidárium) הוא למעשה שלוחה של המוזיאון הלאומי ואתר מומלץ לחובבי הפיסול: מוצגים כאן 400 פסלי אבן מהמאות ה-11 ועד ה-20. בין היתר שמורים כאן כמה מן הפסלים המקוריים מגשר קארל.
pois:referrer-text
create a trip