פארק לטנה (Letenská pláň)

Letenské sady, Praguepois:visit-website

pois:about

הפארק הגדול ממוקם לאורכו של נהר הוולטבה ומשקיף על העיר העתיקה. ניתן לצעוד בשביל לאורך הנהר. פסל ענק של מטרונום הנראה מרחוק הוא נקודת ציון ברורה של הפארק ומחליף את פסלו של סטלין שניצב במקום עד 1956. כיום, מגיעים לפארק תושבים מקומיים ותיירים, ובשביליו נעים רבים על גלגיליות. לטובת הילדים פזורים בפארק 4 מגרשי משחקים. חובבי הספורט ימצאו כאן שבילי אופניים ושבילי גלגליות. השכרת גלגליות - בבניין AC Sparta. ניתן גם לשכור מגרש טניס בתשלום.

pois:also-like

גבעת פטז'ין (Petřínské sady)

גבעת פטז'ין (Petřínské sady), המכוסה ברובה בפארק ירוק, נמצאת במרכז פראג ומשמשת אזור בילויים ושעשועים. בשל מיקומה האסטרטגי של הגבעה, היא מילאה תפקיד מרכזי בפיתוח העיר. ניתן להגיע אליה ברכבל שייקח אתכם ישירות לראש הגבעה, המתנשאת לגובה של 320 מטרים. מיטיבי הלכת יוכלו לצעוד במעלה הגבעה כ-25 דקות בדרך יפה (ולא קלה), אך ניתן ורצוי להגיע לשם בשילוב של חשמלית ורכבל. הרכבל הוא אטרקציה בפני עצמה, המאפשר תצפית יפייפיה על העיר והפארק ועוצר בשלוש תחנות. בראש הגבעה תמצאו את גן הורדים, אחד הגנים האהובים ביותר בפארק. הגן מציע שפע פרחים, עם למעלה מ-12,000 סוגי ורדים שונים. לצד גן הורדים תוכלו לשוטט בגן נבוז'ק ובגן הסמינר, בהם למעלה מ-21,00 עצי פרי. בתוך הפארק יש שבילי רכיבה לאופניים כמו גם שבילי הליכה לחפצים בספורט, וכן מתקני שעשועים לילדים ומקומות נהדרים לפיקניק עם תצפית מרשימה על העיר. בגבעה תמצאו כמה אטרקציות נהדרות, המתאימות הן לילדים והן למבוגרים. תוכלו ליהנות מתצפית יפהפייה של העיר ממרומי מגדל רוזהלדנה (Rozhledna) הבנוי כחיקוי למגדל אייפל (299 מדרגות לולייניות מובילות עד ראש המגדל, שמתנשא לגובה של כ-63.5 מטרים). במקור, המגדל שימש כאנטנה לרדיו ולטלוויזיה, אך היום הוא כבר פרש מתפקידו ומשמש בעיקר כיעד תיירותי. אטרקציה נוספת היא מבוך המראות המשעשע. מבוך המראות נבנה בשנת 1891, ונראה מבחוץ כמו טירה מימי הביניים. בפנים מתחבא מבוך של מראות ממוסגרות בזהב, בו תוכלו ללכת לאיבוד להנאתכם. עוד אטרקציה שכדאי להכיר היא חומת הרעב. חומת הרעב הוקמה במאה ה-14 והוזמנה על ידי צ'ארלס הרביעי, בזמן השפל הפיננסי הגדול. מטרת החומה הייתה לספק מקום עבודה לתושבים ולהמריץ את הכלכלה. היא איפשרה לתושבים פרנסה ומזון, וכך קיבלה את שמה. שימו לב, הפארק פתוח בכל שעה, אך לכל אטרקציה יש את שעות הפעילות שלה. מומלץ לבדוק מראש את שעות הפעילות של האטרקציות בהן אתם חפצים, וכן את שעות הפעילות של הרכבל המוביל לגבעה. הכניסה לגבעה בחינם, אך האטרקציות בתשלום.

מבוך המראות בגבעת פטרין (Bludiste)

על גבעת פטז'ין, בתוך בניין דמוי טירה מהאגדות, נמצא מבוך משעשע. מי שיצליח לעבור דרכו בלי לתת למראות המתעתעות לבלבל אותו - ימצא את עצמו בסוף הדרך מול תמונת ענק תלת-ממדית שמתארת קרב עתיק על גשר קארל. אולם האטרקציה האמיתית מחכה בהמשך, ב"אולם הצחוק": 14 מראות קעורות וקמורות מעוותות את הדמות כך שקשה שלא לפרוץ בצחוק.

המזרקות המזמרות (Krizikova fontana)

באביב ובקיץ מתקיימות מדי ערב ארבע הופעות מדהימות במזרקות המזמרות, המשלבות מים, תאורה, מוזיקה ומחול. זרנוקי מים צבעוניים יוצרים באוויר שלל צורות ומסלולים, בהתאמה מלאה עם המוזיקה המתנגנת ברקע ועם הרקדנים המחוללים. קטעי סרטים, המוקרנים מדי פעם על המים, מוסיפים לקסם והופכים את המופע לחוויה מהפנטת. אין צורך להזמין מקום מראש, אך כדאי לבדוק באתר האינטרנט את התוכנייה כדי לבחור יצירה לטעמכם. בכל שעה עגולה מתחילה הופעה שונה.

הפלנטריום של פראג

ביקור בפלנטריום של פראג, הנחשב לאחד הטובים בעולם, יכול לקסום לכל ילד שוחר מדע ואסטרונומיה. מתחת לכיפה הגדולה, המעוצבת כשמיים מלאכותיים, מוצג על גבי מסך מיוחד מופע אינטר-גלקטי מרהיב העושה שימוש בפעלולי לייזר והדמיה של חלל. יש גם תערוכה אסטרונומית אינטראקטיבית, וכן אנימציות מחשב הפועלות בטכניקת מציאות מדומה (Virtual reality). למרבה הצער, רוב הפעילות בפלנטריום היא בשפה הצ'כית, אך בחודשי הקיץ מתקיימים בו מופעים גם בשפה האנגלית, כדאי לבדוק מראש את מועדיהם. שימו לב לא לבלבל בין הפלנטריום למצפה הכוכבים הפתוח המצוי על גבעת פטז'ין.
pois:referrer-text
create a trip