Cantelowes Gardens and Skatepark

212 Camden Rd London NW1 9HG

אודות

פארק גדול בקמדן שעבר בשנים האחרונות מתיחת פנים. בפארק אזורים ירוקים לרווחת התושבים, שבילי ואזורי כלבים, שני גני שעשועים לילדים האחד מתאים לגילאי 7-4 והשני לגילאי 12-7. עוד בפארק מתקני ספורט, מגרשי משחקי כדור לילדים - כדורגל, כדור רשת וטניס. השימוש במתקני הספורט לילדים עד גיל 8 מחוייב בליווי מבוגר אחראי. גולת הכותרת של הפארק היא מתקן הגלגיליות החדש והמודרני עם משטחי בטון המותאמים לסקייטבורדס ולאופני BMX. השימוש במתקני הסקייטים כפוף לשימוש בעזרי בטיחות ומותר אך ורק כשהפארק מואר ועל אחריות המשתמש.

אתרים נוספים בסביבה

הייד פארק

פעם היו אלה שטחי הצייד של המלך הנרי השמיני והיום זהו אחד הפארקים המרכזיים בלונדון. אדמות הייד פארק הוחרמו על ידי הנרי השמיני מנזירי מנזר ווסטמינסטר כדי לצרפם לשטחי הצייד שלו. הוא חסם את הנחל שעבר בשטח ואגר את מימיו כדי להשקות את עדרי הצבאים. במאה ה-18 נחשב הייד פארק מקום מפוקפק למדי, וזו אולי הסיבה לכך שהפך פופולרי דווקא בקרב בני האצולה. אלה ניצלו את מקומות המסתור שבו לצורכי דו-קרב, שהיה אסור על פי החוק. בראשית המאה ה-19 חל שיפור במעמדו של הפארק, והפופולריות שלו הלכה וגאתה. ב-1857 הועברה לכאן המארבל ארץ' - קשת שיש עצומה שתכנן האדריכל ג'ון נאש כשער הכניסה לארמון בקינגהם בהשראת קשת הניצחון ברומא. במהלך עשרות השנים שחלפו מאז עברו על האזור שינויים נוספים, נסללו דרכים והוקמו כניסות מקושתות וגני קנסינגטון הופרדו מהייד פארק והפכו לגני הארמון המצוי בשטחם. בקצהו הצפון מזרחי של הפארק ממוקמת פינת הנואמים המפורסמת ובקרבתה מארבל ארץ'. עוד בגנים מזרקה לזכר הנסיכה דיאנה שנבנתה בשנת 2004. מעבר לאפשרות לרוץ, לצעוד ולהנות מפעילות גופנית אפשר לערוך פיקניקים באזורים המיועדים לכך ובנוסף יש בפארק פעילויות שעשויות לעניין את הילדים כמו שייט בסירות פדלים (בתשלום) ונסיעה במעבורת המונעת באנרגיה סולרית בתעלת הסרפנטין, מגרשי משחקים לילדים ופעילויות חינוכית להכרת הטבע הקשור בפארק.

סנט ג'יימס פארק

הפארק העתיק ביותר בלונדון ןאחת מפינות החמד של העיר. הפארק גובל בשלושה ארמונות - בארמון בקינגהם מצידו האחד ובארמון סנט ג'יימס מצידו השני ובבית הפרלמנט מצידו השלישי. בפארק אגם שבו שני איים - האי המערבי ואי הברווזים. אי הברווזים כשמו כן הוא - משמש אכסניה למיני הברווזים , הברבורים ועופות המים האחרים ששוכנים בפארק. ניתן לצפות בהאכלת השקנאים יום - יום בשעה 15:00-14:30. באביב ניתן להנות מהפריחה הסוערת ובקיץ להנות מצלילי התזמורת המופיעה לעיתים בשעות הצהריים ואם חשקה נפשכם להשתזף בשמש הלונדונית תוכלו לשכור כסא נוח.

Royal Botanic Gardens Kew

"הגנים הבוטניים המלכותיים" משתרעים על שטח של 8,800 דונם, בפרבר ריצ'מונד על גדות נהר התמזה. הגנים נפתחו לציבור כבר בשנת 1841 והם אחד המרכזים החשובים בעולם לבוטניקה ומכילים אוסף צמחים מן הגדולים בעולם. משנת 2003 נחשבים גני קיו לאתר מורשת של אונסקו. פרט לגינות השונות יש בגנים חממות ענק: בהכנסכם דרך שער ויקטוריה תוכלו לבקר בחממת "בית הדקלים" (Palm House) בה ניתן לראות צמחים טרופיים ואקזוטיים. מבנה החממה תוכנן על ידי דזימוס ברטון בשנים 1844-1848. ליד החממה שורה של פסלי אבן של בעלי חיים המופיעים על מגיני האבירים וסמלי האצולה. שמאלה ל"בית הדקלים" נמצא "הבית הממוזג" שבנייתו הושלמה בשנת 1899. בחממה זו צמחים ועצים המסודרים לפי האזורים הגיאוגרפים מהם הגיעו. בקרבת מקום נמצאת "הפגודה" (סגורה לציבור) שנבנתה בשנת 1792. ב"בית האבולוציה" אפשר ללמוד ולהתחקות אחר התפתחות הצמחים לאורך השנים. לאחר מותה הטראגי של הנסיכה דיאנה נבנתה לכבודה חממה דמוית מבוך בתוך הגנים. ארמון קיו הנמצא בצדו המערבי של הפארק עשוי לבנים אדומות היה אחד הארמונות החביבים על ג`ורג` השלישי, הארמון מרוהט כפי שהיה בתקופה בה התגוררה בו המשפחה המלכותית ולידו נמצאת האורנג`רי (משתלת התפוזים לשעבר). בגנים אזורים בהם נשתמרה הצמחיה הטבעית של האזור וניתן לראות גם את אוכלוסיית בעלי החיים הטבעית לאזור. העונה המומלצת לביקור היא האביב. בקיץ עלול להיות צפוף ובייחוד בסופי שבוע.

Highgate Cemetery

בית קברות מדהים ביופיו עם מצבות גותיות, פסלים עוצרי נשימה וקברים מיוחדים כמו אחד בצורה של פסנתר כנף, כמו גם מאוזוליאום ענק. בבית הקברות קבורים גם כמה מפורסמים כמו קארל מארקס וג'ורג' אליוט. בכנסייה הקטנה שבמקום מתקיימים מידי פעם אירועים והרצאות בהשראת בית הקברות, כגון "שגעון נשי בתקופה הוויקטוריאנית", לבוגרי מדעי הרוח וחבריהם.