קומדי פרנסז

Place Colette, 75001 Paris, Francepois:visit-website

pois:about

התיאטרון, שאת להקתו הראשונה הקים לואי ה-14 בשנת 1670, נמצא במשכן קבע זה מאז סוף המאה ה-18. בכניסה הפנימית של התיאטרון מוצג פסל יפהפה של וולטר, מעשה ידי הפסל אודון, וכן הכורסא המפורסמת שבה ישב מולייר בהצגה "החולה המדומה", בערב שבו חלה ומת. כיום התיאטרון מציג רפרטואר קלאסי צרפתי: מחזות של מולייר, ז'אן ראסין, פייר קורני ואחרים, לצד מחזות מודרנייים, צרפתים וזרים.

pois:also-like

בניין האופרה גרנייה (Palais Garnier)

בניין האופרה גרנייה (Palais Garnier), או ארמון גרנייה, היא יצירת מופת ארכיטקטונית שנחנכה בשנת 1875 לבקשת נפוליאון השלישי, והוא ללא ספק אחד המונומנטים הנוצצים ביותר בפריז. החזית הגרנדיוזית שלו, הפנים המעוטרים והאולם המפואר ישאירו אתכם מהופנטים. ההיכל המרשים והאלגנטי מכיל תערובת כמעט בלתי נתפסת של פאר - מגרם המדרגות המונומנטלי, פסלים של דמויות מפתח מעולם האופרה, כמו גם דמויות מיתולוגיות ופסלים אלגוריים, מעקים מפוסלים, פיתוחי אבן ונחושת ועד נברשות בדולח. גם לאולם האופרה עצמו מראה יוצא דופן בעושרו ובצבעיו: קטיפה, זהב, יציעים, תאים פרטיים בעלי עומק מסתורי, ותוספת חדשה משנת 1964 - תקרה שצוירה בידי מארק שאגאל, כשהמראה המודרני והעכשווי של הפרסקו מהווה ניגוד בולט לצבעי האדום והזהב של האודיטוריום למטה. במבנה גם שוכן מוזיאון האופרה, המכיל אוסף של תלבושות, תפאורות וחפצים אחרים המספרים את סיפורה של האופרה של פריז, שהבניין הוא ביתה. בבניין אפשר כמובן ליהנות ממופעים ברמה עולמית, החל מבלט קלאסי ועד אופרות עכשוויות, אך ניתן לבקר בו (בתשלום) גם לא במסגרת מופע, ולגלות את האוצרות בשטחים הציבוריים. שימו לב: הגישה לאולם עצמו במהלך ביקורכם עשויה להיות אסורה מסיבות טכניות ו/או אמנותיות.

פולי ברז'ר (Folies Bergére)

מועדון התיאטרון הידוע, שנפתח כבית אופרה ב-1869, ידוע בהופעות הגרנדיוזיות המתקיימות בו, בהן בעיקר מופעי מוזיקה. בקרו באתר למועדים ומחירים. מומלץ להזמין כרטיס מראש.

תיאטרון שאטלה

תיאטרון שאטלה (Theatre du Chatelet) הינו מוסד תרבותי ותיק בפריז שהוקם במחצית השנייה של המאה ה-19. התיאטרון מארח מגוון רחב של הופעות, כולל תיאטרון, מוזיקה, מחול, בלט ומחזות זמר המגיעים לכאן היישר מבימות ברודווי שבניו יורק.

תיאטרון העיר

תיאטרון העיר (Theatre de la Ville) הינו מוסד תרבותי ותיק בפריז שהוקם במחצית השנייה של המאה ה-19. כיום התיאטרון מציג הופעות מחול, הצגות תיאטרון והופעות מוזיקה קלאסית ומוזיקת עולם. מגוון רחב של הופעות ואמנים.
pois:referrer-text
create a trip