בוראנו

‏ Burano 30142, Venezia

pois:about

בוראנו הוא אי קטן למדי, בו מתגוררים כ - 4,000 אנשים וטיול בן שעה וחצי יספיק לכם כדי לראות את רובו. האי מורכב מחמישה איים זעירים, שחוברו ביניהם בגשרים. חמשת חלקי האי הם סן מרטינו דסטרו (San Martino Destro), סאן מרטינו סיניסטרו (San Martino Sinistro), סן מאורו (San Mauro), ג'וצ'קה (Giuceca) וטרנובה (Terranova). בין האיים שלוש תעלות: ריו פונטיצ'לו (Rio Ponticello), ריו זואקצה (Rio Zueca) וריו טרנובה (Rio Terranova). האטרקציות המרכזיות של בוראנו הן הבתים הצבעוניים והחינניים שבסמטאות האי ותעשיית התחר...

pois:also-like

פארק המים קאריבה ביי (Caribe Bay)

במרחק כשעה נסיעה מוונציה נמצא פארק המים הגדול והמוצלח ביותר באיטליה, ובו שפע של מתקנים, לכל הגילאים (חלקם מטורפים לגמרי, כמו קפיצת בנג'י מעל המים בגובה 60 מטרים), מגלשות מים, מקפצות, הופעות והפעלות, והכל בפארק יפה ומעוצב להפליא. מתאים לילדים בכל הגילאים, ילדים מעל גיל 7-8 ייהנו יותר, שכן הם יוכלו לעלות על רובם המכריע של המתקנים.

לידו

לידו הוא חוף הים הרשמי של ונציה, וזכה לכינוי איזולה ד'אורו (Isola d'Oro), או אי הזהב, בזכות חופיו הזהובים שמשכו נופשים ידועים רבים, וביניהם המשורר לורד ביירון והסופר תומאס מאן. האי הצר, 12 קילומטר אורכו ופחות מקילומטר רוחבו, הוא אחד האיים הבודדים בלגונה הוונציאנית בהם ניתן לנסוע בכלי רכב. לידו נחשב לאי היוקרתי והעשיר ביותר בלגונה, וילות פאר רבות פזורות ברחבי האי והרחוב הראשי, הגראנוויאלה, (Gran Viale) שוקק חנויות בוטיק אופנתיות, בתי קפה, מסעדות, בארים ומועדונים. כאן מתקיים מדי שנה פסטיבל הסרטים של ונציה, המושך אליו מאות שחקנים ואנשי תעשייה ועשרות אלפי חובבי קולנוע. לא מפתיע אם כן, שבחודשי הקיץ מספר התושבים באי מכפיל את עצמו מ-20,000 ל-40,000.

מוראנו

האי מוראנו, שבצפון מזרח ונציה, כשני קילומטר מהעיר, הוא למעשה ארכיפלג של שבעה איים קטנים, שגשרים מחברים ביניהם. כיום מתגוררים בשטחו כ-7,000 תושבים, שמתפרנסים בעיקר מתעשיית הזכוכית ומתיירות. האי לא גדול ובסיור בן כשעתיים-שלוש תוכלו להספיק ולראות את מרבית האטרקציות המרכזיות שבו, בהן חנויות לכלי זכוכית, בתי מלאכה וכנסיות עתיקות ויפות. אחת מתחנות החובה באי היא מוזיאון הזכוכית (Museo Vetrario), שנמצא בפלאצו ג'וסטיניאן (Palazzo Giustinian) וסוקר את תעשיית הזכוכית המהוללת, שהתפתחה במוראנו מאז שנת 1291, בה הועברו אל האי כל אמני הזכוכית ממרכז ונציה, בשל החשש משריפות בעיר הצפופה. גם כיום תוכלו לשוטט בסמטאות המתפתלות והציוריות של מוראנו ולראות את האמנים עוסקים במלאכתם במיומנות מדהימה.

מוזיאון הזכוכית

מוזיאון הזכוכית, שנמצא ב-Palazzo Giustinian שבאי מוראנו, מכיל את האוסף הגדול ביותר בעולם של פריטים מזכוכית מוראנו, וביניהם גם פריטים יקרי ערך מהמאות ה-14 וה-15. בנוסף, מציע המוזיאון סיורים מודרכים, בשיתוף עם בית הספר לניפוח זכוכית של האי מוראנו, הכוללים סיור בין מוצגי זכוכית יקרי ערך מתקופות שונות, הסברים היסטוריים על תעשיית הזכוכית ומופע של ניפוח זכוכית, שיהיה פופולרי מאד בקרב ילדים (ומבוגרים) רבים. שימו לב כי אין צורך להיכנס דווקא למוזיאון על מנת לראות נפחים מקצועיים בעבודתם, במיוחד לאור העובדה שהפעילות המודרכת של המוזיאון מתקיימת בכמה ימים בודדים בלבד (המשתנים בהתאם לעונות השנה), ויש להזמין אותה מראש (בטל' 04-1427-30892, או במוזיאון קורר (Mueso Correr) שבפיאצה סן מרקו. הפעילות כוללת ביקור מודרך בן שעה במוזיאון, ואז סיור מודרך וצפייה בבעלי המלאכה בבית הספר אבאטה זאנטי (Abate Zanetti) לניפוח זכוכית. האי כולו, ובמיוחד אזור המוזיאון, מלא בחנויות ובבתי מלאכה הנקראים פורנאצ'י (Fornaci), ושבהם ישמחו להדגים בפניכם את התהליך, וינצלו את ההזדמנות כדי לנסות ולשכנע אתכם, לרוב במרץ מוגזם, לקנות פריט או מזכרת כלשהם.
pois:referrer-text
create a trip