מוזיאון פרנץ הופ לאומנות המזרח הרחוק

1062 Budapest, Andrássy út 103
בקרו באתר

אודות

המוזיאון הינו חלק מהמוזיאון לאומנות שימושית והוא נקרא ע"ש פרנץ הופ, הונגרי עשיר מהמאה ה-19 שטייל בעולם (בכל 5 היבשות!). הופ צילם את האתרים, אסף פרטי גאולוגיה ואומנות מכל העולם והרצה על מסעותיו. בצוואתו הוא הורה ליסד מוזיאון. לאחר יסוד המוזיאון לאומנות המזרח נוספו אליו פריטים רבים ממוזיאונים אחרים ומתרומות של אספנים וכעת נמצאים בו מעל 20,000 פריטים מיפן, סין, הודו, קוריאה וארצות נוספות. חלק נוסף של המוזיאון לאומנות שימושית שמציג את אומנות המזרח הוא מוזיאון גיאורג ראת, Rath Gyorgy Muzeum, ב...

אתרים נוספים בסביבה

הגלריה הלאומית

באגף המרכזי ובאגף המערבי של ארמון המלך המשוחזר, הנמצא בחלק הדרומי של גבעת המצודה, שוכנת כיום הגלריה הלאומית. הגלריה נפתחה ב-1957 ועברה למיקומה הנוכחי ב-1975. תוכלו לראות כאן את עושרה של האומנות ההונגרית - שרידים מהתקופה הרומית, פסלים מימי הביניים ומתקופת הרנסנס ואף תערוכות מתחלפות של אמנות המאה ה-20. בקומה השנייה מוצגת כאן אומנות המאה ה-19. הבולטים מן האומנים כאן הם ברטלן סקלי, יולה בנצור ומונקאצ'י, שזוכה לאולם תצוגה המוקדש לו. למקום של כבוד זוכה כאן גם הצייר צ'ונטבארי. הקומה העליונה של המוזיאון מוקדשת לאומנות המאה ה-20. המבקרים בקומה זו יוכלו לראות בבירור את הבנייה המודרנית של שיפוץ ארמון המלך, לאחר שנהרס במלחמת העולם השנייה.

Műcsarnok Kunsthalle Budapest

המתחם הגדול ביותר בעיר המציג אמנות מקומית עכשווית. מטרת המוזיאון היא לחשוף את הציבור לעושר ולהבדלים ביצירותיהם של האמנים העדכניים ביותר הפועלים בשדה האמנות המקומי, ולכן אין כאן תצוגה קבועה, אלא רק תערוכות מתחלפות.

ארמון גודולו

זהו ארמון שנבנה ע"י 3 דורות של משפחת האצולה גראסלקוביץ' החל מאמצע המאה ה-18. בתום הבניה הארמון היה מופת לאדריכלות הבארוק בהונגריה. באמצע המאה ה-19 נפטר היורש האחרון של המשפחה והארמון נמכר. ב-1867 הוא נקנה ע"י המדינה ושופץ כמתנת הכתרה לקיסר פראנץ יוזף והמלכה אליזבת, הוא שימש אותם כארמון נופש באביב ובסתיו. לאחר מלחמת העולם הראשונה ונפילת המלוכה הארמון נהיה לבית נופש עבור הורטי, שליטה של הונגריה. בזמן מלחמת העולם השניה המבנה לא ניזוק, אך חפצים רבים נבזזו ומשנות ה-50 בבנין שוכנו חיילים סובייטים. בשנות ה-80 החלו עבודות השיקום ובשנות ה-90 נפתח האגף הראשון למבקרים. במקום תוכלו לראות תצוגות קבע של החדרים המלכותיים, חפציהם האישיים של בני המלוכה, התיאטרון שהציג בארמון, גנים מעוצבים ואת הבונקר ששימש את הורטי.

המוזיאון הלאומי של הונגריה

המוזיאון שנבנה בשנים 1846-1836 בידי Pollack Mihaly הוא דוגמה יפה לארכיטקטורה הניאו-קלאסית בעיר, והוא הגדול במדינה. תפקידו של המוזיאון לאסוף, לעבד ולשמר כל פריט ומסמך הקשורים להיסטוריה של הונגריה, ולהציגם לציבור.במוזיאון אוספים מגוונים של ממצאים ארכיאולוגיים החל מהאדם הקדמון ועד ימי הביניים, פריטי יום-יום, מסמכים, צילומים, ציורים, מטבעות ועוד. קומת הקרקע מוקדשת לשרידים ארכיאולוגיים מהתקופה שקדמה לבואם של המאדיארים במאה ה-10. הקומה הראשונה מוקדשת לתקופה שבין הכיבוש המאדיארי למלחמת העצמאות בשנים 188, מוצגים בו תכשיטי בית המלוכה מהמאות ה-18-15. במוזיאון מוצגים אוספי פורטרטים, ציורים ומטבעות הונגריים וכן תערוכות מתחלפות. הקומה העליונה תצוגה נרחבת ומקיפה של עולם הטבע של הונגריה - גיאולוגיה, צמחייה ובעלי חיים.