מוזיאון הצעצועים

Jiřská 6, Praha 1, Czech Republicבקרו באתר

אודות

מוזיאון הצעצועים השוכן במתחם מצודת פראג נחשב למוזיאון הצעצועים השני בגודלו בעולם. בשבעה אולמות תצוגה המשתרעים על פני שתי קומות, מוצגים צעצועים מאיזור צ'כיה ומורביה, החל מצעצועים בני כמה מאות שנים וכלה במילה האחרונה של צעצועים מתוחכמים בני זמננו. בין המוצגים: מכוניות צעצוע, חיות, רובוטים, כלי טיס, רכבות, וגולת הכותרת - אוסף עצום של בובות ברבי מכל דגם, תקופה, סוג וצבע. חבל שאי אפשר לגעת בכלום אלא רק לראות.

אתרים נוספים בסביבה

מוזיאון הקומוניזם

המוזיאון מתמקד בתקופה אותה בילתה צ'כיה תחת המשטר הקומוניסטי, בין השנים 1989-1948. התערוכה עוסקת באידאה לעומת המציאות של המשטר במהלך התקופה. במוזיאון מודלים של חדרי חקירה, בתי ספר ותוכניות לימוד, מפעלים תעשייתיים וכו'. בין היתר מוצגים כאן אביזרים אותנטיים. התערוכה מסקרת את חיי היומיום, את הפוליטיקה והכלכלה, הספורט, ההיסטוריה, האומנות והתקשורת הכבולה. מתאים מאוד למתעניינים בהיסטוריה מודרנית. חובבי האירוניה שבינכם ישימו לב בוודאי שבצמוד למוזיאון סניף שוקק חיים של רשת מקדונלדס.

České Muzeum Hudby

המוזיאון למוזיקה שוכן במבנה של כנסייה בארוקית לשעבר והוא מכיל אוסף נדיר של כלי נגינה. המבנה המקסים עוצב בידי הארכיטקט האיטלקי פרנצ'סקו קראטי, ותפקד כמנזר דומיניקני במשך שנים רבות. המוזיאון כולל המוני כלים היסטוריים ונדירים, ביניהם הפסנתר של וולפגנג אמדאוס מוצרט, כלים מפוארים כמו נבל עשוי פנינה ועוד.

Lapidárium

שלוחה של המוזיאון הלאומי ואתר מומלץ לחובבי הפיסול: מוצגים כאן 400 פסלי אבן מהמאות ה-11 ועד ה-20. בין היתר שמורים כאן כמה מן הפסלים המקוריים מגשר קארל.

קומפלקס המוזיאון היהודי

ששת אתרי המוזיאון ממוקמים ברחבי הרובע היהודי. כרטיסי כניסה ניתן לרכוש בכל קופות המוזיאון ובחנות שמול בית הכנסת החדש-ישן. בית הכנסת קלאוס - בניין בארוקי משנת 1694 במקום בו למד המהר"ל. במקום מוצגת תערוכת קבע על מנהגים ומסורת יהודיים. היכל ההלוויות והטהרה - במקום מוצג חלקה השני של תערוכת הקבע על המנהגים והמסורות היהודיים. בית הקברות היהודי העתיק - הוקם במאה ה-15 ונחשב לאחד העתיקים באירופה. בית הכנסת מייזל - תערוכה של תולדות היהודים בבוהמיה ומורביה מהמתיישבים הראשונים ועד האמנציפציה. במקום מוצג אוסף של כתבי תלמוד מימי הביניים, כלי טקס יהודיים, חנוכיות ופמוטות שבת וכן פרוכת ארון הקודש. בית הכנסת הספרדי - במקום מוצג חלקה השני של התערוכה המתעדת את תולדות יהדות בוהמיה ומורביה מתקופת האמנציפציה ועד היום. בית הכנסת פנקס - אתר זכרון לשואה. בקומה העליונה נמצאת תערוכת קבע של למעלה מ-4000 ציורי ילדים מגטו טרזיינשטאדט מהשנים 1944-1942. הנחה של 20 קרונות ברכישת כרטיס משולב הכולל גם כניסה לבית הכנסת הישן-חדש.